Teet Yeet - operacja ułatwiająca codzienność ID: 32bu77

3 020 zł z 17 000 zł

17%

3 020 zł

z 17 000 zł

335 dni

do końca

83

wspierających
17%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć. Nazywam się Feliks i jestem osobą transpłciowa, czyli po narodzinach przypisali mi płeć żeńską zamiast męskiej. Pisanie o przeszłości nie jest najfajniejszą rzeczą, jaką chciałbym robić, więc skupmy się na tu i teraz.

Jest koniec stycznia, od szesnastu miesięcy jestem na hormonach, otrzymałem już termin rozprawy do której musiałem pozwać rodziców i która pomoże mi również formalnie funkcjonować jako mężczyzna bez budzenia zdziwienia czy niedowierzania, gdy muszę podać dokumenty; społecznie funkcjonuję męsko znacznie dłużej. Studiuję psychologię, udzielam się aktywnie w stowarzyszeniu Stan Równości w Bydgoszczy, działam w bydgoskiej Radzie do Spraw Równego Traktowania. Zajmuję się edukacją na tematy związane z mniejszościami seksualnymi, tożsamościami płciowymi, obalam binarne postrzeganie płci i stereotypy, a przynajmniej się staram, służę również pomocą i swoim doświadczeniem jak tylko mogę.

Jednak regularne spłaszczanie klatki piersiowej za pomocą bindera powoduje nie tylko tymczasowy dyskomfort i ucisk, a także długofalowe problemy z kręgosłupem. Mogę temu zaradzić poprzez operację rekonstrukcji klatki piersiowej, częściej nazywaną mastektomią czy top surgery. Niestety, od tego roku koszty znacznie podrożały i nie jestem w stanie uzbierać samodzielnie takiej kwoty. Dzięki tej operacji będę w stanie bez bólu i bez ciągłego strachu pełniej korzystać z życia, dając wsparcie innym, którzy go potrzebują, tworząc bezpieczną przestrzeń dla wszystkich, w szczególności dla osób queerowych i dyskryminowanych.

Z racji studiów dziennych, metryki niepasującej do stanu faktycznego, a także problemów z depresją, nie jestem w stanie jeszcze podjąć stałej pracy, więc zwracam się do was o pomoc i wsparcie. Jeśli możecie się dołożyć czy też przekazać dalej informację o mojej zbiórce, będę niesamowicie wdzięczny. Każda pomoc przybliży mnie do osiągnięcia jednego z celów, który w znacznym stopniu poprawi jakość mojej codzienności.

03.03.2021 mam termin konsultacji u doktora Lembasa w Warszawie.

Wpłacający83

DM
Dr Maciej Socha
200 zł
MG
Magdalena. Grzegocka
150 zł
K
Karolina Widomska
100 zł
JB
Joanna Breske-Bocian
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MH
Maja Heban
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AP
Asia P.
100 zł
ZP
Zofia Pilecka
70 zł
KN
Krzysztof Nadolski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

459 612 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?