id: 3ks5ne

Pierwsza płyta zespołu Przepięknie

Pierwsza płyta zespołu Przepięknie

15 zł 
z 15 000 zł
0%
zakończona 13.09.2021r
wspierający
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zespół Przepięknie to warszawska, scandal-rockowa kapela! Została założona przez artystę i dziennikarza Rafała Betlejewskiego. Betlejewski znany jest ze swoich programów Prowokacje w telewizji TTV oraz wielu projektów społecznych i artystycznych, między innymi z napisów „Tęsknię za Tobą, Żydzie” powstających na ścianach w całej Polsce. W swojej działalności Betlejewski walczy o lepszą, bardziej otwartą Polskę, pełną tolerancji, akceptacji dla innych, społecznej solidarności, wzajemnej pomocy, pozbawionej rasizmu, antysemityzmu i homofobii.

Logo zespołu to znak Uniwersalnej Akceptacji dla Obcych.

Teksty piosenek wyrażają treści, które obecne są od lat w akcjach Betlejewskiego. Zespół śpiewa ballady gejowskie, w piosenkach poruszane są zjawiska przemocy domowej, molestowania dzieci, akceptacji dla uchodźców, walki z myśliwymi itd. Teksty są mocne i bezpośrednie, muzyka rockowo-transowa, skoczna. Całość stanowi połączenie wybuchowe, do potańczenia i pomyślenia.

Przepięknie powstało na początku pandemii, dlatego dopiero teraz zaczyna koncertować. Na YT znajduje się kilka utworów zespołu wraz z wideoklipami. Hymn Strajku Kobiet zaimprowizowany przez Przepięknie z domowej kanapy ma 136 000 obejrzeń na YT.

Pierwszy singiel zespołu pt. Dzieci Innego Kosmosu zadebiutował w III PR Polskiego Radia Trójka. Kilka piosenek Przepięknie są dostępne w serwisie YT.

Skład: Rafał Betlejewski gitara elektryczna i śpiew, Zbyszek Piotrowicz, bas, Jan Augustyniak, perkusja, Aleksander Jelenić, klawisz.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1

 
Dane ukryte
15 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

752 498 zrzutek

i zebrali

542 869 387 zł

A ty na co dziś zbierasz?