Zrzutka została wyłączona przez organizatora
7 721 zł 
z 12 000 zł
64%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności4

 • Chociaż minął 10 stycznia to nie likwidujemy tej zbiórki - zebrane po tym terminie kwoty przeznaczymy na prace remontowe zaplanowane w 2018 r.
  Czytaj więcej
 • Szanowni, zgodnie z obietnicą dziś publikujemy rozliczenie zbiórki na wkład własny do remontu dachu nad kanałami 12-13 zakończonego jeszcze w listopadzie 2017 r., a o której wsparcie Was prosiliśmy. Wydatki obejmowały opłacenie faktur: 11 042,77 zł za remont dachu, 861 zł za inspektora nadzoru 220,37 zł opłat na rzecz zrzutka.pl . Ponadto 22 000 zł za remont dachu pokryte zostało bezpośrednio z dotacji ŁWKZ. Jeśli chodzi o wpłaty to członkowie (i ich rodziny) bezpośrednio na konto wpłacili 7450 zł. Inne osoby na konto dokonały bezpośrednio wpłat na 1013,07 zł Na zrzutkę wpłynęło 75 wpłat na kwotę 6666 zł (po odliczeniu wspomnianej powyżej prowizji 6445,63 zł). Razem wpłynęło netto 14 908,70 zł przy kosztach 11 903,77 zł Nadwyżka finansowa 3004,93 zł wynikająca z darowizn członków PSMK zostanie przeznaczona pokrycie kosztów związanych z zakupem i dystrybucją obiecanych nagród dla Darczyńców oraz na remonty budynków kompleksu Parowozowni w 2018 r. Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz dziękujemy i wkrótce będziemy kontaktować się z Wami bezpośrednio w sprawie przekazania obiecanych nagród.
  Czytaj więcej
 • Szanowni, jesteśmy naprawdę zbudowani odzewem! Zasadniczo, uwzględniając darowizny prosto na konto oraz wpłaty naszych członków powoli zbliżamy się zrównoważenia wydatków na remont dachu oraz obsługi niniejsze zbiórki. Prócz 5000 zł na zrzutka.pl wpłynęło 6450 zł darowizn naszych członków oraz ponad 920 zł wpłat bezpośrednio na konto PSMK. Koszty związane z opłaceniem faktur za remont wyniosły ponad 11 900 zł. Szacujemy, że koło 1000 zł mogą pochłonąć koszty obsługi zbiórki (prowizje dla zrzutka.pl, a przede wszystkim zakup obiecanych nagród i ich dystrybucja). Ponieważ pozyskaliśmy właśnie nowego silnego partnera w promocji naszej zbiórki oraz mamy przedłużony okres świąteczno-urlopowy, postanowiliśmy wydłużyć ją do 10 stycznia 2018 r. Po tym terminie podamy do wiadomości dokładną kwotę wpłat. Rozliczenie wydatków planujemy po przekazaniu obiecanych gadżetów. Ewentualna nadwyżka posłuży do współfinansowania prac remontowych w 2018 r.
  Czytaj więcej
 • Skierniewicka firma "Marbudex" powoli kończy prace, na których współfinansowanie zbieramy pieniądze. W poniedziałek nastąpi ich odbiór konserwatorski, a potem płatność. A brakuje jeszcze sporo, oj sporo więc zachęcajcie znajomych, krewnych itp. do wsparcia nas :-). Wielkie dzięki za hojność 20% w 2,5 dnia zbiórki to jest całkiem niezły wynik! W sprawie odbioru nagród skontaktujemy się z Wam już po okresie świąteczny-noworocznym,
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Niespodzianki bywają przyjemne, ale także i kłopotliwe, zwłaszcza w momencie, gdy większość pieniędzy jest już wydana. Z radością przyjęliśmy listopadową wiadomość, że Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków postanowił wesprzeć kolejny etap remontu dachu hali wachlarzowej naszej Parowozowni. Do kwoty 22 tysiące zł od Konserwatora musimy jednak dorzucić ponad 11 tysięcy wkładu własnego. A to niestety grozi rzezią świnek-skarbonek naszych członków, którzy będą musieli założyć brakującą kwotę. Nie bądźmy bez serca, ocalmy niewinne skarbonki oraz zakopane w bieliźniarkach skarpety i sprawmy by skierniewickim zabytkom kolejowym żyło się lepiej suchej szopie bez tak dramatycznych decyzji ;-)

Własna zabytkowa Parowozownia to nie tylko powód do dumy, ale także odpowiedzialność za stan zabytku. Od ponad 5 lat realizujemy w miarę możliwości proces rewitalizacji obiektu. Niestety pochłania to praktycznie w 100% i tak nasz skromny budżet. Niestety nim pomyślimy o własnym czynnym parowozie czy pociągu najpierw musimy zadbać o właściwe warunki jego stacjonowania.

Nieoczekiwana dotacja od Konserwatora Zabytków stała się powodem i radości i troski. Ponieważ nie mamy czasu by czekać na kolejne rozdanie zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i przyjąć kwotę 22 tysięcy. Całość projektu to 33 tys. zł - brakujące ponad 11 tys. zł tzw. wkładu chcielibyśmy zdobyć m.in. dzięki Wam za pomocą zrzutka.pl !

Chociaż udało nam się jakoś sfinansować w/w remont to kontynuujemy zbiórkę dalej z myślą o czekających nas kolejnych projektach.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 84

TA
Thomas and Bozenna Howland
500 zł
MM
Marek Mochecki
300 zł
MD
Mariusz Danilewicz
250 zł
EG
egertmarcin
250 zł
MO
Maciej Olędzki
200 zł
AJ
Aleksander Jankowski
200 zł
 
200 zł
MS
Mariusz Sułek
160 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej

Oferujemy tylko satysfakcję z wsparcia szczytnego celu ;-). 

rozwiń

wybrano 7 razy

Wpłać 25 zł i więcej

Prócz satysfakcji otrzymasz od nas jeszcze podziękowanie mailem :-).

rozwiń

wybrano 5 razy

przewidywana dostawa: 25 stycznia, 2018

Wpłać 50 zł i więcej
Skromnie, bo skromnie, ale jednak podziękujemy - trafi do Ciebie pocztówka z naszym podziękowaniem!
rozwiń

wybrano 7 razy

przewidywana dostawa: 31 stycznia, 2018

Wpłać 75 zł i więcej

A tutaj dorzucimy imienny certyfikat wsparcia oraz kilka drobiazgów jak materiały promocyjne :).

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 31 stycznia, 2018

Wpłać 100 zł i więcej

Ty będziesz pić ciepłą herbatę z kubeczka od nas, a my i nasza Parowozownia będziemy myśleć o Tobie równie gorąco!

rozwiń

wybrano 27 razy

przewidywana dostawa: 15 lutego, 2018

Wpłać 250 zł i więcej

Umożliwimy Tobie zorganizowanie indywidualnej sesji fotograficznej w naszej Parowozowni. Pamiętaj jednak, że mogą być pewne ograniczenia techniczne, niemniej jednak dołożymy wszelkich starań by Cię w pełni usatysfakcjonować :).

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2018

Wpłać 500 zł i więcej

Zostaniesz naszym VIP darczyńcom - umożliwimy Ci sesję fotograficzną, indywidualne zwiedzanie i umieścimy (jak sobie zażyczysz)  w Parowozowni specjalną tabliczkę sławiącą po wieki Twą hojność ;-).

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2020

Nasi użytkownicy założyli

863 995 zrzutek

i zebrali

760 539 222 zł

A ty na co dziś zbierasz?