id: 2g49at

Walka o zdrowie i życie Kubusia

Walka o zdrowie i życie Kubusia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
37 114 zł 
z 50 000
74%
zakończona
17.11.2022r
376
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 913 297 zrzutek i zebrali 876 240 400 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy bardzo wszystkim za okazaną pomoc oraz wsparcie ❤

  Jesteśmy aktualnie w domu i czekamy na poprawę wyników krwi, aby zacząć kolejny protokół leczenia i wziąć następne dawki chemii. Kuba ma już za sobą pierwsze powikłania - gorączkę neutropeniczną, sepsę, infekcję oraz grzybicze zapalenie płuc, które będziemy leczyć pare miesięcy. Poza tym Kubuś nadal jest pełen energii, dzielnie znosi wszystkie zabiegi oraz leczenie.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W jednej chwili życie może rozsypać się jak domek z kart. Walka o zdrowie i życie Kubusia zaczęła się 2 tygodnie przed jego 2 urodzinami. Jak widać zachorować może każdy, niezależnie od wieku.

Ostra białaczka limfoblastyczna – brzmi jak wyrok, jak abstrakcja, jak coś co nie może się przydarzyć nikomu znajomemu. A jednak...


Na początku czerwca Kubuś ciężko przechodził wirus ospy wietrznej, 2 tygodnie później dostał wysypki, którą dermatolog określił jako powikłanie po ospie. Na następny dzień wystąpiła gorączka, która po 3 dniach wynosiła ponad 40 stopni. Lekarz zlecił badanie moczu i morfologię. Wyniki były bardzo złe, dostaliśmy skierowanie do szpitala na oddział hematologii w Szczecinie, gdzie mieliśmy stawić się niezwłocznie. 13ego lipca wykonano punkcję lędźwiową oraz biopsję szpiku. Niestety diagnoza była straszna. Nasze uporządkowane życie zawaliło się w ciągu kilku godzin.


Kuba prowadził normalne życie, wypełnione radością i beztroską, które powinny towarzyszyć każdemu dziecku. Bawił się z rodzicami i starszą siostrą. Jest uśmiechniętym, pełnym energii oraz ciekawym świata chłopcem. Aktualnie wdrożono intensywne leczenie onkologiczne, które potrwa 2 lata. Rozpoczął już chemioterapię oraz przyjmowanie sterydów. Póki co leczenie opiera się na lekach refundowanych przez NFZ, jednak my już dziś wiemy, że nie możemy czekać ze zbiórką pieniędzy.

Niestety podczas chemioterapii pojawiają się różnego rodzaju skutki uboczne, wymagające zakupu wielu leków i suplementów, a wiemy, że to dopiero początek walki z tą chorobą. Ponadto potrzebne będą środki na specjalne opatrunki, rehabilitację, a także na bardzo częste dojazdy do Szczecina.


Wiemy, że walka będzie trudna, długa i kosztowna dlatego prosimy o pomoc.

Jeżeli masz w sobie wiarę, pomódl się za Kubunia, wesprzyj tę zbiórkę i bądź jednym z Aniołów Stróżów Chłopca, który potrzebuje cudu.

Lokalizacja

Świdwin, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 376

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków