id: 5s8ny7

Spotkanie wigilijne dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych

Spotkanie wigilijne dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych

1 415 zł 
z 5 000 zł
28%
zakończona 26.12.2021r
12 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Fundacja Chrześcijańska Adullam apeluje o pomoc w przygotowaniu paczek wigilijnych/posiłków wigilijnych dla osób najbardziej potrzebujących.


„To część naszego chrześcijaństwa, część prawdziwego szczerego człowieczeństwa. Naszym zadaniem jest zatroszczenie się o prawdziwe bogactwo, którym są ubodzy”.

                                                                                                         Święty Franciszek


Tradycyjnie, od 28 lat, Fundacja Chrześcijańska „Adullam” przygotowuje wigilię dla 350 osób osób starszych, schorowanych, samotnych, jak i osób przebywających w domu, ze względu na stan zdrowia. Każda z osób objętych wsparciem w ramach „Wigilii” otrzyma paczkę ze świątecznymi potrawami oraz artykułami spożywczymi. Wartość jednego produktów do paczki szacuje się różnie (np. masło 7zł, chleb 4 zł, kiełbasa czy śledzie to już ponad 10 zł). Chcemy przygotować paczkę z zakupionymi produktami oraz specjalnie przygotowanymi – sałatką jarzynową, śledziami czy bigosem.

Spotkanie wigilijne stanowi stały element wsparcia osób, które na co dzień korzystają ze stołówki charytatywnej prowadzonej przez Fundację. Święta Bożego Narodzenie to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotnie. Istotą człowieczeństwa jest życzliwy gest, jaki wykonujemy wobec drugiego człowieka. Spotkanie przy wspólnym stole to okazja do życzliwej rozmowy, rodzinnej atmosfery i poczucia bliskości.


Forma uroczystości będzie skrócona do minimum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarno – epidemicznego. Niezmiennie całe wydarzenie będzie gestem szacunku wobec człowieka i pokory względem dzieła, dokonanego przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa dla ratowania nas ludzi.


Tegoroczna wigilia jest przygotowywana we współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w CzęstochowiePierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 12

AW
Asteniusz
500 zł
 
Dane ukryte
15 zł
IK
Iwona kozak
200 zł
TD
Tomasz Dobosz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MC
Mariusz Cieśliński
100 zł
MI
Ewa Czerwińska
200 zł
NK
Nina Kapitan
100 zł
AK
Ania
20 zł
PW
Paweł
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

853 688 zrzutek

i zebrali

740 507 155 zł

A ty na co dziś zbierasz?