"Robotics in India" - projekt technologiczny w instytucie Karunya! Zakończona 20.09.2018r ID: 5zk7zt

"Robotics in India" - projekt technologiczny w instytucie Karunya!

Zebrano 1 540 zł
z kwoty 4 000 zł

38 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

35
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Hello world! Hello India!
W tym roku wyruszam na trzymiesięczny staż naukowy IAESTE w instytucie technologicznym "Karunya Institute of Technology and Sciences", w Coimbatore, w południowych Indiach. Podczas wyjazdu planuję zrealizować dodatkowo własny projekt - "Robotics in India", w oparciu o techniki sztucznej inteligencji.
Do spełnienia tego marzenia niezbędna będzie mi też wasza pomoc, dlatego zapraszam serdecznie do wspierania i udostępniania mojej akcji crowdfundingowej. Oczywiście tym samym wy również będziecie mogli stać się częścią projektu w Azji!
Skąd ten pomysł? Jak to się stało? Na czym polega i co ciekawego wnosi? Przeczytajcie poniżej :)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Kim jestem?

Mam na imię Bartek i jestem studentem 2. roku Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Współtworzę stowarzyszenie IAESTE, organizujące staże międzynarodowe na całym świecie, a także działam w kole naukowym Gradient PG, prowadząc prace w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych.

Od dziecka pasjonuję się dalekimi podróżami, sportem oraz postępem technologicznym, co uwielbiam łączyć realizując kolejne projekty. Bardzo ważny jest dla mnie ciągły rozwój - nie tylko osobisty, ale także społeczny i cywilizacyjny, na który staram się pozytywnie wpływać.

Dotychczas brałem udział w wielu kursach, warsztatach i konkursach technicznych oraz odniosłem kilka sukcesów naukowych (np. tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie WEiA PG). Konsekwencją mojego zaangażowania jest także tegoroczna nominacja na staż w Indiach :)

IAESTE Polska

Tak to wszystko się zaczęło!

Razem z grupą "Job Raising" kontaktujemy się z trójmiejskimi firmami, organizując staże techniczne dla studentów z prawie 90 państw na całym świecie. Dodatkowo wspieram stronę IT lokalnego komitetu, a także współtworzę wydarzenia i warsztaty np. CaseWeek 2018.

iaeste.pl

Gradient PG

W ramach pracy w kole naukowym rozwijamy umiejętności związane ze sztuczną inteligencją poprzez realizację kursów oraz prezentacje naszych dotychczasowych doświadczeń. Dodatkowo prowadzimy projekt Gradient AI Labs, którego szczegóły dosępne są na stronie internetowej:

gradient.eti.pg.gda.pl

O projekcie...

Podczas stażu w "Karunya Institute of Technology and Sciences" pracować będziemy nad zabezpieczoną unikalnymi numerami ID bazą danych, zawierającą raporty medyczne pacjentów. Dostęp do informacji, ich modyfikacja i przetwarzanie możliwe będzie z wielu miejsc w całym kraju, dzięki wykorzystaniu chmury obliczeniowej. W projekcie odpowiadać będę głównie za signal conditioning oraz embedded programming. Dodatkowo chciałbym wykorzystać moje wcześniejsze doświadczenia z machine learning, aby wzbogacić platformę o personalizację informacji dla pacjentów. Część mojego projektu "Robotics in India" realizowana będzie także po powrocie do Polski, a jego efekty wykorzystane będą również w przyszłych pracach, którymi oczywiście się podzielę.

Praktyka w Indiach to jednak nie tylko praca, ale także szansa na poznanie tamtejszej kultury, podróże oraz współpraca z międzynarodowym zespołem stażystów z różnych kontynentów. Praktyka trwać będzie około 10tyg., a ostatnie 2 tygodnie pobytu przeznaczę na zwiedzenie najważniejszych miejsc w kraju. Relacja z całego wyjazdu ukaże się w filmiku GoPro, podsumowującym podróż oraz staż, a także na poprowadzonym przeze mnie spotkaniu podróżniczym, które odbędzie się pod koniec roku w Gdańsku.

Data wyjazdu: 06.07.2018

Data powrotu: 18.09.2018

Na co zbieram?

Mimo symbolicznego wynagrodzenia oferowanego przez instytut - 8000INR miesięcznie (około 400PLN) oraz stosunkowo niskich kosztów życia w Indiach, cały projekt okazał się wysoce kosztowny.

