Opis zrzutki

Obecnie jedną z najcenniejszych rzeczy jakie posiadamy obok pieniędzy są nasze dane. Warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Warto zadbać o to, aby zrozumieć podstawowe mechanizmy zabezpieczeń, nauczyć się stosować silne i unikalne hasła oraz dodatkowe uwierzytelnianie wszędzie tam gdzie to tylko możliwe.


Dzisiaj z Internetu korzystają osoby w niemal każdym wieku, od nastolatków po osoby w podeszłym wieku. Z całą pewnością we wszystkich tych grupach wiekowych znajduje się ogromny odsetek osób, które nie mają podstawowej wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci, a więc nie stosują odpowiednio silnych haseł. Większość z tych osób najprawdopodobniej w wielu miejscach wykorzystuje takie same hasła, bądź hasła o bardzo podobnej składni, co dla osób zajmujących się łamaniem haseł na codzień nie jest wielką przeszkodą. Winne wszystkiemu są często nie tylko brak edukacji w tym zakresie, czy ogólnodostępne informacje rozproszone w wielu miejscach w sieci, w tym w serwisach stricte o tematyce bezpieczeństwa IT zorientowanymi bardziej na świadomych użytkowników czy też geeków, niźli dla przeciętnego użytkownika Internetu, serwisy do których najpewniej wiele osób nigdy nie dotrze. Winne temu są również firmy/korporacje w których pracujemy, gdzie często nie ma odpowiedniej polityki w zakresie technologii informacyjnej(IT) w tym odpowiedniej polityki haseł oraz wewnętrznych szkoleń pracowników ze świadomości bezpieczeństwa IT, w których dalej to obowiązuje polityka haseł „minimum 8 znaków, w tym conajmniej 1 litera duża oraz 1 cyfra” - brzmi znajomo? ;-)


Kampania BezpieczneHasło ma na celu dotarcie do jak największej grupy osób poprzez serwis internetowy dostępny pod adresami: www.haslo.net oraz www.bezpiecznehaslo.pl, z którym wystartujemy w pierwszej połowie Listopada - jeszcze zanim zakończymy zbiórkę funduszy na kampanie reklamową. Chcemy oddolnie wpłynąć na użytkowników sieci, zmienić ich myślenie na temat tworzenia haseł, ich składni, „siły” oraz tego jak dbają o jego bezpieczne przechowywanie, tym samym wpływając na bezpieczeństwo ich danych.


W ramach tworzonego przez nas serwisu, odwiedzający w jednym miejscu znajdą najważniejsze informacje podane w sposób czytelny i zrozumiały dla wszystkich, informacje takie jak:

- najczęstsze błędy popełniane przy tworzeniu haseł;

- jak tworzyć skuteczne (silne) hasła;

- dlaczego tak ważne jest stosowanie unikalnych haseł;

- jak dodatkowo zabezpieczyć swoje konta poprzez dwuskładnikowe uwierzytelnianie;

- co to jest dwuskładnikowe uwierzytelnianie - opis dostępnych metod dwuskładnikowego uwierzytelniania oraz rekomendacje które i gdzie stosować;

  - przegląd oraz opis dostępnych narzędzi do zarządzania hasłami, w tym porównanie funkcjonalności oraz informacje jak je skonfigurować aby usprawnić proces logowania;

  - jak bezpiecznie płacić w sieci, nie narażając się przy tym na wyciek danych naszej karty kredytowej/płatniczej.

Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące haseł. Sukcesywnie będziemy rozwijać bazę z instrukcjami krok-po-kroku jak skonfigurować zabezpieczenia w najbardziej popularnych serwisach i urządzeniach na rynku.


Chcemy i będziemy dążyć do tego, aby BezpieczneHaslo.pl było swoistym kompendium wiedzy dla osób szukających informacji na temat haseł i zabezpieczania swoich kont.


Dane (wszelakie) wyciekają i będą wyciekać, czego przykładem są ostatnie głośne wycieki z serwisów takich jak program lojalnościowy sieci Marriott (ponad 5,2 mln osób dotkniętych wyciekiem), serwis Morele.net (ponad 2 mln osób), serwis Cyfrowe.pl (skala wycieku nie jest jeszcze znana, mówi się że nie mniej jak 42 000 kont), czy wyciek danych z Krakowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (KSSIP.GOV.PL). Jako użytkownik końcowy nie mamy wpływu na zabezpieczenia po stronie usługodawcy, mamy jednak wpływ na to jak bardzo utrudnimy włamywaczom dostęp do pozostałych naszych usług w sieci, a tym samym dostępu do kolejnych informacji, niekiedy pozwalających na dostęp do danych finansowych czy nawet bezpośredni dostęp do naszych kont w różnego rodzaju usługach finansowych.


Właśnie tą wiedzą chcemy dzielić się z innymi i do tego potrzebujemy Waszego wsparcia!


Serwis ruszy jak już wspomnieliśmy z początkiem Listopada br., jednakże aby dotrzeć do możliwie dużej grupy osób niezbędne jest pozyskanie środków, które przeznaczymy na kampanie reklamowe. Planujemy promowanie się m.in na największych platformach takich jak Google, Facebook, Instagram czy Twitter. Nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów, ale plany co do kampanii reklamowej mamy bardzo ambitne, o ile tylko zdołamy pozyskać odpowiednie finansowanie.


Jeżeli nie możesz nas wspomóc finansowo, to możesz nas wspomóc podając dalej link do naszej zrzutki wśród swoich znajomych. 


Jesteśmy również otwarci na bezpośrednią współpracę z firmami dla których bezpieczeństwo danych użytkownika jest jednym z kluczowych aspektów w prowadzonej działalności.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

751 633 zrzutki

i zebrali

541 410 192 zł

A ty na co dziś zbierasz?