Teet Yeet - operacja ułatwiająca codzienność ID: 32bu77

Teet Yeet - operacja ułatwiająca codzienność ID: 32bu77

3 915 zł z 17 000 zł

23%

3 915 zł

3 915 zł

z 17 000 zł

240 dni

240 dni

do końca

97

97

wspierających
23%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć. Nazywam się Feliks i jestem osobą transpłciowa, czyli po narodzinach przypisali mi płeć żeńską zamiast męskiej. Pisanie o przeszłości nie jest najfajniejszą rzeczą, jaką chciałbym robić, więc skupmy się na tu i teraz.

Jest koniec stycznia, od szesnastu miesięcy jestem na hormonach, otrzymałem już termin rozprawy do której musiałem pozwać rodziców i która pomoże mi również formalnie funkcjonować jako mężczyzna bez budzenia zdziwienia czy niedowierzania, gdy muszę podać dokumenty; społecznie funkcjonuję męsko znacznie dłużej. Studiuję psychologię, udzielam się aktywnie w stowarzyszeniu Stan Równości w Bydgoszczy, działam w bydgoskiej Radzie do Spraw Równego Traktowania. Zajmuję się edukacją na tematy związane z mniejszościami seksualnymi, tożsamościami płciowymi, obalam binarne postrzeganie płci i stereotypy, a przynajmniej się staram, służę również pomocą i swoim doświadczeniem jak tylko mogę.

Jednak regularne spłaszczanie klatki piersiowej za pomocą bindera powoduje nie tylko tymczasowy dyskomfort i ucisk, a także długofalowe problemy z kręgosłupem. Mogę temu zaradzić poprzez operację rekonstrukcji klatki piersiowej, częściej nazywaną mastektomią czy top surgery. Niestety, od tego roku koszty znacznie podrożały i nie jestem w stanie uzbierać samodzielnie takiej kwoty. Dzięki tej operacji będę w stanie bez bólu i bez ciągłego strachu pełniej korzystać z życia, dając wsparcie innym, którzy go potrzebują, tworząc bezpieczną przestrzeń dla wszystkich, w szczególności dla osób queerowych i dyskryminowanych.

Z racji studiów dziennych, metryki niepasującej do stanu faktycznego, a także problemów z depresją, nie jestem w stanie jeszcze podjąć stałej pracy, więc zwracam się do was o pomoc i wsparcie. Jeśli możecie się dołożyć czy też przekazać dalej informację o mojej zbiórce, będę niesamowicie wdzięczny. Każda pomoc przybliży mnie do osiągnięcia jednego z celów, który w znacznym stopniu poprawi jakość mojej codzienności.

03.03.2021 mam termin konsultacji u doktora Lembasa w Warszawie.

Wpłacający97

AP
Andrzej Powałowski
300 zł
DM
Dr Maciej Socha
200 zł
B
Buba
200 zł
MG
Magdalena. Grzegocka
150 zł
K
Karolina Widomska
100 zł
JB
Joanna Breske-Bocian
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MH
Maja Heban
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AP
Asia P.
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

518 477 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?