koniec za 1 dzień ID: 22fm3b

Świąteczna pomoc dla Dzieci z Dworca Brześć

Zebrano 300 zł
z kwoty 5 000 zł

6 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

13
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Świąteczne wsparcie dla dzieci i mam z dworca Brześć.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Marina Hulia od ponad roku opiekuje się czeczeńskimi dziećmi i mamami koczującymi miesiącami na dworcu w białoruskim Brześciu, oraz te, którym udało się w końcu wjechać do Polski i czekają na uregulowanie ich sytuacji prawnej. Co zmusiło ich rodziców do ucieczki z kraju dumnych kaukaskich gór, kamiennych wież rodowych, krystalicznych rzeczek i niespotykanej gościnności? Dlaczego zgarnęli dzieci i w letnich ubrankach i sandałkach przywieźli na Białoruś? Przyczyny opuszczenia kraju ojczystego są różne, ale w każdym wypadku ważkie i nie do udźwignięcia. Prześladowania, porwania, czasami tortury – niemożność życia w totalitarnym kraju, którym dzisiaj jest Czeczenia. Polska odgrodziła się szlabanem od dzieci i ich rodzin. Nie są wpuszczani na teren RP, chociaż proszą o ochronę międzynarodową. Dzień po dniu staramy się zwrócić dzieciom skradzione dzieciństwo poprzez zabawę, uśmiech, przytulanie i miłość.

Zbieramy pieniądze i dary rzeczowe dla najbardziej potrzebujących, organizujemy spotkania podczas których czeczeńskie i polskie rodziny mogą się poznawać i zaprzyjaźniać, odwiedzamy szkoły i przedszkola zainteresowane poznaniem czeczeńskiej kultury, i regularnie gościmy u Seniorów z Domu Samotnej (niestety) Starości, starając się wnieść w ich życie trochę dziecięcej radości. Wszystkie działania są prowadzone wyłącznie w oparciu o pracę społeczną zaangażowanych w nie osób.

Wszystkie zebrane środki zostaną w całości przekazane czeczeńskim mamom - tym jeszcze koczującym na dworcu w Brześciu w oczekiwaniu na wjazd do Polski, i tym, które już w Polsce są i czekają na przyznanie statusu uchodźcy. Czeczeńskimi rodzinami opiekuje się wolontariuszka Marina Hulia.

Życie dzieci i ich mam relacjonujemy na stronie www.dziecimariny.pl.


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Maria Bulanda

Maria Bulanda

100 zł

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

13
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

NAGRODY

10 zł i więcej

E-kartka z podziękowaniem od dzieci z dworca Brześć. 

50 zł i więcej

E-kartka z podziękowaniem od dzieci z dworca Brześć oraz nagrane imienne podziękowanie od dzieci, które już są w Polsce.

100 zł i więcej

Zwierzęta wykonane ręcznie przez czeczeńskie mamy na dworcu w Brześciu. Przykładowe zwięrzęta można zobaczyć na stronie www.dziecimariny.pl

Plus e-kartka z podziękowaniem od dzieci z dworca Brześć oraz nagrane imienne podziękowanie od dzieci, które już są w Polsce.


150 zł i więcej

Wyjątkowe lalki wykonane ręcznie przez czeczeńskie mamy na dworcu w Brześciu. Para lalek - lalka Czeczenka i lalka Polka. Przykładowe lalki można zobaczyć na stronie www.dziecimariny.pl.

Plus e-kartka z podziękowaniem od dzieci z dworca Brześć oraz nagrane imienne podziękowanie od dzieci, które już są w Polsce.

1000 zł i więcej

Marina Hulia odwiedzi wskazaną przez Ciebie placówkę i wspólnie z czeczeńskimi dziećmi wystawi mini-bajkę, zapraszając do wspólnej zabawy. Uwaga! Ze względów logistycznych ta oferta dotyczy tylko Warszawy i okolic.

Plus e-kartka z podziękowaniem od dzieci z dworca Brześć oraz nagrane imienne podziękowanie od dzieci, które już są w Polsce.