SpaceY - Projekt CanSat
SpaceY - Projekt CanSat
Nasi użytkownicy założyli 1 235 503 zrzutki i zebrali 1 376 246 693 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Kim jesteśmy?:
Jesteśmy grupką 6 przyjaciół - uczniów I LO w Gryfnie. Zespół składa się z osób wielce zainteresowanych naukami ścisłymi, szczególnie inżynierią Kosmiczną. Pasjonujemy rozwojem przemysłu kosmicznego, śledzimy nowinki w zakresie tej nauki a także, w wolnym czasie, wykonujemy własnościowe projekty związane z kosmosem. Niezwykle istotne dla nas jest, aby zdobywać nowe umiejętności inżynieryjne oraz doświadczenie, które jest niezbędne w przyszłym życiu zawodowym.
Opis planowanego przedsięwzięcia
Realizacja projektu opiera się na zbudowaniu działającego prototypu satelity, który będzie spełniał wymagania techniczne zawarte w regulaminie konkursu CanSat. CanSat ma za zadanie wykonanie misji podstawowej oraz dodatkowej. W celu budowy CanSata zespół musi od podstaw zaprojektować oraz wykonać komponenty elektroniczne, system odzysku oraz konstrukcje CanSata. W ramach prac planowane jest także trenowanie autorskiego modelu AI oraz napisanie oprogramowania dla komputera pokładowego.
Misja CanSat składa się z dwóch części: podstawowa, która obejmuje zbieranie danych atmosferycznych przez komputer pokładowy, oraz dodatkowa w której CanSat autonomicznie wybierze miejsce lądowania, analizując teren za pomocą kamery i algorytmu AI. CanSat zostanie wypuszczony na wysokości od 500 do 2500 metrów, a jego zadaniem będzie m.in. zmierzenie temperatury i ciśnienia oraz wysłanie danych do stacji naziemnej. Celem misji dodatkowej jest demonstrowanie możliwości autonomicznego lądowania w wybranym miejscu.
Cel Projektu
Celem projektu jest demonstracja taniego rozwiązania pozwalającego na tanie sprowadzanie obiektów z dużej wysokości do precyzyjnie wybranego miejsca w sposób autonomiczny. Wybranie odpowiedniego miejsca lądowania w sposób autonomiczny jest kluczowe podczas misji sond oraz łazików na inne ciała niebieskie układu słonecznego. Ze względu na ograniczoną prędkość światła sterowanie sondą w czasie rzeczywistym na dużych odległościach jest niemożliwe. Demonstrator technologii w misji dodatkowej ma za zadanie pokazać że czynność ta nie wymaga drogich i zaawansowanych czujników a wystarczający jest tylko i wyłącznie system wizyjny oparty na algorytmach sztucznej inteligencji. Demonstrator technologii może posłużyć podczas misji mających na celu nieść pomoc humanitarną. W wyniku klęsk żywiołowych czy wojen, wielkie obszary zamieszkałe są odcięte od konwencjonalnych źródeł zaopatrzenia, a często jedyną opcją jest zrzucanie paczek z żywnością z powietrza. Potrzebny jest wtedy tani i niezawodny system sterowania paczką lecącą na spadochronie. Rozwiązanie prezentowane w CanSacie pozwala nie tylko na autonomiczne sterowanie ładunkiem do określonego miejsca, ale także autonomiczne wybranie miejsca lądowania które będzie bezpieczne zarówno dla ładunku, jak i ludności
Na co potrzebne są fundusze?
Fundusze potrzebne są na zakup elektroniki niezbędnej do zrealizowania naszego projektu. Zebrane pieniądze pozwolą także na wykonanie funkcjonalnej obudowy oraz spadochronu naszego CanSata.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
z polecenia TJK
Do boju z tym cansatem :) To jakiś kosmos! mnie tu wysłał
Działajcie, budujcie, testujcie i jeśli nie wyjdzie to się nie załamujcie. Oby się udało za pierwszym razem. Powodzenia!
TJK! 🚀