id: 65bhcb

Na operacje i leczenie Aleksandra Wojciechowskiego

Na operacje i leczenie Aleksandra Wojciechowskiego

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
75 256 zł 
z 100 000 zł
75%
453 dni do końca
1234 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jego kości łamały się, zanim jeszcze przyszedł na świat - gdy powinien być bezpieczny w brzuchu mamy… Olek urodził się z przebytymi złamaniami. Razem z nim przyszła na świat okrutna choroba, która zabrała naszemu synkowi zdrowie i normalne dzieciństwo.

Olek cierpi na wrodzoną łamliwość kości typu 3 - rzadką chorobę genetyczną. Ma uszkodzony gen, kodujący kolagen, przez co jego kości są kruche jak porcelana i łamią się jak zapałki, mogą się złamać przy byle dotyku, samoistnie podczas snu czy przy zwykłych codziennych czynnościach…

Całe nasze życie podporządkowane jest teraz walce o zdrowie Olka. Jeździmy do Krakowa na leczenie bisfosfonianami, zaczęliśmy rehabilitację, zarówno w miejscu naszego zamieszkania, jak i w Warszawie.

Wzmacniamy mięśnie Olka, jego kości i kręgosłup, żeby nie doprowadzić do deformacji.

Oprócz wrodzonej łamliwości kości Olek zmaga się z niedosłuchem ucha lewego, jesteśmy pod stałą opieką poradni audiologicznej. Ponadto w 6 tygodniu życia przeszedł leczenie operacyjne z powodu więzgnących obustronnych przepuklin pachwinowych. W poradni neurologicznej kontrolujemy też poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej. Dodatkowo w ostatnim czasie pojawiły się złogi w lewej nerce, wymagające kontroli przez nefrologa dziecięcego.


Chcielibyśmy, aby nasz synek miał szczęśliwe dzieciństwo, aby mógł żyć w miarę normalnie, mimo tej strasznej choroby. Wiemy jednak, że aby tak się stało, czeka nas długa i wyczerpująca droga, a pewne rzeczy mogą nigdy nie być dla niego osiągalne... 

Olka czekają nierefundowane operacje wstawienia prętów teleskopowych (śródszpikowych) w Poznaniu, których kosztów nie jesteśmy w stanie udźwignąć.

Pomóż naszemu synkowi stanąć na nóżki...


Rodzice


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1234

K
Kinga
20 zł
EK
Ewelina Kowal
12,57 zł
 
Dane ukryte
ukryta
I
Iwona
40 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
WN
Wioletta Nowosielska
30 zł
RP
Renia
18,32 zł
 
Dane ukryte
13,35 zł
ES
Ewelina Suwała
20 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

800 542 zrzutki

i zebrali

620 876 330 zł

A ty na co dziś zbierasz?