107 082 zł z 100 000 zł

107%

107 082 zł

z 100 000 zł

zakończona

06.11.2019r

773

wspierających
107%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dołącz i pomóż dzieciom z SOS Wioski Dziecięcej i Programu SOS Rodzinie w Karlinie.

Zgodzisz się, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe, beztroskie dzieciństwo? Na grę w piłkę z kolegami, przejażdżki rowerem, na obecność swoich rodziców i ich wsparcie? A teraz wyobraź sobie, że niektóre z nich nie mają tej szansy. Problemy dorosłych są ich problemami. Z różnych powodów sąd odbiera dzieci biologicznym rodzicom, a teraz na nowo uczą się słowa rodzina.

www.tsldzieciom.adar.pl

Akcja #TSLdzieciom rusza, aby pomóc 308 dzieciakom z Karlina!

3 września pojechaliśmy do Wioski SOS w Karlinie, aby na własne oczy zobaczyć, a później móc Wam pokazać, czym jest SOS Wioska Dziecięca i Program SOS Rodzinie. Chcieliśmy zobaczyć, co zostało zrobione przez ostatnie 16 lat działalności wioski, a co jest jeszcze przed nimi - w czym będziemy pomagać w ramach wspólnej akcji. Poznaliśmy dużą gromadkę dzieci - to ich historie są fundamentem akcji #TSLdzieciom!

W Karlinie przywitała nas głośna gromadka dzieci ciekawych wizyty blogerów transportowych. Nie do opisania jest ten wzrok, radość, krzyki i ekscytacja na widok ciężarówki. Szczególnie, kiedy dzieci dowiedziały się, że mogą wejść do kabiny po raz pierwszy w życiu i po prostu zatrąbić. Szczerze, ciężarówka skradła ich serca.

Na zdjęciach można dostrzec wielkie uśmiechy na twarzach, jednak my wiemy, że za każdym uśmiechem stoi smutna historia. Dzieci nie znajdują się w Wiosce SOS z własnego wyboru. W SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie dzieci wychowywane są przez Rodziców SOS.

SOS Wioska Dziecięca w Karlinie i Program SOS Rodzinie

Poznaliśmy dzieci z błyskiem w oku, sportowców zaangażowanych w grę w piłkę nożną, muzycznie uzdolnioną dziewczynkę świetnie grającą na bębnach. Małego człowieka, który rozpoczyna swoją przygodę z deskorolką, którą dzieli z innymi dzieciakami z Wioski. Na pierwszy rzut oka to normalny obrazek dzieciństwa. Dzieci są szczęśliwe, jednak jest to zasługa ogromnej pracy osób prowadzących Wioskę, którzy każdego dnia prowadzą specjalistyczne zajęcia z młodymi ludźmi, aby ich ciężkie przeżycia zostały zastąpione nową codziennością.

A teraz Ty zadaj sobie pytanie:

Czy to sprawiedliwe, że niektóre dzieci nie mają możliwości powiedzenia mamo, tato?

Czy sprawiedliwe jest to, że niektóre dzieci nie mają takiego samego startu w życiu, jak ich rówieśnicy w szkole?

NIE.

I tutaj rozpoczyna się nasze działanie - #TSLdzieciom!

Po szczegółowym poznaniu historii z Karlina zdecydowaliśmy się wesprzeć Wioski SOS dlatego, że pomagają młodym ludziom odbudować ich dzieciństwo. Pokazują, czym jest prawdziwy dom i relacje z bliskimi. Pomagają im uporać się z negatywnymi emocjami, z którymi małe dzieci nie wiedzą, jak sobie poradzić. To nie są łatwe tematy dla dorosłych, a tym bardziej dla dzieci. Potrzeba ogromnej wiedzy i zaangażowania, aby praca z dzieckiem przyniosła efekty. Potrzeba również odwagi, aby móc rozmawiać z młodym człowiekiem, który ma za sobą ciężkie doświadczenia, a teraz musi wychowywać się bez swojej mamy i taty.

Znamy potrzeby dzieci z Karlina:

Potrzeby edukacyjne: terapia sensoryczna dla jednego dziecka: 1 500 zł koszt zajęć dodatkowych przez cały rok: 900 zł materiały na zajęcia techniczne na rok: 600 zł miesięczny koszt specjalistycznej terapii: 500 zł miesięczne zajęcia jazdy konnej: 190 zł tygodniowe zajęcia wyrównawcze: 80 zł książki do bajkoterapii: 80 zł

Potrzeby medyczne:

założenie stałego aparatu góra dół: 3000 zł zakup okularów: 200 zł wizyta u ortodonty: 100 zł

dwie godziny specjalistycznej terapii: 100 zł wizyta u neurologa dziecięcego: 100 zł

wizyta u psychoterapeuty: 80 zł

Więcej o potrzebach dzieci na stronie www.tsldzieciom.adar.pl

Największe potrzeby to potrzeby edukacyjne i zdrowotne. Dzieci trafiające pod opiekę Stowarzyszenia często są zaniedbane pod wieloma względami. Potrzebują specjalistycznych terapii, zajęć wyrównawczych, spotkań z psychologiem, logopedą, pedagogiem. Chcemy również umożliwić im rozwijanie pasji, która będzie im towarzyszyć całe życie oraz poprzez zajęcia dodatkowe pokazać, jak wartościowo spędzać wolny czas. Widzieliśmy, jak ważną rolę w działaniach Stowarzyszenia odgrywa sport, który uczy współpracy, przegrywania i wygrywania, odnajdywania motywacji w sobie i dążenia do celu mimo trudności. Chcemy umożliwić dzieciom udział w zajęciach z pływania, piłki nożnej czy jazdy konnej. Podopieczni Stowarzyszenia potrzebują również opieki medycznej, takiej jak wizyty u specjalistów, np. neurologa czy ortopedy, zakupu okularów czy aparatu ortodontycznego.

Środki przeznaczymy na działania statutowe Stowarzyszenia na rzecz dzieci. Pomagamy 308 dzieciom w Karlinie.

Akcja #TSLdzieciom działa!

Porwijmy nasze transportowe serducha dla dzieci z Karlina!

Uwierz, nie ma nic bardziej budującego niż myśl, że pomagasz młodemu człowiekowi, który ma tak wiele za sobą, w wieku zaledwie kilku lat. Nie ma słów, które mogłyby opisać to, co zobaczyliśmy w Karlinie i ogromną wdzięczność ze strony dzieciaków za chęć spędzenia z nimi dnia. Pokażmy im naszą transportową moc!

Akcję wspierają:

Tkaczykowski, Nasierowski, Adrian Trucker & Paker, Kempa Trucker, Miki Dabes, Dzidziuś VOLVO, Siofer Majucha, Patrycja Rzenno 'Almerka', Siofer Malina, Szybki Majkel, Sebastian - kierowca ze Szwecji, Artdrive, Sokół on the road, Adamos Interior i inni.

Więcej informacji na stronie:

www.tsldzieciom.adar.pl

wydarzenie na fb

Dołącz do wydarzenia na FB

Wpłacający773

 
TransLogistica Poland
1 000 zł
IZ
Ireneusz Zimny
10 zł
 
ADAR
4 816 zł
Krzysztof Łukaszek
ukryta
MK
Michał Kantorski
50 zł
DS
Dariusz Smoleń
700 zł
W
www.tipanddonation.com
17 000 zł
CP
Cargocraft Polska
2 500 zł
AR
Artur Rosłowski
720 zł
AZ
Arkadiusz Zbyszynski
1 800 zł
Zobacz więcej

Komentarze142

 
2500 znaków
 • Karol Filipowicz

  Widzowie Tkaczykowskiego i Nasierowskiego !

  Pozdrawiamy dzieciaki z Karlina. Cieszymy się, że możemy Wam pomóc!

  17 000 zł
 • PR
  Paulina Raszczyk

  Wygrana za licytację od Virtual House.

  300 zł
 • Ł
  Łukasz.M

  Witam i pozdrawiam całą ekipę, szerokości ! :)

  50 zł
 • CJ
  Cezary Jaskóła3

  Drugie 100 tysięcy dorzuci adar i dzieciaki będą zadowolone. Pozdrowienia z Koszalina dla nasiora i tkaczyka - niech Wam sie układa w transporcie

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  1500 zł za auto od ‎Sławomir Nasierowski‎ i 500 zł za Renate co sam wystawiłem ale nikt nie chciał dać więcej :)

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

461 704 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?