id: 43aj68

Remont Otwartej Pracowni Plastycznej Margity

Remont Otwartej Pracowni Plastycznej Margity

Nasi użytkownicy założyli 917 160 zrzutek i zebrali 885 265 200 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • PREZENTY NA MIKOŁAJKI (lub bez okazji)

  Kontynuuję zbiórkę, gdyż czas zebrać finanse na dalszą część remontu czyli podłogę, wyposażenie łazienki oraz zaplecza kuchennego.

  Dlatego postanowiłam Wam pomóc zadbać o prezenty na tegoroczne MIKOŁAJKI - stworzyłam mini kolczyki. Możecie szaleć jeśli chodzi o wybór kolorów, z przyjemnością zrealizuję Wasze marzenia. Częstujcie się <3

  Pozdrawiam serdecznie.

  Margita

  f5ba1a6075e8cc18.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pracuję od 10 lat w niewielkim salonie, niewielkiego mieszkania, gdzie także mieszkam.


Kocham to robić i marzę już od dawna o oddzielnej pracowni, po to aby stworzyć:


- PRZESTRZEŃ DLA LUDZI - aby uwrażliwiać na rękodzieło, marzę o stworzeniu wspaniałej sali warsztatowej, gdzie będę zapraszać i edukować społeczność przez doświadczenie i obcowanie z rękodziełem. Będę organizować prelekcje aby udowodnić jak cenne jest rękodzieło, jak wiele wnosi dobra do naszego życia. A także chcę tworzyć i angażować się we wspólne projekty artystyczne dla miasta, dla mieszkańców, dla ludzi chcących spróbować nowych technik. Marzę o stworzeniu kół gospodyń...miejskich. Czuję, że wielka jest moc w robieniu rzeczy razem;


- STUDIO PROJEKTOWANIA BIŻUTERII SUTASZOWEJ które będzie przestrzenią reprezentatywną, gdzie będę mogła zaprosić ludzi zamawiających usługę indywidualnego projektowania biżuterii, oraz gdzie będę miała przestrzeń na większe formaty, łączenie technik i realizację pomysłów.


Wystąpiłam z projektem stworzenia Otwartej Pracowni Plastycznej Margity do Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Otrzymałam lokal.


Aby ziścić te marzenia muszę przeprowadzić kosztowny remont.


Jako artystka zapraszam do wsparcia mojej akcji . W zamian za to, co mam najcenniejsze – za moją sztukę i wiedzę – proszę o wsparcie finansowe mojej zrzutki. Dokładając się do remontu, dodajesz swoją cegiełkę do nowych fundamentów Otwartej Pracowni Plastycznej w Białymstoku.


h8cf04a629925504.jpegPracownia nastawiona jest na 3 główne nurty działania:


1. WARSZTATY I WYSTAWY.

Planuję inspirować jak najwięcej ludzi aby krzewić prace ręczne, haftowanie, tkactwo wśród społeczeństwa.

Planuję zapraszać innych artystów do wykonania wspólnych kolekcji, dzielenia się z ludźmi unikatową, zamierającą wiedzą, do burzy mózgów, do łączenia technik, poszukiwanie nowych dróg warsztatowych -będą to działania wspólne, które będą kończyć się wystawą prac w pracowni.


2. STUDIO BIŻUTERII PROJEKTOWANEJ INDYWIDUALNIE.

Planuję aby pracownia służyła mojej codziennej pracy nad nowymi modelami biżuterii artystycznej, będzie także przestrzenią reprezentatywną.


3. STUDIO FOTOGRAFICZNE I TRANSMISJE ON LINE.

Planuję stworzyć tu warunki do sesji fotograficznych małych obiektów sztuki, oraz relacjonować działania z pracowni on-line, jako forma kontaktu z artystą i promowania regionalnego rękodzieła.cd356d74a15c813b.jpegLokal na nową pracownię mieści się przy alei Piłsudskiego w Białymstoku, znajduje się tu cała linia budynków mieszkalnych wybudowanych po wojnie z charakterystycznymi wykuszami klatki schodowej. Na elewacji wykuszy znajdują się niezwykłe sgraffita, wykonane, jako element dekoracji dożynkowej z początku lat 70' przez Antonina Szymaniuka.

