id: 5bc8gg

Leczenie i Rehabilitacja Lenki

Leczenie i Rehabilitacja Lenki

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
745 zł 
z 10 000 zł
7%
788 dni do końca
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Witam.

U Lenki w lutym 2015r. zdiagnozowano cukrzycę typu I. Cukrzyca insulinozależna jest chorobą nieuleczalną, aby dziecko mogło w pełni korzystać z życia musi przyjmować insulinę przy pomocy pompy insulinowej lub zastrzyku z pena. Dziewczynka dzielnie znosi wszystkie trudy związane z leczeniem: pomiar glikemii (8-15 razy dziennie), wkucia w tkankę podskórną, co 2-3 dni. W tych działaniach potrzebuje wsparcia drugiej osoby 24 godz. na dobę. Taka perspektywa nie napawa optymizmem dorosłego człowieka, a cóż dopiero ośmioletnią dziewczynkę. Leczenie cukrzycy typu I jest bardzo kosztowne. Dodatkowo niezbędnie zaopatrujemy się w inne niezbędne akcesoria jak np. etui na pompę lub choćby płasty wodoodporne na basen.

Nie wszystkie leki i artykuły medyczne są refundowane przez NFZ. A komisja orzekająca niepełnosprawność stwierdziła że Lena nie potrzebuje opieki osoby dorosłej przez co odebrano nam zasiłek który częściowo pokrywał koszty leczenia.

Lenka jest wesołą pełną energi dziewcznką, staramy się aby choroba nie ograniczała jej życia niestety wymaga to wiele poświęceń oraz pieniędzy.

Apelujemy do Państwa serc, abyście zatrzymali się nad losem Lenki i w każdy możliwy sposób podjęli próbę wsparcia w tej nieuleczalnej chorobie.

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

 
Dane ukryte
200 zł
DG
Danuta Grabowska
100 zł
GW
Grzegorz Woźniak
100 zł
SK
Sylwia Kondej
50 zł
BK
Beata Król
50 zł
EM
Edyta Mizak Stypuła
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
45 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

866 043 zrzutki

i zebrali

768 954 311 zł

A ty na co dziś zbierasz?