id: 65bhcb

Na operacje i leczenie Aleksandra Wojciechowskiego

Na operacje i leczenie Aleksandra Wojciechowskiego

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
105 105 zł 
z 100 000 zł
105%
297 dni do końca
1403 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jego kości łamały się, zanim jeszcze przyszedł na świat - gdy powinien być bezpieczny w brzuchu mamy… Olek urodził się z przebytymi złamaniami. Razem z nim przyszła na świat okrutna choroba, która zabrała naszemu synkowi zdrowie i normalne dzieciństwo.

Olek cierpi na wrodzoną łamliwość kości typu 3 - rzadką chorobę genetyczną. Ma uszkodzony gen, kodujący kolagen, przez co jego kości są kruche jak porcelana i łamią się jak zapałki, mogą się złamać przy byle dotyku, samoistnie podczas snu czy przy zwykłych codziennych czynnościach…

Całe nasze życie podporządkowane jest teraz walce o zdrowie Olka. Jeździmy do Krakowa na leczenie bisfosfonianami, zaczęliśmy rehabilitację, zarówno w miejscu naszego zamieszkania, jak i w Warszawie.

Wzmacniamy mięśnie Olka, jego kości i kręgosłup, żeby nie doprowadzić do deformacji.

Oprócz wrodzonej łamliwości kości Olek zmaga się z niedosłuchem ucha lewego, jesteśmy pod stałą opieką poradni audiologicznej. Ponadto w 6 tygodniu życia przeszedł leczenie operacyjne z powodu więzgnących obustronnych przepuklin pachwinowych. W poradni neurologicznej kontrolujemy też poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej. Dodatkowo w ostatnim czasie pojawiły się złogi w lewej nerce, wymagające kontroli przez nefrologa dziecięcego.


Chcielibyśmy, aby nasz synek miał szczęśliwe dzieciństwo, aby mógł żyć w miarę normalnie, mimo tej strasznej choroby. Wiemy jednak, że aby tak się stało, czeka nas długa i wyczerpująca droga, a pewne rzeczy mogą nigdy nie być dla niego osiągalne... 

Olka czekają nierefundowane operacje wstawienia prętów teleskopowych (śródszpikowych) w Poznaniu, których kosztów nie jesteśmy w stanie udźwignąć.

Pomóż naszemu synkowi stanąć na nóżki...


Rodzice


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1403

AT
Agnieszka
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KP
Joanna Piechowicz - Koszyk
180 zł
IW
Iwona wiczuk - mag art studio obraz
400 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

865 397 zrzutek

i zebrali

766 223 889 zł

A ty na co dziś zbierasz?