q5d50768801b90c4.jpegLokal znajduje się na ostatnim piętrze, właściwie jest jest to dobudówka, ma nieco ponad 50 metrów kwadratowych, znajdują się tam dwa pomieszczenia główne.

gdc3ce99f9af3718.jpeg

Lokal wymaga absolutnie gruntownego remontu, czyli też totalnego demontażu obecnych niedziałających instalacji. Jego atutem jest usytuowanie od strony południowej względem stron świata i duże okna. W prawdzie latem pomieszczenie będzie wymagało klimatyzatora ale światło naturalne jest absolutnie najlepsze do pracy.


kdf2fc71d0407ab1.jpegAby zacząć działalność warsztatową jak i kontynuować pracę nad biżuterią sutaszową potrzebuję wykonać kilka kluczowych inwestycji remontowych:

-instalacja elektryczna i zakup oświetlenia

-remont gruntowny sufitów, ścian

-demontaż wszystkich podłóg, wyrównanie jej wylewką samopoziomującą i położenie gresu

-remont instalacji sanitarnych

-zakup i montaż wyposażenia podstawowego do toalety i łazienki oraz aneksu kuchennego

-demontaż i montaż nowych drzwi wewnętrznych

-naprawa/konserwacja/usprawnienie wentylacji, znajduje się w każdym pomieszczeniu

-zakup i instalacja klimatyzatora


Jako artystka utrzymuję się jedynie z pracy twórczej od lat, ciężar remontu szacowany jest na około 30.000 zł jest dla mnie nie do udźwignięcia dlatego postanowiłam zorganizować tę zbiórkę.


q51c4cf9c8092e32.jpegChcę się podzielić najcenniejszym co mam – moimi umiejętnościami I pracami artystycznymi, dlatego przygotowałam cztery kategorie nagród:

g3b07e5042cb51b1.jpegGOTOWE DZIEŁA – posiadam kilkanaście egzemplarzy biżuterii, wszystkie je wystawiam tutaj na sprzedaż..


BIŻUTERIA NA ZAMÓWIENIE – jeśli marzysz o biżuterii sutaszowej projektowanej indywidualnie, a do tej pory nie miałaś/miałeś odwagi, to serdecznie Cię zapraszam, to doskonały moment.


WARSZTATY – lubię dzielić się wiedzą w formie praktycznych zajęć, z przyjemnością pokażę Ci jak pracować z sutaszem, jak pozwolić się tej technice ponieść tak by rozwijała wyobraźnię i dawała coraz więcej możliwości. Tu masz do wyboru warsztaty indywidualne lub grupowe.


Jeśli jednak chcesz wspomóc pracownię bardziej charytatywnie, przygotowałam


CEGIEŁKI – bezinteresowne wsparcie, trzy rodzaje cegiełek, pocztówki przedstawiające projekty biżuterii sutaszowej, będące także wejściówką do społeczności sutaszowej w Otwartej Pracowni Plastycznej Margity, które mam nadzieję będą pretekstem odwiedzenia mnie w Białymstoku. Wyślę je na podany adres.


Kim jestem?


Nazywam się Małgorzata Podgórska, wykonuję zawód artystki - rękodzielniczki podpisując się pseudonimem Margita, można przyglądać się mojej pracy na Instagramie - Margita.pl, Facebooku - Margita.eu


Więcej o mnie na https://margita.pl/bio/
Lokalizacja

Białystok, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 18 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
MINI kolczyki - cegiełka

Mini kolczyki 69 złMini kolczyki metaliczne 79 złdostawa 15 zł (paczkomat lub kurier)(Sumę wpisz ręcznie jeśli zamawiasz kilka lub metaliczne i z dostawą)Napisz...

od 69 zł

Kupione 5 z 100

Mini wisiorek

Wisiorek z kamieniem na sznureczku z regulacją, wielkość od 3 cm do nawet 6 cm.Wisiorek z kamieniem 99 złDostawa 15 zł(Wpisz sumę ręcznie jeśli zamawiasz kilka ...

od 99 zł

Kupione 1 z 100

Bransoletka- cegiełka

Bransoletka z koralikami - 169 złBransoletka metaliczna- 199 złBransoletka z kamieniami od 250 zł Dostawa 15 zł(Wpisz sumę ręcznie jeśli zamawiasz kilka, inny r...

