id: 4b3evu

Pomóż Mikołajowi postawić pierwszy krok ! Na turnus rehabilitacyjny i rehabilitację

Pomóż Mikołajowi postawić pierwszy krok ! Na turnus rehabilitacyjny i rehabilitację

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
9 713 zł z 10 000 zł
97%
zakończona 31.12.2020r
162 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

 • Serdecznie zapraszam do grupy na Facebooku z licytacjami dla naszego synka Mikołajka ❤

  https://www.facebook.com/groups/361353271729196

  A może chciałbyś/chciałabyś przekazać od siebie małą cegiełkę dla Mikołajka? Może masz gdzieś w domu/piwnicy/ na strychu/ w garażu przedmioty, które uważasz już za bezużyteczne/ bezwartościowe??? Takim rzeczom warto dać drugie życie !

  Czytaj więcej
 • W związku z tym, że cały czas trwają licytacje dla Mikołajka i wiele dobrych duszyczek o dobrym sercu pyta mnie jak jeszcze mogą pomóc przedłużamy naszą zrzutkę do końca roku.

  Zbieramy na kolejny cel, jakim będzie zakup sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

  W imieniu naszego synka Mikołajka oraz własnym składamy serdeczne podziękowania za każdą wpłaconą złotówkę i udostępnieniac424ed1852fa9850.png

  Serdecznie zapraszam do grupy na Facebooku z licytacjami https://www.facebook.com/groups/361353271729196 ❤️❤️❤️

  A może chciałbyś/chciałabyś przekazać od siebie małą cegiełkę dla Mikołajka? Może masz gdzieś w domu/piwnicy/ na strychu/ w garażu przedmioty, które uważasz już za bezużyteczne/ bezwartościowe??? Takim rzeczom warto dać drugie życie !


  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Zrzutka została założona w celu uzbierania środków na turnus rehabilitacyjny i dalsze leczenie naszego półtorarocznego synka Mikołaja.

Poznajcie naszego synka

Mikołaj urodził się 6 kwietnia 2019 r. przez nagłe cięcie cesarskie z powodu objawów zagrożenia płodu z hipotrofią (waga urodzeniowa 2065g), zaburzeniami oddychania, wrodzonym zapaleniem płuc i małopłytkowością. Cały pobyt w szpitalu był dla nas koszmarem. Badanie za badaniem, diagnoza za diagnozą, kroplówki, leki, koszmar trudny do przeżycia dla każdego rodzica... Po trzech tygodniach został wypisany do domu.

o1db95eaeff18fe3.jpeg

Mikołaj od urodzenia był dzieckiem niespokojnym, dużo płakał i mało spał. Gdy skończył 3 miesiące zostało zdiagnozowane u Mikołaja wzmożone napięcie mięśniowe. Rozpoczęliśmy rehabilitację metodą Bobath.

h435e048dd1e0500.jpeg

W czerwcu 2020 r. został przeprowadzony u Mikołaja rezonans magnetyczny głowy, który wykazał hypoplazję ciała modzelowatego odpowiadającego za przekazywanie informacji między półkulami mózgu oraz torbiel pajęczynówki. Została też zdiagnozowana encefalopatia niedotleniowo-niedokrwienna.

a8009761a3efd363.jpeg

We wrześniu wprowadziliśmy dodatkowo rehabilitację metodą Vojty. Obecnie rozwój Mikołaja oceniany jest na 6-7 miesięcy - opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Mikołaj nie siedzi, nie raczkuje, nie chodzi, od niedawna podejmuje próby pełzania. Mikołaj jest pod opieką neonatologa, neurologa, audiologa oraz rehabilitantów metodą Bobath i metodą Vojty.

fedf07ff4d85ebdb.jpegMikołaj wymaga kosztownej i intensywnej rehabilitacji i wizyt u specjalistów, najważniejsze to codzienna rehabilitacja ruchowa, logopedyczna, poznawcza i ogólnorozwojowa. Miesięczny koszt rehabilitacji Mikołaja przewyższa nasze możliwości finansowe.

Na co zbieramy ?

Potrzebujemy funduszy na turnus rehabilitacyjny i dalszą rehabilitację synka, która pomoże mu lepiej się rozwijać. Niestety, aktualnie tylko mąż może pracować. Zrezygnował ze wszystkiego, aby zapewnić naszemu synkowi wszytko co jest potrzebne dla lepszego rozwoju. Mikołaj - póki co - wymaga całodobowej opieki. Zajmuje się nim codziennie, od rana do wieczora, w nocy i w dzień. I gdyby się dało, poświęciłabym mu jeszcze więcej czasu!

Dzięki Wam może nam być w tym wszystkim na pewno dużo łatwiej. Do tej pory tak trudno było nam prosić o pomoc, sami staraliśmy się radzić sobie z wszystkimi przeciwnościami losu. Dziś prosimy o pomoc dla naszego ukochanego dziecka i wymarzonego synka.

Pięknie dziękujemy za wszelkie wpłaty i udostępnienia! Każda złotówka jest krokiem do samodzielności dla naszego synka Mikołaja

mb9516a6f8c5235c.jpeg

Wpłacający 162

MK
Maciej Kosowski
100 zł
RP
Rafał Przybysz
100 zł
MR
Monika Rewers
35 zł
JP
Justyna Przybył
30 zł
SW
Sandra Woźniak
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JP
Justyna Przybył
20 zł
EO
Ewa olejniczak
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 267 zrzutek

i zebrali

376 981 326 zł

A ty na co dziś zbierasz?