id: 3sdyk4

Na sprzęt medyczny rehabilitacyjny SYSTEM FM

Na sprzęt medyczny rehabilitacyjny SYSTEM FM

Nasi użytkownicy założyli 1 035 676 zrzutek i zebrali 1 103 439 420 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie,

Mój synek bardzo pilnie potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego, dzięki któremu będzie mógł funkcjonować jak normatywne dziecko.

Sebastian jest pod opieką wielu specjalistów/ terapeutów. Jednak pomimo starań i systematycznej pracy, nie przynoszą oczekiwanych postępów- postępy są ale w bardzo wolnym tempie.

Na początku roku wykryto ryzyko, a po ukończeniu 6 r.ż. zdiagnozowano centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD).

Okazało się, że to właśnie CAPD "hamuje" przyswajanie wiedzy.


4 października otrzymaliśmy SYSTEM FM na próbę, żeby sprawdzić czy w przypadku Sebastiana to zadziała. I to był strzał w dziesiątkę. Wszyscy którzy pracują z Sebastianem zauważyli diametralne zmiany.

System FM to urządzenie medyczne wspomagające słyszenie, ale dedykowane pacjentom z normą słuchową. Jego główne zadanie polega na poprawie SNR - czyli stosunku sygnału do szumu (dzięki temu dziecko z CAPD wynosi taką samą ilość informacji z lekcji jak dziecko normatywne). Dodatkowo System FM zaordynowany jednostronnie, na ucho prawe - ma działanie neurorehabilitacyjne- korzystając ze skrzyżowania dróg słuchowych stymuluje się lewą półkulę mózgową (odpowiedzialną za mowę) i poprzez plastyczność mózgu dochodzi do powstania nowych połączeń synaptycznych.


Dla Sebastiana SYSTEM FM JEST NIEZBĘDNY, żeby mógł funkcjonować, jak normatywne dziecko.


Koszt Systemu FM to 10 725 zł

Dofinansowanie z NFZ wynosi 3 850 zł

Brakuje mi 6 500 zł 🥺


Sama wychowuję synka, dlatego nie jestem w stanie sama uzbierać taką kwotę- tym bardziej, że tak jak wspomniałam uczęszcza na inne terapie, które nie są refundowane.


Wpływ CAPD na funkcjonowanie dziecka:

Zmysł słuchu u dziecka z CAPD nieprawidłowo odbiera i przetwarza dźwięki dochodzące z zewnątrz do dziecka. Przez co do mózgu dziecka docierają niewłaściwe, zniekształcone informacje. To powoduje, że dziecko w rzeczywistości nie jest w stanie samodzielnie wyodrębnić informacji, komunikatów skierowanych do Niego przy czynnikach zagłuszających (w grupie, w sklepie, na ulicy, a nawet w domu). Wszystkie usłyszane dźwięki odbiera z taką samą intensywnością i wagą. Dziecko nie reaguje na słowa kierowane do Niego lub nie rozumie polecenia- więc nie jest w stanie je wykonać.

Słuch i mózg dziecka przetwarza dźwięki nawet podczas snu.

Ciągła praca tych ośrodków powoduje zmęczenie, przeciążenie dziecka, brak odpoczynku- co przekłada się na funkcjonowanie dziecka w ciągu dnia. Dziecko jest bardziej rozdrażnione, trudniej mu skupić się na zadaniach, nie potrafi skoncentrować się na dłuższą chwilę.


Wierzę, że wspólnie z Wami uda mi się pomóc mojemu synkowi 🙏❤️

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 81

KW
Łucja
25 zł
MO
Monika
10 zł
NJ
Natalia Jażdżewska
20 zł
MS
20 zł
KN
Asia
20 zł
AN
Anita
5 zł
AN
Ania
50 zł
K)
Krasnal ;)
50 zł
RW
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków