id: 5yxt27

Pokazać świat

Pokazać świat

Nasi użytkownicy założyli 980 799 zrzutek i zebrali 1 002 492 234 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem zrzutki, są podróże, te bliskie jak i dalsze, krótki wypad weekendowy, czy dłuższy pobyt w kolejnym fascynującym miejscu z aktualnie 16 miesięcznym Hubertem. 

Chciałoby się powiedzieć, że przecież i tak ten maluch niczego nie będzie pamiętał, że traci się czas i pieniądze. Otóż wręcz przeciwnie, bo przecież to pierwsze lata życia dziecka są kluczowe w jego rozwoju, w tym dla prawidłowego rozwoju mózgu, połączeń nerwowych jak i rozwoju emocjonalnego i więzi z opiekunami, czyli nami - rodzicami. 

Może i faktycznie, dziecko nie będzie z tego okresu niczego pamiętać, ale te pewne schematy działań, wzorce zapiszą się w jego podswiadomosci. Podróżując z dzieckiem, dajemy mu jedną z najcenniejszych rzeczy –  nasz czas. Nasze wspólne bycie razem. Kolejne ubrania, zabawki, nie zastąpią mu czasu spędzonego z rodzicem. Czasu, którego na co dzień, w wirze obowiązków, tak bardzo nam brakuje, o który ciągle walczymy. Podróż to coś więcej niż chwile wyszarpywane w tygodniu pracy. W podróży możemy całkowicie poświęcić się robieniu większości rzeczy razem. Korzystajmy z tej możliwości, póki mamy jeszcze czas na zbudowanie szczególnej więzi z naszym dzieckiem, na poznanie go, nauczenie się go, żebyśmy za kilkanaście lat nie musieli na okrągło się zastanawiać: „Czemu ja go w ogóle nie rozumiem? Czemu ja nie potrafię się z nią dogadać?”. W podróży mniej się śpieszymy, mniej stresujemy. Zawsze chociaż trochę wypoczywamy, jak aktywna by to nie była wyprawa. I, co chyba najważniejsze, w podróży jesteśmy z naszym dzieckiem tu i teraz. Dzięki wyjazdom być może będzie nas trochę mniej przerażało to, jak nasze dziecko szybko rośnie, jak ten czas szybko płynie – przynajmniej w trakcie podróży będzie nam płynął nieco wolniej, zdążymy się nacieszyć wspólnymi momentami.

Podróżując z małym dzieckiem, od samego początku wszczepiamy mu ważne dla nas wartościo, a podróżniczy styl życia można przeciwstawić konsumpcjonizmowi i materializmowi. Zabierając dziecko w podróż, od najmłodszych lat uczymy je tego, że wartości duchowe są ważniejsze niż te materialne. Dzięki podróżom dziecko zacznie doświadczać i otwierać się na różnice – inne kultury, rasy, wzorce zachowań, co powinno sprzyjać dorastaniu w tolerancji i rozwojowi kompetencji międzykulturowych. Ponadto podróżowaniem nie można go rozpuścić, o czym m.in. pisze Carlos González w swojej świetnej książce o rodzicielstwie. Pediatra w prosty sposób tłumaczy, dlaczego dziecko można zepsuć, dając mu mnóstwo rzeczy, których wcale nie potrzebuje. Jednak nie ma mowy o rozpuszczaniu, gdy chodzi o zaspokajanie potrzeb dziecka – głodu, bliskości, miłości i innych. Podróż dla małego dziecka jest równoznaczna z zaspokojeniem potrzeby rozwoju, odkrywania świata, doświadczania nowego.

Głównym kosztem na jaki chcemy przeznaczyć kwotę ze zbiórki, to zakup przyczepki rowerowej w której Hubert mógłby bezpiecznie i komfortowo wspólnie z nami przemierzać trasy rowerowe. 

Dziękujemy za każde wsparcie :) 

Hubert i Kamil

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

MB
Martyna Benit
70 zł
ET
Emil
20 zł
AB
Agata Bensch
20 zł
ET
Jan
20 zł
KW
Bartłomiej
10 zł
ET
Adrian Tomasiewicz
5 zł
ET
ABC
2 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!