Wydatki, które muszę ponieść w związku z wyjazdem:

-opłata organizacyjna za praktykę na cele statutowe dla stowarzyszenia non-profit IAESTE (500PLN)

-wiza indyjska (566PLN)

-transport Gdańsk – Coimbatore, bilety lotnicze w obie strony (około 3000PLN)

-zakwaterowanie: 5000INR/Month (łącznie 600PLN, pokryte z zarobków)

-koszt utrzymania przez 3 miesiące pobytu w Indiach (około 1500PLN, po odjęciu zarobków około 1000PLN)

-zakup sprzętu potrzebnego do realizacji projektu, w tym laptopa (3500PLN)

-ubezpieczenie (około 700PLN)

-szczepienia, probiotyki, leki (około 400PLN)

-podróże (nakład własny, nieuwzględniane)

Łączny koszt po podsumowaniu wydatków to ponad 10 000PLN.

Część opłat poniosę sam, a dodatkowo liczę na drobne wsparcie Politechniki Gdańskiej oraz przede wszystkim waszą pomoc! Niestety nie ma obecnie żadnego funduszu/stypendium wspomagającego tego typu wyjazd. Udostępniajcie i wspierajcie tę akcję crowdfundingową po polsku (w PLN) lub drugą po angielsku (w USD) pod poniższym linkiem:

youcaring.com/robotics (szersza galeria zdjęć)

Co oferuję w zamian?

Też możecie stać się częścią projektu w Azji!

Za każde:

-30zł: przesłanie pocztówki z dedykacją z Indii na podany adres;

-50zł: powyższe oraz specjalne zaproszenie na moje spotkanie podróżnicze z serii "Traveler IAESTE", które odbędzie się pod koniec roku w Gdańsku;

-100zł: wszystkie powyższe oraz osobiste podziękowania w filmiku GoPro podsumowującym wyjazd;

-300zł: wszystkie powyższe oraz możliwość przesłania dowolnej, wybranej pamiątki z Indii (w miarę dostępności oraz na koszt osoby wpłacającej) - dobrze się targuję i mam wyczucie, ale przesłanie mebli może okazać się niemożliwe;

-500zł: wszystkie powyższe oraz możliwość zorganizowania spotkania podróżniczego, po ustaleniu terminu, w dowolnym miejscu (na koszt osoby wpłacającej);

-700zł: wszystkie powyższe oraz osobiste zaproszenie do udziału w projekcie (!), pomoc przy organizacji zakwaterowania i przelotu do Indii (na koszt osoby wpłacającej);

-1000zł i więcej: wszystkie wymienione powyżej, a także możliwość dalszej współpracy przy innych tego typu inicjatywach.

*W celu ustalenia szczegółów proszę o zostawienie maila przy wpłacie. Możliwe jest zrezygnowanie z oferowanych benefitów.

bE A PART OF MY PROJECT!

"robotics in india"

Dodatkowo...

Cześć z moich wcześniejszych projektów dostępna jest na profilu GitHub oraz SPOJ.

Zapraszam także do dołączania do stowarzyszenia IAESTE Poland, rejestracji na warsztaty CaseWeek oraz koła naukowego GradientPG.

Informacje na temat projektów międzynarodowych, edukacji za granicą, podróży oraz Bliskiego Wschodu dostępne są także na blogu mojej siotry Ali - alicjabeyond.com.

Dziękuję wszystkim wspierającym - warto marzyć, a jeszcze lepiej jest te marzenia spełniać!

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

Bartłomiej Borzyszkowski

Dziękuję Bardzo!

DR

Daniel Raźniewski

Bartol Ty lamusie xd

Bartłomiej Borzyszkowski

Bardzo dziękuję za wsparcie projektu Daniel! Widzimy się w Indiach! <3

JM
100 zł
Jan Michalik
AO
100 zł
Andrzej Ossowski
PJ
100 zł
Piotr Januszewski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MT
50 zł
Marta Tarasiuk
SZ
50 zł
Sara Zapałowska
JK
40 zł
Julia Kabat
AK
30 zł
Aleksandra Kulesza
OW
30 zł
Oktawia Wąsiewska
MO
25 zł
Monika Olesiejuk
Dane ukryte
18,59 zł
Dane ukryte
DR
ukryta
Daniel Raźniewski
DK
ukryta
Daniel Kolmetz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JP
ukryta
Jakub Powierza
KW
ukryta
Karolina Walaszek
AK
ukryta
Anna Kądziera
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

JM
100 zł
Jan Michalik
Nasi użytkownicy założyli

349 116 zrzutek

Pomóż zebrać 4 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

35
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.