id: 65bhcb

Na operacje i leczenie Aleksandra Wojciechowskiego

Na operacje i leczenie Aleksandra Wojciechowskiego

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
105 175 zł 
z 100 000
105%
81 dni
do końca
1404
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 937 905 zrzutek i zebrali 929 769 719 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jego kości łamały się, zanim jeszcze przyszedł na świat - gdy powinien być bezpieczny w brzuchu mamy… Olek urodził się z przebytymi złamaniami. Razem z nim przyszła na świat okrutna choroba, która zabrała naszemu synkowi zdrowie i normalne dzieciństwo.

Olek cierpi na wrodzoną łamliwość kości typu 3 - rzadką chorobę genetyczną. Ma uszkodzony gen, kodujący kolagen, przez co jego kości są kruche jak porcelana i łamią się jak zapałki, mogą się złamać przy byle dotyku, samoistnie podczas snu czy przy zwykłych codziennych czynnościach…

Całe nasze życie podporządkowane jest teraz walce o zdrowie Olka. Jeździmy do Krakowa na leczenie bisfosfonianami, zaczęliśmy rehabilitację, zarówno w miejscu naszego zamieszkania, jak i w Warszawie.

Wzmacniamy mięśnie Olka, jego kości i kręgosłup, żeby nie doprowadzić do deformacji.

Oprócz wrodzonej łamliwości kości Olek zmaga się z niedosłuchem ucha lewego, jesteśmy pod stałą opieką poradni audiologicznej. Ponadto w 6 tygodniu życia przeszedł leczenie operacyjne z powodu więzgnących obustronnych przepuklin pachwinowych. W poradni neurologicznej kontrolujemy też poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej. Dodatkowo w ostatnim czasie pojawiły się złogi w lewej nerce, wymagające kontroli przez nefrologa dziecięcego.


Chcielibyśmy, aby nasz synek miał szczęśliwe dzieciństwo, aby mógł żyć w miarę normalnie, mimo tej strasznej choroby. Wiemy jednak, że aby tak się stało, czeka nas długa i wyczerpująca droga, a pewne rzeczy mogą nigdy nie być dla niego osiągalne... 

Olka czekają nierefundowane operacje wstawienia prętów teleskopowych (śródszpikowych) w Poznaniu, których kosztów nie jesteśmy w stanie udźwignąć.

Pomóż naszemu synkowi stanąć na nóżki...


Rodzice


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1404

 
Dane ukryte
70 zł
AT
Agnieszka
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KP
Joanna Piechowicz - Koszyk
180 zł
IW
Iwona wiczuk - mag art studio obraz
400 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej