id: 4hmr6b

POMOC DLA ZUZI - głęboka skolioza dwumiejscowa, operacja w Niemczech.

POMOC DLA ZUZI - głęboka skolioza dwumiejscowa, operacja w Niemczech.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
66 200 zł z 200 000 zł
33%
zakończona 19.04.2021r
429 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności5

 • Chcielibyśmy serdecznie wszystkim podziękować za przyłączenie się do zrzutki i Moni za zorganizowanie jej. Dziękujemy za pomoc, wsparcie, szczodry gest oraz wrażliwość.

  Agnieszka i Tomasz


  Czytaj więcej
 • Dziękuję za bezinteresowną pomoc dla Zuzi, otwarte serca i życzliwość, którą od Was otrzymaliśmy. DOBRO WRACA💖

  Czytaj więcej
 • "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

  Czytaj więcej
 • ZOSTAŁO TYLKO 12 DNI DO KOŃCA ZBIÓRKI😔... POMÓŻ ZUZI

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim wspierającym Nas w walce o zdrowie Zuzanki za pomoc, dziękuję moim rodzicom💖 i rodzicom Tomasza💖, rodzinom z obu stron💖, wszystkim przyjaciołom💖, znajomym💖 i tym całkiem nieznajomym💖, wszystkim tym którzy okazali serce💖. Dziękuję w imieniu swoim, Zuzanki i Agnieszki z Tomkiem.


  Nie poddajemy się i walczymy dalej o każdą złotówkę, która może Zuzi pomóc, bo zostało już niewiele czasu...

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

OPERACJA , KTÓRA POZWOLI ZUZI NORMALNIE ŻYĆ

Moja siostrzenica Zuzanna Nadstoga ma 13 lat i bardzo szybko postępującą skoliozę idiopatyczną- złożoną, wielopłaszczyznową deformację kręgosłupa. Potrzebuje operacji, która nie jest przeprowadzana w Polsce, jej koszt to ponad 200 tys. zł.

Termin operacji jest wyznaczony na 19 maja, ale pieniądze trzeba wpłacić do 19 kwietnia.

Wszystkie zebrane pieniądze przekażę rodzicom Zuzanki - Agnieszce i Tomaszowi Nadstoga.

gcdc240bec8c636b.png

Bardzo szybko postępująca skolioza powoduje, że kręgosłup Zuzi wygina się na boki coraz bardziej, prowadząc do deformacji ciała. Wydaje się, że Zuzia zamiast rosnąć do góry, skręca się coraz bardziej na boki.

Ostatni RTG pokazał skrzywienie 81 stopni w odcinku lędźwiowym i 50 stopni w odcinku piersiowym. Tak duże skrzywienie wiąże się z poważnymi konsekwencjami, wynikającymi z nacisku kręgosłupa na płuca, serce i inne narządy wewnętrzne. Jeśli pogłębi się jeszcze bardziej może zagrażać życiu. Obecnie ból to dla Zuzi codzienność, każde dłuższe stanie lub siedzenie to dla niej problem. Dlatego stara się jak najwięcej leżeć na brzuchu, leżenie na bokach powoduje, że kręgosłup uciska bardziej na narządy wewnętrzne, a leżenie na plecach jest bolesne z powodu garbu w odcinku lędźwiowym.

f57e796aa8983924.png

Zuzia jest bardzo ciekawą świata i aktywną osobą, uwielbia przyrodę i ruch na świeżym powietrzu. Niestety musiała zrezygnować ze swoich największych pasji, gdyż ból był zbyt duży i miała coraz większe problemy z utrzymaniem odpowiedniej postawy ciała.

Walczyliśmy z tą chorobą jak mogliśmy, Zuzia nosiła gorset ortopedyczny, poddawała się rehabilitacji różnymi metodami, jednakże nie przyniosło to żadnych rezultatów, postępująca skolioza to bardzo trudny przeciwnik. Podczas wizyty lekarskiej usłyszeliśmy, że jest potrzebna natychmiastowa operacja, gdyż kręgosłup Zuzi krzywi się i deformuje ciało w zatrważającym tempie.


Najlepszym wyjściem jest operacja nowatorską metodą VBT- Verbetal Body Tethering, która jest minimalnie inwazyjną metodą i pozwala zachować prawie całą ruchomość kręgosłupa w przeciwieństwie do tradycyjnej metody, polegającej na całkowitym usztywnieniu całego kręgosłupa na resztę życia. Jednakże operacja ta nie jest jeszcze przeprowadzana w Polsce, a jej koszt w Niemczech w szpitalu Eifelklinik St. Brigida w Simmerath to 47 tys. euro, czyli ponad 200 tyś. zł., co przekracza możliwości finansowe rodziców Zuzi, dlatego proszę w ich imieniu o pomoc w zebraniu koniecznych środków. Termin operacji jest wyznaczony na 19 maja, ale pieniądze musimy wpłacić do 19 kwietnia.

Naszym marzeniem jest, aby nastoletnie i dorosłe życie Zuzi było zdrowe i szczęśliwe.


"Jeżeli możecie, proszę o wsparcie

.....Zuzia"

w50ed6ee60637651.png


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 429

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
E
ELA TYMUŁA
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KL
Krzysztof Leszczyński
110 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
T
Tomasz Dolata
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 295 zrzutek

i zebrali

439 150 573 zł

A ty na co dziś zbierasz?