Warsztatownia - dla miłośników ekologicznego stylu życia Zakończona 14.09.2017r ID: 499nv3

Warsztatownia - dla miłośników ekologicznego stylu życia

Zebrano 7 937 zł
z kwoty 7 000 zł

113 %

100 %
WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

2 002
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Stwórz z nami w Warszawie pracownię, w której cztery dziewczyny będą edukowały z naturalnego i ekologicznego stylu życia. Dzika kuchnia, upcykling, praca z ciałem - to nasze specjalności!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Tytułem wstępu


Cześć! Z tej strony cztery dziewczyny: Gosia, Julia, Kaja i Roberta. Mamy wspólny cel - otworzyć w Warszawie pracownię, w której będziemy prowadziły warsztaty dotyczące ekologicznego, naturalnego i zrównoważonego stylu życia.


Każda z nas jest specjalistką w innej dziedzinie. Gosia i Kaja zajmują się dziką kuchnią, przygotowują naturalne kosmetyki z zastosowaniem dzikich ziół, fermentują rośliny. Julia uprawia upcykling, czyli daje niepotrzebnym, nadającym się do wyrzucenia rzeczom drugie życie, a także uczy jak ograniczyć ilość śmieci na co dzień poprzez świadome zakupy. Roberta zna się na metodach pracy z ciałem, uczy ćwiczeń uwalniających od stresu i traumy, a także dzieli się swoją pasją realizując ogrodnicze i artystyczne warsztaty.


Razem chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym uczestnicy warsztatów poznają lepiej siebie i otaczający ich świat. Dowiedzą się, na czym polega zdrowe odżywianie i naturalna pielęgnacja ciała. Odkryją znaczenie pojęć zero waste, slow life, dzika fermentacja i TRE. Zaprzyjaźnią się z maszyną do szycia, szydełkiem i drutami do dziergania.

Aby otworzyć warsztatownię, potrzebujemy Twojej pomocy! Jeśli podoba Ci nasz pomysł, wesprzyj nas - liczy się każda wpłata! Będziemy też bardzo wdzięczne, jeśli udostępnisz projekt swoim znajomym :)


Opis projektu


Poznałyśmy się półtora roku temu, gdy zostałyśmy zaproszone do poprowadzenia cyklu warsztatów ekologicznych w Kuchni Spotkań IKEA. Wspólnie z uczestnikami gotowaliśmy wegańskie burgery i czekoladki z dzikich ziół, przerabialiśmy bawełniane koszulki na bransoletki, a makulaturę na designerskie geometryczne wazony, sadziliśmy poziomki i hodowaliśmy własną odmianę pomidorów. Wzajemnie się uzupełniałyśmy i nakręcałyśmy do działania. "A czemu by tego nie kontynuować?" - stwierdziłyśmy i postanowiłyśmy znaleźć własne miejsce na mapie Warszawy.Wiosną tego roku zaczęłyśmy szukać lokalu. Zależało nam na tym, by było to klimatyczne miejsce, bliskie naszym wartościom. Miejsce, w którym zarówno my, jak i uczestnicy naszych warsztatów poczujemy się komfortowo. Po długich poszukiwaniach trafiłyśmy na lokal - leżący w centrum Warszawy, w zabytkowej kamienicy z 1880 roku. Znajdujący się blisko stacji metra, przystanków tramwajowych i autobusowych oraz parkingu Veturilo (ekologiczny transport jest dla nas bardzo ważny!). Mający wejście od ulicy, a jednocześnie wyciszony. W suterenie, ale jasny dzięki sporej ilości dużych jak na tę kondygnację okien.Wystartowałyśmy w przetargu na lokal - bo należy on do miasta - i ten przetarg wygrałyśmy! Teraz jednak czeka nas sporo pracy.

Jak będzie wyglądać Warsztatownia?


Lokal składa się z pięciu małych pomieszczeń. Chcemy wyburzyć ścianki działowe i utworzyć dwa pokoje. W jednym odbywałyby się warsztaty - postawimy tam kuchenkę i stoły do pracy. Drugi służyłby do odpoczynku - umieściłybyśmy w nim pufy, stoliki kawowe i kącik zabaw dla najmłodszych. Większość wyposażenia będzie pochodzić z upcyklingu: damy drugie życie sprzętom, wyremontujemy i dostosujemy do swoich potrzeb meble, a ściany i parapety ozdobimy samodzielnie wykonanymi z odpadów designerskimi przedmiotami. Przy okazji chcemy stworzyć miejsce o obiegu zamkniętym - marnować jak najmniej produktów, a odpady, które powstaną w trakcie jednych warsztatów wykorzystywać w innych.

Na jakim etapie jesteśmy?


Podpisałyśmy już z miastem umowę na wynajem lokalu. A w swoich piwnicach i schowkach w prywatnych mieszkaniach gromadzimy meble i surowce, które przydadzą się nam do wyposażenia wnętrza.

Cel projektu


Potrzebujemy Twojej pomocy, by zaadaptować to miejsce na potrzeby Warsztatowni.
  • wyburzenie ścianek działowych
  • odmalowanie ścian
  • wyremontowanie łazienki
  • odrestaurowanie mebli
  • opłacenie czynszu i kaucji (miasto wymaga opłaty za cztery miesiące z góry)


  • położenie wykładziny na podłodze
  • promocja Warsztatowni w sieci i wśród lokalnej społeczności
  • organizacja ogólnodostępnych wydarzeń promujących ekologiczny i naturalny styl życia

Nagrody


Dla Wspierających nasz pomysł przewidziałyśmy nagrody!

15 zł

Twoje nazwisko zostanie wymienione w naszych oficjalnych kanałach społecznościowych, a na maila otrzymasz od nas podziękowanie.30 zł

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - bransoletkę wykonaną z t-shirtów lub ręcznie robione mydełko.50 zł

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - torebkę na zakupy wykonaną z bawełnianej koszulki albo pudełko wegańskich czekoladek z dzikimi kwiatami80 zł

Otrzymasz od nas udział w sesji TRE.

TRE - to opracowana przez dr Davida Bercelego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele neurogenicznych wibracji, podlegających samoregulacji przez osobę je wykonującą. Ćwiczenia te uwalniają traumę, stres i emocje.100 zł

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie fermentacyjnym, kulinarnym lub upcyklingowym albo udział w indywidualnym spacerze botanicznym.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania na biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!200 zł

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie kosmetycznym oraz komplet naturalnych kosmetyków w prezencie.

Warsztat kosmetyczny z zastosowaniem dzikich ziół i naturalnych olejków eterycznych, w czasie którego nauczymy Cię, jak samodzielnie wykonać peeling, tonik, krem do twarzy i krem pod oczy.500 zł

Poprowadzimy dla Ciebie warsztaty indywidualne, do wyboru: upcyklingowe, kulinarne, fermentacyjne lub unikatowy warsztat "Drżenie i śnienie". A także dodatkowo otrzymasz nagrodę niespodziankę.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania w biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!

Warsztat Drżenie i śnienie - podniesiesz jakość swojego życia przez... sen.

O nas


Nasz zespół tworzą cztery dziewczyny. Wszystkie się uzupełniamy, choć mamy odmienne zainteresowania.Kaja i Gosia są znane jako Mead Ladies. Zajmują się dzikimi roślinami jadalnymi, leczniczymi oraz fermentacją. Ich domy nie mieszczą już rozlicznych słoików z "dzikimi" przetworami, nastawów i zbiorów ziół. Zobacz ich oficjalny profil na facebooku.Julia, nazywana często Babką od śmieci, od półtora roku prowadzi bloga Na nowo śmieci, na którym edukuje jak ograniczać ilość odpadów na co dzień oraz pokazuje jak w sposób kreatywny przerabiać te "śmieci", których nie da się wyeliminować. Zobacz jej oficjalny profil na facebooku.Roberta bardziej jest znana w świecie realnym niż wirtualnym. Organizuje i prowadzi warsztaty TRE, pomaga też zakładać uprawy balkonowe. Ciągle się edukuje i podnosi kwalifikacje.

środa, 26 lipca 2017 o 10:30

W kilkanaście dni udało nam się zebrać ponad 60 procent potrzebnej kwoty. Jesteście niesamowici! I dlatego mamy dla Was niespodziankę! Na facebooku utworzyłyśmy wydarzenie (https://www.facebook.com/events/106985243300182). Będziemy tam wrzucać dodatkowe fanty własnej roboty i osób, które zechciały nas wesprzeć. Są tam już naturalne kosmetyki, niebawem pojawią się przedmioty z upcyklingu. A dla tych, którzy wolą kolekcjonować wrażenia, a nie przedmioty materialne, mamy warsztaty w tradycyjnym stylu w lesie oraz masaż. Każdego dnia coś nowego - chodźcie i zobaczcie sami! :)

Aby dodać komentarz lub

EO
Ewa Obuszyńska

23.09.2017 23:25

Świetna inicjatywa, nie mogę się doczekać powstanie tego miejsca :)

PT
Paweł Tkaczyk

30.08.2017 16:16

za iwan czaj ;)

EA
ewa ambroży

12.08.2017 10:39

od moich kur

EJ
Ewa Jaszczyk

10.08.2017 21:46

Powodzenia! Świetny projekt! :)

KW
Katarzyna Wągrowska

10.08.2017 9:31

Powodzenia dziewczyny!

