id: 5ghspp

Kato-feminizm - zrzuć się na start

Kato-feminizm - zrzuć się na start

3 626 zł 
z 5 000 zł
72%
zakończona 31.01.2022r
38 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jeszcze jesteśmy w trakcie rejestracji fundacji Tekla, ale w ciągu ostatnich 10 miesięcy udało nam się zorganizować zarówno tłumaczone symultanicznie rekolekcje z Tiną Beattie jak i cykl wykładów wprowadzających do teologii feministycznej z prof. Elżbietą Adamiak.

Tu możecie śledzić nasze działania: https://www.facebook.com/FundacjaTekla

Tu zobaczyć konferencje rekolekcyjne prof. Tiny Beattie:

https://youtu.be/DDZQOX39_eo

https://youtu.be/_Y-6oOWDKGA

A tu posłuchać spotkania z prof. Elżbieta Adamiak: https://fb.watch/8Qaf2HuHJf/


Teraz planujemy kolejne zajęcia online, które potrwają przez osiem miesięcy. Będzie to konwersatorium z prof. Adamiak "Maryja wyzwolona. Perspektywa feministyczna". Tu można dowiedzieć się więcej: https://fb.me/e/1awFmgU6n


Wkrótce będzie też można słuchać naszego podcastu.


Dotąd pokrywałyśmy związane z działaniami koszty ze swoich kieszeni. Ponieważ działamy jednak również dla Was, to postanowiłyśmy umożliwić Wam finansowe włączenie się w to co robimy. Na razie na start, w tej nieformalnej formule, byśmy nie brały wszystkiego na siebie. Dzięki temu w najbliższych kilku miesiącach będziecie mogły uczyć się z nami katolickiego feminizmu i słuchać katolickiego feminizmu w podcastach.


***

Istniejemy by wzmacniać kobiety, dziewczyny i dziewczynki w Kościele.


Działamy na rzecz Kościoła równych sobie kobiet i mężczyzn: słuchającego, służebnego, i równościowego. Wierzymy, że taki Kościół realizuje przesłanie Ewangelii. Żyjemy takim Kościołem już teraz. 

To Kościół w którym charyzmaty nie mają płci, wieku ani statusu majątkowego, a ochrzczone i ochrzczeni są sobie równi w prowadzeniu duszpasterstwa, uprawianiu teologii i sprawowaniu władzy. Kościół Magnificat: wspólnotowy, zapobiegający przemocy, ostoja wykluczonych.  

To Kościół, który odczytuje znaki czasu podpowiadające jak być dziś uczennicami i uczniami Jezusa. Otwarty na nowoczesność i naukę, trwający w dialogu ekumenicznym i międzyreligijnym. Kontemplujący rzeczywistość i nie bojący się krytyki lub zmiany. 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

877 680 zrzutek

i zebrali

805 884 253 zł

A ty na co dziś zbierasz?