Warsztatownia - dla miłośników ekologicznego stylu życia Zakończona 14.09.2017r ID: 499nv3

Warsztatownia - dla miłośników ekologicznego stylu życia

Zebrano 7 937 zł
z kwoty 7 000 zł

113 %

100 %
WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Stwórz z nami w Warszawie pracownię, w której cztery dziewczyny będą edukowały z naturalnego i ekologicznego stylu życia. Dzika kuchnia, upcykling, praca z ciałem - to nasze specjalności!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Tytułem wstępu


Cześć! Z tej strony cztery dziewczyny: Gosia, Julia, Kaja i Roberta. Mamy wspólny cel - otworzyć w Warszawie pracownię, w której będziemy prowadziły warsztaty dotyczące ekologicznego, naturalnego i zrównoważonego stylu życia.


Każda z nas jest specjalistką w innej dziedzinie. Gosia i Kaja zajmują się dziką kuchnią, przygotowują naturalne kosmetyki z zastosowaniem dzikich ziół, fermentują rośliny. Julia uprawia upcykling, czyli daje niepotrzebnym, nadającym się do wyrzucenia rzeczom drugie życie, a także uczy jak ograniczyć ilość śmieci na co dzień poprzez świadome zakupy. Roberta zna się na metodach pracy z ciałem, uczy ćwiczeń uwalniających od stresu i traumy, a także dzieli się swoją pasją realizując ogrodnicze i artystyczne warsztaty.


Razem chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym uczestnicy warsztatów poznają lepiej siebie i otaczający ich świat. Dowiedzą się, na czym polega zdrowe odżywianie i naturalna pielęgnacja ciała. Odkryją znaczenie pojęć zero waste, slow life, dzika fermentacja i TRE. Zaprzyjaźnią się z maszyną do szycia, szydełkiem i drutami do dziergania.

Aby otworzyć warsztatownię, potrzebujemy Twojej pomocy! Jeśli podoba Ci nasz pomysł, wesprzyj nas - liczy się każda wpłata! Będziemy też bardzo wdzięczne, jeśli udostępnisz projekt swoim znajomym :)


Opis projektu


Poznałyśmy się półtora roku temu, gdy zostałyśmy zaproszone do poprowadzenia cyklu warsztatów ekologicznych w Kuchni Spotkań IKEA. Wspólnie z uczestnikami gotowaliśmy wegańskie burgery i czekoladki z dzikich ziół, przerabialiśmy bawełniane koszulki na bransoletki, a makulaturę na designerskie geometryczne wazony, sadziliśmy poziomki i hodowaliśmy własną odmianę pomidorów. Wzajemnie się uzupełniałyśmy i nakręcałyśmy do działania. "A czemu by tego nie kontynuować?" - stwierdziłyśmy i postanowiłyśmy znaleźć własne miejsce na mapie Warszawy.Wiosną tego roku zaczęłyśmy szukać lokalu. Zależało nam na tym, by było to klimatyczne miejsce, bliskie naszym wartościom. Miejsce, w którym zarówno my, jak i uczestnicy naszych warsztatów poczujemy się komfortowo. Po długich poszukiwaniach trafiłyśmy na lokal - leżący w centrum Warszawy, w zabytkowej kamienicy z 1880 roku. Znajdujący się blisko stacji metra, przystanków tramwajowych i autobusowych oraz parkingu Veturilo (ekologiczny transport jest dla nas bardzo ważny!). Mający wejście od ulicy, a jednocześnie wyciszony. W suterenie, ale jasny dzięki sporej ilości dużych jak na tę kondygnację okien.Wystartowałyśmy w przetargu na lokal - bo należy on do miasta - i ten przetarg wygrałyśmy! Teraz jednak czeka nas sporo pracy.

Jak będzie wyglądać Warsztatownia?


Lokal składa się z pięciu małych pomieszczeń. Chcemy wyburzyć ścianki działowe i utworzyć dwa pokoje. W jednym odbywałyby się warsztaty - postawimy tam kuchenkę i stoły do pracy. Drugi służyłby do odpoczynku - umieściłybyśmy w nim pufy, stoliki kawowe i kącik zabaw dla najmłodszych. Większość wyposażenia będzie pochodzić z upcyklingu: damy drugie życie sprzętom, wyremontujemy i dostosujemy do swoich potrzeb meble, a ściany i parapety ozdobimy samodzielnie wykonanymi z odpadów designerskimi przedmiotami. Przy okazji chcemy stworzyć miejsce o obiegu zamkniętym - marnować jak najmniej produktów, a odpady, które powstaną w trakcie jednych warsztatów wykorzystywać w innych.

Na jakim etapie jesteśmy?


Podpisałyśmy już z miastem umowę na wynajem lokalu. A w swoich piwnicach i schowkach w prywatnych mieszkaniach gromadzimy meble i surowce, które przydadzą się nam do wyposażenia wnętrza.

Cel projektu


Potrzebujemy Twojej pomocy, by zaadaptować to miejsce na potrzeby Warsztatowni.
  • wyburzenie ścianek działowych
  • odmalowanie ścian
  • wyremontowanie łazienki
  • odrestaurowanie mebli
  • opłacenie czynszu i kaucji (miasto wymaga opłaty za cztery miesiące z góry)


  • położenie wykładziny na podłodze
  • promocja Warsztatowni w sieci i wśród lokalnej społeczności
  • organizacja ogólnodostępnych wydarzeń promujących ekologiczny i naturalny styl życia

Nagrody


Dla Wspierających nasz pomysł przewidziałyśmy nagrody!

15 zł

Twoje nazwisko zostanie wymienione w naszych oficjalnych kanałach społecznościowych, a na maila otrzymasz od nas podziękowanie.30 zł

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - bransoletkę wykonaną z t-shirtów lub ręcznie robione mydełko.50 zł

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - torebkę na zakupy wykonaną z bawełnianej koszulki albo pudełko wegańskich czekoladek z dzikimi kwiatami80 zł

Otrzymasz od nas udział w sesji TRE.

TRE - to opracowana przez dr Davida Bercelego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele neurogenicznych wibracji, podlegających samoregulacji przez osobę je wykonującą. Ćwiczenia te uwalniają traumę, stres i emocje.100 zł

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie fermentacyjnym, kulinarnym lub upcyklingowym albo udział w indywidualnym spacerze botanicznym.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania na biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!200 zł

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie kosmetycznym oraz komplet naturalnych kosmetyków w prezencie.

Warsztat kosmetyczny z zastosowaniem dzikich ziół i naturalnych olejków eterycznych, w czasie którego nauczymy Cię, jak samodzielnie wykonać peeling, tonik, krem do twarzy i krem pod oczy.500 zł

Poprowadzimy dla Ciebie warsztaty indywidualne, do wyboru: upcyklingowe, kulinarne, fermentacyjne lub unikatowy warsztat "Drżenie i śnienie". A także dodatkowo otrzymasz nagrodę niespodziankę.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania w biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!

Warsztat Drżenie i śnienie - podniesiesz jakość swojego życia przez... sen.

O nas


Nasz zespół tworzą cztery dziewczyny. Wszystkie się uzupełniamy, choć mamy odmienne zainteresowania.Kaja i Gosia są znane jako Mead Ladies. Zajmują się dzikimi roślinami jadalnymi, leczniczymi oraz fermentacją. Ich domy nie mieszczą już rozlicznych słoików z "dzikimi" przetworami, nastawów i zbiorów ziół. Zobacz ich oficjalny profil na facebooku.Julia, nazywana często Babką od śmieci, od półtora roku prowadzi bloga Na nowo śmieci, na którym edukuje jak ograniczać ilość odpadów na co dzień oraz pokazuje jak w sposób kreatywny przerabiać te "śmieci", których nie da się wyeliminować. Zobacz jej oficjalny profil na facebooku.Roberta bardziej jest znana w świecie realnym niż wirtualnym. Organizuje i prowadzi warsztaty TRE, pomaga też zakładać uprawy balkonowe. Ciągle się edukuje i podnosi kwalifikacje.

środa, 26 lipca 2017 o 10:30

W kilkanaście dni udało nam się zebrać ponad 60 procent potrzebnej kwoty. Jesteście niesamowici! I dlatego mamy dla Was niespodziankę! Na facebooku utworzyłyśmy wydarzenie (https://www.facebook.com/events/106985243300182). Będziemy tam wrzucać dodatkowe fanty własnej roboty i osób, które zechciały nas wesprzeć. Są tam już naturalne kosmetyki, niebawem pojawią się przedmioty z upcyklingu. A dla tych, którzy wolą kolekcjonować wrażenia, a nie przedmioty materialne, mamy warsztaty w tradycyjnym stylu w lesie oraz masaż. Każdego dnia coś nowego - chodźcie i zobaczcie sami! :)

Aby dodać komentarz lub

Ewa Obuszyńska

Ewa Obuszyńska

23.09.2017 23:25

Świetna inicjatywa, nie mogę się doczekać powstanie tego miejsca :)

Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk

30.08.2017 16:16

za iwan czaj ;)

ewa ambroży

ewa ambroży

12.08.2017 10:39

od moich kur

Ewa Jaszczyk

Ewa Jaszczyk

10.08.2017 21:46

Powodzenia! Świetny projekt! :)

Katarzyna Wągrowska

Katarzyna Wągrowska

10.08.2017 9:31

Powodzenia dziewczyny!

karolina karkowska

08.08.2017 23:37

Wierze, ze to bedzie miejsce z dusza :)

Karina Rudzka

Karina Rudzka

04.08.2017 20:39

Trzymam kciuki Kochane, powodzenia!!!!

Akademia 4 Pory roku

Akademia 4 Pory roku

04.08.2017 7:52

Powodzenia dziewczynki????????

Kamila Tokarska

Kamila Tokarska

24.07.2017 15:39

Powodzenia dziewczyny!

Julia Wizowska-Szymanik

26.07.2017 15:16

Bardzo dziękujemy! :)

Inessa Kim

Inessa Kim

17.07.2017 11:53

Powodzenia!

Julia Wizowska-Szymanik

26.07.2017 19:00

Dziękujemy bardzo! :)

Moimili wcislo

Moimili wcislo

15.07.2017 14:05

Powodzenia dziewczyny ;)!

Julia Wizowska-Szymanik

29.07.2017 21:42

Bardzo dziękujemy! :)

marzena

marzena

12.07.2017 21:46

powodzenia!

Julia Wizowska-Szymanik

14.07.2017 18:45

Dziękujemy! :)

Dorota Grądzka

Dorota Grądzka

11.07.2017 19:17

Dziewczyny

Julia Wizowska-Szymanik

11.07.2017 19:46

Dziękujemy!! :)

Tomasz Kozlowski

Tomasz Kozlowski

11.07.2017 17:34

Dziewczyny, jestem z Wami całym sercem! Powodzenia! Tomek :-)

Julia Wizowska-Szymanik

11.07.2017 17:41

Wielkie, wieeeeeelkie dzięki! :)

Adam Pluszka

11.07.2017 0:33

Wraz z żoną wpłacamy więcej niż za czekoladki, ale chcemy czekoladki :-)

Julia Wizowska-Szymanik

11.07.2017 0:38

Załatwione! :) Dziękujemy bardzo, bardzo!

Katarzyna Mikulska

Katarzyna Mikulska

10.07.2017 16:49

Powodzenia Dziewczęta ! Trzymam za Was kciuki !

Julia Wizowska-Szymanik

10.07.2017 16:54

Bardzo, bardzo dziękujemy! :)

Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk

10.07.2017 15:25

ja bym wolał warsztaty fermentacyjne dla 2 osób, znaczy dla mnie i Felka :)

Julia Wizowska-Szymanik

10.07.2017 15:46

Jak najbardziej :) Dziękujemy bardzo!!

Tomasz Kozlowski

Tomasz Kozlowski

500 zł
U.Majdak

U.Majdak

200 zł
Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk

200 zł
Karina Glapka

Karina Glapka

200 zł
Paulina

Paulina

150 zł
Katarzyna Rybicka

Katarzyna Rybicka

150 zł
Monika Kowalczyk

Monika Kowalczyk

150 zł
Paulina Mioduszewska

Paulina Mioduszewska

120 zł
Dorota Grądzka

Dorota Grądzka

100 zł
BEATA PIOTROWSKA

BEATA PIOTROWSKA

100 zł
anna Żelazowska Kosiorek

anna Żelazowska Kosiorek

100 zł
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

100 zł
Danuta Drewnowska

Danuta Drewnowska

100 zł
Anka Szostak

Anka Szostak

100 zł
Katarzyna Rybicka

Katarzyna Rybicka

100 zł
Agnieszka Mroczek

Agnieszka Mroczek

100 zł
Katarzyna Rybicka

Katarzyna Rybicka

100 zł
malgorzata kaczmarczyk

malgorzata kaczmarczyk

100 zł
Larysa

Larysa

100 zł
Karina Rudzka

Karina Rudzka

100 zł
monika.gasioro

monika.gasioro

100 zł
Michał Olszewski

Michał Olszewski

100 zł
Akademia 4 Pory roku

Akademia 4 Pory roku

100 zł
Bartosz Szczygielski

Bartosz Szczygielski

100 zł
Marta Rybinska

Marta Rybinska

100 zł
Anna Jonczyk

Anna Jonczyk

100 zł
Monika Panasik

Monika Panasik

80 zł
Izabela Żukowska

Izabela Żukowska

80 zł
Anna Siecińska

Anna Siecińska

80 zł
Barbara

Barbara

80 zł
Katarzyna Rybicka

Katarzyna Rybicka

80 zł
Aneta Kiełczewska

Aneta Kiełczewska

80 zł
Katarzyna Mikulska

Katarzyna Mikulska

70 zł
Aleksandra Szkudłapska

Aleksandra Szkudłapska

70 zł
Tomasz Kozlowski

Tomasz Kozlowski

60 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

60 zł
Dorota Grądzka

Dorota Grądzka

60 zł
MASZ

MASZ

55 zł
Olga Stiefel-Brzezińska

Olga Stiefel-Brzezińska

52 zł
Barbara Guz

Barbara Guz

50 zł
Aga Chlipała

Aga Chlipała

50 zł
eliza karwowska

eliza karwowska

50 zł
Paulina Chodyra

Paulina Chodyra

50 zł
agata.molga

agata.molga

50 zł
Anna Początek

Anna Początek

50 zł
Katarzyna Rybicka

Katarzyna Rybicka

50 zł
Iza Danił

Iza Danił

50 zł
Monika Miziołek

Monika Miziołek

50 zł
Katarzyna Wągrowska

Katarzyna Wągrowska

50 zł
Ela i Łukasz Kopeć

Ela i Łukasz Kopeć

50 zł
j.mizerny

j.mizerny

50 zł
Magdalena Petryna

Magdalena Petryna

50 zł
Agnieszka Kaczorek

Agnieszka Kaczorek

50 zł
Zuzanna Warkoczyńska-Prochownik

Zuzanna Warkoczyńska-Prochownik

50 zł
Monika Miziołek

Monika Miziołek

50 zł
Maciej Kozłowski

Maciej Kozłowski

50 zł
Kamila Tokarska

Kamila Tokarska

50 zł
marzena

marzena

50 zł
Michał Warkoczyński-Prochownik

Michał Warkoczyński-Prochownik

50 zł
Aleksandra Szkudłapska

Aleksandra Szkudłapska

50 zł
Julia Jarnicka

Julia Jarnicka

50 zł
Małgorzata Masełko-Swędrak

Małgorzata Masełko-Swędrak

50 zł
Barbara

Barbara

40 zł
Agata Ońko

Agata Ońko

40 zł
Ida Nowak

Ida Nowak

35 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

35 zł
Mateusz Piekarski

Mateusz Piekarski

35 zł
Karolina Anielak

Karolina Anielak

35 zł
Kasia Załusińska

Kasia Załusińska

30 zł
Tatiana Kotłowska

Tatiana Kotłowska

30 zł
Ewa Jaszczyk

Ewa Jaszczyk

30 zł
Kamila Sitkowska

Kamila Sitkowska

30 zł
Izabela Wolnicka

Izabela Wolnicka

30 zł
Justyna

Justyna

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

30 zł
Edyta Kliber

Edyta Kliber

30 zł
Anna Górska

Anna Górska

30 zł
Alicja Mojko

Alicja Mojko

30 zł
Ewa Lisowska

Ewa Lisowska

30 zł
Katarzyna Chajbos

Katarzyna Chajbos

30 zł
Jaśmina Różańska

Jaśmina Różańska

30 zł
Tusia Jałowiecka

Tusia Jałowiecka

30 zł
Ola Ziółkowska

Ola Ziółkowska

30 zł
Agata Szafraniuk

Agata Szafraniuk

30 zł
Beata Bereza

Beata Bereza

30 zł
Robert Kozak

Robert Kozak

30 zł
Matylda

Matylda

30 zł
Ola P.

Ola P.

30 zł
Olga Stiefel-Brzezińska

Olga Stiefel-Brzezińska

30 zł
Moimili wcislo

Moimili wcislo

30 zł
Kasia Michalczak

Kasia Michalczak

30 zł
Ania Bartosiak

Ania Bartosiak

30 zł
Kamila Sitkowska

Kamila Sitkowska

28 zł
Alicja Michalak

Alicja Michalak

28 zł
Małgorzata Wojdat

Małgorzata Wojdat

25 zł
Anna Mokańska

Anna Mokańska

21 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Agnieszka Kaczorek

Agnieszka Kaczorek

20 zł
Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk

20 zł
Agnieszka Krzemińska

Agnieszka Krzemińska

15 zł
Anna Janko-Tymińska

Anna Janko-Tymińska

15 zł
Anna Przeździak

Anna Przeździak

15 zł
Ewa Obuszyńska

Ewa Obuszyńska

15 zł
Monika Miziołek

Monika Miziołek

15 zł
Kasia Pelasia

Kasia Pelasia

15 zł
iwona bielawska

iwona bielawska

15 zł
Joanna Baranowska

Joanna Baranowska

15 zł
Magda Iwanwk

Magda Iwanwk

15 zł
Zuzanna Warkoczyńska-Prochownik

Zuzanna Warkoczyńska-Prochownik

15 zł
ewa ambroży

ewa ambroży

ukryta
Anna Komar

Anna Komar

ukryta
Grzegorz Wereszczyński

Grzegorz Wereszczyński

ukryta
MO

MO

ukryta
Dorota Gierej

Dorota Gierej

ukryta
Inessa Kim

Inessa Kim

ukryta
Justyna Lipczyńska

Justyna Lipczyńska

ukryta
Katarzyna Sala

Katarzyna Sala

ukryta
Dorota Ewa Białowicz

Dorota Ewa Białowicz

ukryta
Adam Bednarski

Adam Bednarski

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Ingeborga Janikowska-Lipszyc

Ingeborga Janikowska-Lipszyc

ukryta

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

2 000
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

NAGRODY

15 zł i więcej

Twoje nazwisko zostanie wymienione w naszych oficjalnych kanałach społecznościowych, a na maila otrzymasz od nas podziękowanie. 

wybrano 19 razy

30 zł i więcej

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - bransoletkę wykonaną z t-shirtów lub ręcznie robione mydełko.

wybrano 30 razy (pozostało 70 z 100)

50 zł i więcej

Otrzymasz od nas - do wyboru przez Ciebie - torebkę na zakupy wykonaną z bawełnianej koszulki albo pudełko wegańskich czekoladek z dzikimi kwiatami

wybrano 30 razy (pozostało 70 z 100)

80 zł i więcej

Otrzymasz od nas udział w sesji TRE.

TRE - to opracowana przez dr Davida Bercelego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele neurogenicznych wibracji, podlegających samoregulacji przez osobę je wykonującą. Ćwiczenia te uwalniają traumę, stres i emocje.

wybrano 6 razy

100 zł i więcej

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie fermentacyjnym, kulinarnym lub upcyklingowym albo udział w indywidualnym spacerze botanicznym.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania w biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!


wybrano 28 razy

200 zł i więcej

Otrzymasz od nas udział w dowolnym warsztacie kosmetycznym oraz komplet naturalnych kosmetyków w prezencie.

Warsztat kosmetyczny z zastosowaniem dzikich ziół i naturalnych olejków eterycznych, w czasie którego nauczymy Cię, jak samodzielnie wykonać peeling, tonik, krem do twarzy i krem pod oczy.

wybrano 3 razy

500 zł i więcej

Poprowadzimy dla Ciebie warsztaty indywidualne, do wyboru: upcyklingowe, kulinarne, fermentacyjne lub unikatowy warsztat "Drżenie i śnienie". A także dodatkowo otrzymasz nagrodę niespodziankę.


Warsztat upcyklingowy - wspólnie przerobimy niepotrzebne ubrania, makulaturę i plastikowe opakowania w biżuterię, przedmioty codziennego użytku lub designerskie ozdoby do mieszkania. Możesz też wziąć udział w nauce szycia lub dziergania z wykorzystaniem tkanin i włóczek pochodzących z recyklingu.

Warsztat kulinarny z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych i grzybów. Przyrządź z nami pełny obiad - od przystawki do deseru!

Warsztat fermentacyjny - od kultur startowych po dziką fermentację. Jak zakisić cytryny, przygotować owocową kombuchę, jak zrobić probiotyczną salsę i wiele więcej!

Spacer botaniczny po wybranym parku warszawskim lub terenie podmiejskim - wybierz łąkę, rzekę albo las i naucz się rozpoznawać rośliny, które wykorzystasz w kuchni i apteczce!

Warsztat Drżenie i śnienie - podniesiesz jakość swojego życia przez... sen.

wybrano 1 raz