id: 5xha29

Na normalne życie bez trzustki

Na normalne życie bez trzustki

Nasi użytkownicy założyli 1 015 419 zrzutek i zebrali 1 062 449 060 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć, mam na imię Alan i mam 30 lat.

Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie dla mnie w walce o NORMALNE życie.

Jestem osobom po przebytym nowotworze złośliwym trzustki, a aktualnie zmagam się z cukrzycą typu trzeciego o bardzo ciężkim przebiegu.

Cukrzyca typu trzeciego, z którą uczę się żyć jest następstwem operacji, która odbyła się w lipcu 2020 roku. Podczas tej operacji wycieli mi całą trzustkę, dwunastnicę oraz część żołądka (Laparoskopowa totalna pankreatoduodenektomia z wycięciem części odźwiernikowej żołądka z zespoleniem dróg żółciowych z jelitem cienkim i wytworzeniem zespolenia żołądkowo-jelitowego i zaoszczędzeniem śledziony).

Było to jedyne rozwiązanie, aby nowotwór nie dawał przerzutów na inne organy.

Po operacji poziomy cukru wahają się do skrajnych poziomów (20mg/dl - 600mg/dl). Na przemian mam hipoglikemię i hiperglikemię. Każdy spadek cukru w moim organizmie (poniżej 60mg/dl) może prowadzić do nieodwracalnych zmian w mózgu. Co godzinę muszę mierzyć cukier, a także ściśle trzymać się diety. Muszę jeść regularnie co do minuty i tylko zalecane produkty, których jest naprawdę niewiele. Po każdym posiłku muszę zażywać enzymy trzustkowe, bo inaczej pokarm nie zostanie strawiony, co bardzo obciąż mój układ pokarmowy, przede wszystkim jelita oraz powoduje, że pokarm nie wchłania się. Przez brak trzustki dużo bardziej obciążona jest wątroba oraz cały układ pokarmowy, co bardzo często odczuwam po posiłku. Bardzo boli mnie brzuch.

Muszę być pod stałą kontrolą lekarzy (internisty, endokrynologów, diabetologów) oraz dietetyczki.

Miesięczne leczenie, porady dietetyczne oraz wyjazdy do klinik są bardzo kosztowne. Bardzo drogi jest sprzęt do całodobowego pomiaru poziomu cukru. Choroba bardzo komplikuje mi życie, codzienne czynności, a przede wszystkim próbę podjęcia pracy na etacie.

W ciągu dnia kiedy spada mi cukier jestem totalnie rozkojarzony, na niczym nie potrafię się skupić, mam bardzo duże luki w pamięci. Czasami mdleję i nie potrafię się dobudzić.

Mam cudowną Narzeczoną i jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w życiu.

Dla mnie największym darem jest życie i zdrowie dlatego proszę Was o pomoc!!!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 189

 
Dane ukryte
100 zł
MO
MonikaB
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AM
Alina Markiewicz
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
DW
Daria
100 zł
TA
Thomas Alexander
400 zł
MP
Marta Pietrzyk
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków