15 148 zł 
z 50 000 zł
30%
zakończona 09.12.2021r
224 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Bardzo dziękuję Wam za pomoc!!! 
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witajcie. Mam na imię Monika. Mam 31lat. Do tej pory to ja pomagałam innym. Dziś- po raz pierwszy jestem zmuszona prosić Was o pomoc w zbiórce pieniędzy na operacje, która mnie czeka.

Moja choroba zaczęła się kilka lat temu. Przez przypadek ją zdiagnozował 10-ty lekarz po tym jak od 5lat staramy się z mężem

o dziecko- bezskutecznie.

Wiedza na temat endometriozy wśród lekarzy jest niska. Wmawiają, że: „jest wszystko w porządku”, że „tak ma być”, „tym się nie trzeba przejmować”, ”okres ma boleć” …Tymczasem cicha i podstępna choroba zajmuje organy powodując m.in. niepłodność, życie w ciągłym bólu.

Endometrioza to nieuleczalna, przewlekła choroba hormonalno-immunologiczna. Wiąże się z ogromnym bólem. W trakcie cyklu miesiączkowego błona śluzowa, narasta, złuszcza się i jest usuwana z organizmu. Przy endometriozie komórki tej tkanki znajdują się także poza macicą, narastają, rozwijają się i tam tworzą nową narośl, guzy oraz wszczepy endometrialne. Najczęściej trafiają do jajników, jamy otrzewnej, moczowodów, jajowodów jelit, ścian pęcherza. Może się także rozwijać w wątrobie płucach czy nawet mózgu. Ogranicza prawidłowe funkcje narządów sklejając je ze sobą.

Endometrioza uniemożliwia normalne funkcjonowanie- obfite miesiączki, przez które mam ciągłą anemię i ogromny ból towarzyszący w takim stopniu, że naprawdę ciężko wstać z łóżka.

Dwa lata temu odbyłam jedną operację na NFZ usunięcia 7cm torbieli endometrialnej i ognisk na macicy. Niestety załoga, która mnie operowała nie wykonała tego tak jak być powinno.

Od znajomej dowiedziałam się o klinice Medicus we Wrocławiu, która specjalizuje się w leczeniu endometriozy. Powiedziałam sobie ostatni raz spróbuję. Zdesperowana przez te 5 lat chodzeniem od lekarza do lekarza, zostawiając tam nie małe pieniądze, ale dla informacji, że jest nadzieja na dziecko robiliśmy z mężem naprawdę wiele. Po wizycie konsultacyjnej w klinice nie usłyszałam dobrych wieści. Mam torbiele na dwóch jajnikach ogniska zapalne na macicy i jest ryzyko, że są na pęcherzu

i jelitach. Wszystko w moim brzuchu jest poklejone. Doświadczona operacją na NFZ zdecydowałam się na operację we Wrocławiu 10 grudnia. Będzie to ciężka operacja, gdyż jest ryzyko naruszenia rezerwy jajnikowej AMH. Mimo to chcę spróbować bo wierzę, że się uda, wierzę, że zajdę w upragnioną ciążę.

Poza endometriozą leczę się także u hematologa, reumatologa, endokrynologa, neurologa i immunologa. Zmuszona do leczenia prywatnego i prywatnie robionych badań. Do tej pory dawałam sobie radę, ale dziś koszty operacji mnie przerosły, dlatego bardzo proszę Was o pomoc abym mogła normalnie żyć, cieszyć się życiem i mieć szansę na dziecko bo wierzę, że po tej operacji uda się. Proszę pomóżcie. Monika

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 224

BP
Barbara P.
1 000 zł
BP
Tadeusz P.
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
IW
Iwona i Mateusz
400 zł
DP
Daniel Pabiś
300 zł
MI
Michał i Julita
300 zł
D
Damian
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 804 zrzutki

i zebrali

736 622 240 zł

A ty na co dziś zbierasz?