id: 2g4h43

Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Kostka

Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Kostka

Nasi użytkownicy założyli 1 014 063 zrzutki i zebrali 1 060 250 103 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, o wsparcie finansowe na rehabilitacje naszego kochanego synka, który cierpi ma mózgowe porażenie dziecięce.

 

Kostek przyszedł na świat w 33 tygodniu ciąży i ważył 2400g. Początkowo wszystko wyglądało w miarę dobrze, poza tym, że był wcześniakiem. Niestety po badaniu ultrasonograficznym głowy, okazało się, że Kostuś doznał wylewu dokomorowego, czego skutkiem są obszerne obustronne leukomalacje okołokomorowe (uszkodzenie istoty białej mózgu). Synek ma stwierdzoną niepełnosprawność ruchową i intelektualną, oraz dużą wadę wzroku wraz z zezem zbieżnym naprzemiennym. Znaczny niedowład lewej ręki i obu nóżek uniemożliwia mu funkcjonowanie na zwykłym poziomie.

 

4 urodziny Kostka już niebawem a on nadal nie siedzi samodzielnie, nie czworakuje i nie chodzi. Kostek dużo rozumie, ale potrafi wypowiedzieć tylko ok. 20, podstawowych słów. Najczęściej porozumiewamy się z nim zadając pytania, a on odpowiada tak lub nie. Jedynym sposobem na poprawę jego stanu jest ciągła rehabilitacja. Kostuś każdego dnia dąży do tego, aby móc być choć trochę samodzielny. 2 razy dziennie ćwiczy metodą Vojty, 3 razy w tygodniu ma zajęcia metodą NDT Bobath. 3 razy w tygodniu odbywa terapie neurologopedyczną, raz terapię psychologiczną oraz uczestnicy w zajęciach w ramach Wczesnego Wspierania Rozwoju. Raz w miesiącu staramy się jeździć na turnus rehabilitacyjny do najlepszych specjalistów. Jak widać to ogrom pracy i pieniędzy ale daje to swoje efekty. Kostek stara się więcej mówić, lepiej funkcjonuje poznawczo i ruchowo. Staramy się zapewnić mu to co najlepsze, aby mógł się dalej rozwijać. Przed nami jeszcze długie lata rehabilitacji, w zasadzie całe Jego życie, ale widzimy malutkie postępy, co daje nam motywacje do dalszego działania. Dzięki pieniądzom zebranym z 1,5% i środkom własnym, staramy się finansować codzienne terapie i turnusy. Jednak to wciąż niewystarczająco, gdyż koszty terapii znacznie przewyższają nasz budżet i właśnie dlatego Prosimy Państwa o pomoc.Rodzice Kostka – Kasia i Błażej.

4sakb5pycP0BxbBu.jpgfIzGb4vwcP8Uhse6.jpg9FMAy1eDOBujsLwi.jpgsLK4KBEudjT6AupN.jpg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

 
Dane ukryte
ukryta
MD
Michal D
300 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
IO
Waldemar Owczarzak
300 zł
JK
joanna
70 zł
 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MM
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków