id: 65cp5y

Pomóż góralom zatańczyć w Gruzji!

Pomóż góralom zatańczyć w Gruzji!

641 zł 
z 45 000 zł
1%
71 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal "Solidarity of Cultures", który odbędzie się 16-22 lipca 2022r w Batumi w Gruzji. 

Dla Zespołu jest to ogromna szansa pokazania naszych wspólnych lokalnych tradycji na zupełnie nowym kontynencie, jak również poznanie folkloru innych zespołów, rozwijanie się i przedstawienie szerszej publiczności oraz promowanie naszego regionu i kraju w kolejnym zakątku świata. Naszym członkom bardzo zależy, aby wysiłek nie poszedł na marne i dał możliwość zaprezentowania się na kolejnym doniosłym festiwalu. Niestety, nie wszystkich naszych członków stać na to, aby pokryć wyjazd z "własnej kieszeni". Wśród nas są osoby młode, niepracujące, chętne do poznania świata i promowania naszej wspólnej kultury. Aby spełnić marzenie potrzebujemy funduszy na podróż do Batumi, połowę kosztów wyżywienia oraz noclegi dla naszego zespołu (30 osób wraz z instrumentami i strojami). Są to elementy wyjazdu, które nasza grupa musi pokryć z własnych funduszy, dlatego też prosimy o wsparcie.

k7fd1d1e2070844d.jpegZPiT "Ziemia Rajczańska" im. Bronisława Zaremby został założony w 1999 roku, jego członkami są osoby z każdego pokolenia, które łączy wspólna pasja do folkloru, tańca, śpiewu i muzyki.

z3a3936da2bd92fe.jpegDziałalność Zespołu ma na celu promowanie tradycji górali żywieckich, łączenie ludzi o wspólnych zainteresowaniach oraz stworzenie miejsca gdzie młodzi i nieco starsi mogą się spotkać, razem spędzić czas, rozmawiać, radować się, tańczyć i śpiewać. Naszym celem jest zachęcanie jak największej ilości osób do aktywnego spędzania czasu. 

Spotykamy się 2 razy w tygodniu na próbach. Ćwiczymy układy taneczne tak, aby pokazać na scenie wszystko na co nas stać. W naszym repertuarze znajdują się tradycyjne tańce górali żywieckich takie jak: hajduk, siustany, koń, obyrtka, polka oraz repertuar żniwny, który obrazuje dawną pracę górali podczas żniw opatrzoną w tradycjne przyśpiewki. Posiadamy również choreografię tańców krakowskich. 

Bierzemy udział w wielu imprezach krajowych takich jak Tydzień Kultury Beskidzkiej, wydarzenia gminne i festiwale w różnych częściach kraju, jak również zagranicznych m.in. w Belgii, Niemczech, Bułgarii. Naszym celem jest promowanie folkloru góralskiego w różnych zakątkach świata.

Jeśli pandemia czy inny wypadek losowy pokrzyżuje nam plany czy też w przypadku niewykorzystania całej kwoty ze zbiórki środków zobowiązujemy się przeznaczyć je na działalność naszego Zespołu.

Jeśli możesz wesprzyj nas! Będziemy Ci bardzo wdzięczni za każdą pomoc w realizacji naszych zamierzeń. W ten sposób staniesz się mecenasem kultury ludowej!

Wszystkim sprzymierzeńcom z góry dziękujemy!!!p2df9791bcf22326.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 8

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MW
Mariusz
100 zł
JB
Jola
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
M
MaKe
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

796 432 zrzutki

i zebrali

614 402 898 zł

A ty na co dziś zbierasz?