08.08.2017 23:37

Wierze, ze to bedzie miejsce z dusza :)

KR
Karina Rudzka

04.08.2017 20:39

Trzymam kciuki Kochane, powodzenia!!!!

A4
Akademia 4 Pory roku

04.08.2017 7:52

Powodzenia dziewczynki????????

KT
Kamila Tokarska

24.07.2017 15:39

Powodzenia dziewczyny!

26.07.2017 15:16

Bardzo dziękujemy! :)

IK
Inessa Kim

17.07.2017 11:53

Powodzenia!

26.07.2017 19:00

Dziękujemy bardzo! :)

MW
Moimili wcislo

15.07.2017 14:05

Powodzenia dziewczyny ;)!

29.07.2017 21:42

Bardzo dziękujemy! :)

M
marzena

12.07.2017 21:46

powodzenia!

14.07.2017 18:45

Dziękujemy! :)

DG
Dorota Grądzka

11.07.2017 19:17

Dziewczyny

11.07.2017 19:46

Dziękujemy!! :)

TK
Tomasz Kozlowski

11.07.2017 17:34

Dziewczyny, jestem z Wami całym sercem! Powodzenia! Tomek :-)

11.07.2017 17:41

Wielkie, wieeeeeelkie dzięki! :)

11.07.2017 0:33

Wraz z żoną wpłacamy więcej niż za czekoladki, ale chcemy czekoladki :-)

11.07.2017 0:38

Załatwione! :) Dziękujemy bardzo, bardzo!

KM
Katarzyna Mikulska

10.07.2017 16:49

Powodzenia Dziewczęta ! Trzymam za Was kciuki !

10.07.2017 16:54

Bardzo, bardzo dziękujemy! :)

PT
Paweł Tkaczyk

10.07.2017 15:25

ja bym wolał warsztaty fermentacyjne dla 2 osób, znaczy dla mnie i Felka :)

10.07.2017 15:46

Jak najbardziej :) Dziękujemy bardzo!!

TK
Tomasz Kozlowski
500 zł
U
U.Majdak
200 zł
PT
Paweł Tkaczyk
200 zł
KG
Karina Glapka
200 zł
P
Paulina
150 zł
KR
Katarzyna Rybicka
150 zł
MK
Monika Kowalczyk
150 zł
PM
Paulina Mioduszewska
120 zł
DG
Dorota Grądzka
100 zł
BP
BEATA PIOTROWSKA
100 zł
anna Żelazowska Kosiorek
100 zł
AN
Agnieszka Nowak
100 zł
DD
Danuta Drewnowska
100 zł
AS
Anka Szostak
100 zł
KR
Katarzyna Rybicka
100 zł
AM
Agnieszka Mroczek
100 zł
KR
Katarzyna Rybicka
100 zł
L
Larysa
100 zł
KR
Karina Rudzka
100 zł
M
monika.gasioro
100 zł
MO
Michał Olszewski
100 zł
A4
Akademia 4 Pory roku
100 zł
BS
Bartosz Szczygielski
100 zł
MR
Marta Rybinska
100 zł
AJ
Anna Jonczyk
100 zł
MP
Monika Panasik
80 zł
Izabela Żukowska
80 zł
AS
Anna Siecińska
80 zł
B
Barbara
80 zł
KR
Katarzyna Rybicka
80 zł
AK
Aneta Kiełczewska
80 zł
KM
Katarzyna Mikulska
70 zł
AS
Aleksandra Szkudłapska
70 zł
TK
Tomasz Kozlowski
60 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
60 zł
DG
Dorota Grądzka
60 zł
M
MASZ
55 zł
OS
Olga Stiefel-Brzezińska
52 zł
BG
Barbara Guz
50 zł
AC
Aga Chlipała
50 zł
EK
eliza karwowska
50 zł
PC
Paulina Chodyra
50 zł
A
agata.molga
50 zł
AP
Anna Początek
50 zł
KR
Katarzyna Rybicka
50 zł
ID
Iza Danił
50 zł
MM
Monika Miziołek
50 zł
KW
Katarzyna Wągrowska
50 zł
EI
Ela i Łukasz Kopeć
50 zł
J
j.mizerny
50 zł
MP
Magdalena Petryna
50 zł
AK
Agnieszka Kaczorek
50 zł
ZW
Zuzanna Warkoczyńska-Prochownik
50 zł
MM
Monika Miziołek
50 zł
MK
Maciej Kozłowski
50 zł
KT
Kamila Tokarska
50 zł
M
marzena
50 zł
MW
Michał Warkoczyński-Prochownik
50 zł
AS
Aleksandra Szkudłapska
50 zł
JJ
Julia Jarnicka
50 zł
MM
Małgorzata Masełko-Swędrak
50 zł
B
Barbara
40 zł
AO
Agata Ońko
40 zł
IN
Ida Nowak
35 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
35 zł
MP
Mateusz Piekarski
35 zł
KA
Karolina Anielak
35 zł
KZ
Kasia Załusińska
30 zł
TK
Tatiana Kotłowska
30 zł
EJ
Ewa Jaszczyk
30 zł
KS
Kamila Sitkowska
30 zł
IW
Izabela Wolnicka
30 zł
J
Justyna
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
EK
Edyta Kliber
30 zł
AG
Anna Górska
30 zł
AM
Alicja Mojko
30 zł
EL
Ewa Lisowska
30 zł
KC
Katarzyna Chajbos
30 zł
JR
Jaśmina Różańska
30 zł
TJ
Tusia Jałowiecka
30 zł
OZ
Ola Ziółkowska
30 zł
AS
Agata Szafraniuk
30 zł
BB
Beata Bereza
30 zł
RK
Robert Kozak
30 zł
M
Matylda
30 zł
OP
Ola P.
30 zł
OS
Olga Stiefel-Brzezińska
30 zł
MW
Moimili wcislo
30 zł
KM
Kasia Michalczak
30 zł
AB
Ania Bartosiak
30 zł
KS
Kamila Sitkowska
28 zł
AM
Alicja Michalak
28 zł
MW
Małgorzata Wojdat
25 zł
AM
Anna Mokańska
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
AK
Agnieszka Kaczorek
20 zł
PT
Paweł Tkaczyk
20 zł
AK
Agnieszka Krzemińska
15 zł
AJ
Anna Janko-Tymińska
15 zł
AP
Anna Przeździak
15 zł
E
Ewa Obuszyńska
15 zł
MM
Monika Miziołek
15 zł
KP
Kasia Pelasia
15 zł
IB
iwona bielawska
15 zł
JB
Joanna Baranowska
15 zł
MI
Magda Iwanwk
15 zł
ZW
Zuzanna Warkoczyńska-Prochownik
15 zł
EA
ewa ambroży
ukryte
AK
Anna Komar
ukryte
GW
Grzegorz Wereszczyński
ukryte
M
MO
ukryte
DG
Dorota Gierej
ukryte
IK
Inessa Kim
ukryte
JL
Justyna Lipczyńska
ukryte
KS
Katarzyna Sala
ukryte
DE
Dorota Ewa Białowicz
ukryte
AB
Adam Bednarski
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
IJ
Ingeborga Janikowska-Lipszyc
ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

TK
Tomasz Kozlowski
500 zł

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

2 002
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

NAGRODY

15 zł i więcej

Twoje nazwisko zostanie wymienione w naszych oficjalnych kanałach społecznościowych, a na maila otrzymasz od nas podziękowanie. 

wybrano 19 razy

30 zł i więcej

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - bransoletkę wykonaną z t-shirtów lub ręcznie robione mydełko.

wybrano 30 razy (pozostało 70 z 100)

50 zł i więcej

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - torebkę na zakupy wykonaną z bawełnianej koszulki albo pudełko wegańskich czekoladek z dzikimi kwiatami

wybrano 30 razy (pozostało 70 z 100)

80 zł i więcej

Otrzymasz od nas udział w sesji TRE.

TRE - to opracowana przez dr Davida Bercelego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele neurogenicznych wibracji, podlegających samoregulacji przez osobę je wykonującą. Ćwiczenia te uwalniają traumę, stres i emocje.

wybrano 6 razy

100 zł i więcej

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie fermentacyjnym, kulinarnym lub upcyklingowym albo udział w indywidualnym spacerze botanicznym.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania w biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!


wybrano 28 razy

200 zł i więcej

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie kosmetycznym oraz komplet naturalnych kosmetyków w prezencie.

Warsztat kosmetyczny z zastosowaniem dzikich ziół i naturalnych olejków eterycznych, w czasie którego nauczymy Cię, jak samodzielnie wykonać peeling, tonik, krem do twarzy i krem pod oczy.

wybrano 3 razy

500 zł i więcej

Poprowadzimy dla Ciebie warsztaty indywidualne, do wyboru: upcyklingowe, kulinarne, fermentacyjne lub unikatowy warsztat "Drżenie i śnienie". A także dodatkowo otrzymasz nagrodę niespodziankę.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania w biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!

Warsztat Drżenie i śnienie - podniesiesz jakość swojego życia przez... sen.

wybrano 1 raz

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.