od 169 zł

Kupione 1 z 100

Indywidualne warsztaty projektowania i szycia biżuterii sutaszowej

Zaproszę Cię do nowej pracowni i pokażę jak zaprojektować i samodzielnie wykonać biżuterię sutaszową, razem doświadczymy wspaniałej przygody rękodzielniczej. Le...

od 200 zł

Kupione 1 z 20

Zamówienie indywidualne

Napisz mi o czym marzysz a ja to uszyję z sutaszu.

od 300 zł

Kupione 5 z 100

Zamówienie indywidualne

Napisz mi i czym marzysz a ja to uszyję z sutaszu.

od 400 zł

Kupione 3 z 100

Nieaktywne
Opaska czarna na wstążce

Czarna opaska, zakładana przez głowę, można rozszerzyć do 90cm obwodu, zapinana na zasówkę na czarnej kokardzie, szerokość 1,6 cm.

od 99 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Opaska czerwono limonkowa na jedwabnym sznurku

Cienka opaska z zaciąganym jedwabnym sznurku, zakładany przez głowę, największy możliwy obwód to 55 cm. Szerokość 1cm.

od 99 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Słuszny wisior, który zawsze ma rację ;)

Uszyta w jednym egzemplarzu czerwona błyskawica. Wisior ma wymiary 13 na 6 cm.

od 99 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Branoletka klasyczna srebrna

Brasoletka ta ma regulowany obwód a jej szerokość to 1,2 cm.

od 159 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Kolczyki Black Stone

Niewielkie kolczyki, lekkie jak piórka do kompletu z broszką Black Stone. Mają 7,5 cm długości.

od 159 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Kolczyki wężowe w różu.

Wijące się różowe ramiona, oplotą Twoje ucho i będą Ci szeptać: mmmm mmm kocham Cię, jesteś piękna :) Mając 10 cm długości, amarantowy kolor, kamień kianit, aga...

od 249 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Kolczyki kosmiczna stacja

Kolejny unikat, kosmiczna perła, wyląduj na planecie SUTASZU! Mają niecałe 10 cm długości.

od 249 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Kolczyki lniane dwa w jednym z trójkątem

Unikat! Co ja się przy nich napracowałam! Zszywałam cieniutkie sznurki lniane przezroczystą żyłką! Wplotłam w to srebrny trójkąt. To są dwa kolczyki w jednym bo...

od 269 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Kolczyki trójkaty przenikające się z ultramaryną

To wyjątkowe kolczyki, gdzie trzy trójkąty przenikają się. Ich kolory to szary, ultramaryna oraz granat. Dolna część jest odpinana. Mają 10,5 cm a kiedy odepnie...

od 299 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Kolczyki skrzydła z odpinanymi chwostami.

Kolczyki zapinane na sztyft i klips, wykonane w kolorach etnicznych! Chwosty ciemno zielone możesz samodzielnie odpiąć kiedy tylko Ci się podoba. Z chwostem maj...

od 349 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Kolczyki liście na wietrze z bursztynami

Kolejne wyjątkowe bursztyny, dwa ale w różnych barwach, wystające jak napęczniała kropla rosy na liściu. Okraszone kolorem sutaszu! Love it! 10 cm lekkości i sw...

od 349 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Wroszka Ewa, która może być wisirem

Broszka EVA, symbolizuje odczuwanie siebie, pełnię życia, bliskość z ludźmi – jedność, otwartość. To przyjaźń oparta na szczerości. Możesz ją nosić jako wisior....

od 349 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona

Posty dla nagród / ofert 1

Pozostałe posty 1

OD CHAOSU DO PIĘKNA- JESTEM W POŁOWIE DROGI.

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 49

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  ładne

  ukryta
 • Paulina Maziata

  W styczniu tego roku nasza koleżanka straciła w pożarze męża i dach nad głową. W tej chwili wynajmuje z córką mieszkanie więc nie stać ją na remont. Pomagamy jak możemy więc może ktoś z Państwa byłby chętny pomóc. id: nshyrx

 • KP
  Kasia Paterek

  Trzymam mocno kciuki za Twoją pracownię!

  111 zł