Dwie osoby niepełnosprawne bez łazienki - pilnie potrzebna pomoc dla rodziny z Jaworka! ID: 6kkc8f

Dwie osoby niepełnosprawne bez łazienki - pilnie potrzebna pomoc dla rodziny z Jaworka! ID: 6kkc8f

18 480 zł z 50 000 zł

36%

18 480 zł

18 480 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

31.12.2019r

190

190

wspierających
36%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dwie osoby niepełnosprawne bez łazienki, centralnego ogrzewania i z przeciekającym dachem. Pomóżmy rodzinie z Jaworka poprawić warunki mieszkaniowe.

Drodzy Darczyńcy, Stowarzyszenie Janko Muzykant z Praszki PILNIE potrzebuje Waszej pomocy i wsparcia w zebraniu środków na łazienkę dostosowaną do osób niepełnosprawnych, centralne ogrzewanie i remont dachu dla skrzywdzonej przez los rodziny. Nie mamy zbyt dużo czasu, pilnie potrzebujemy środków by zdążyć przed zimą.

Rodzinę, dla której zakładamy zrzutkę tworzą 3 kobiety – Pani Mariola, Patrycja i Paulina. Patrycja urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i jest skazana na wózek inwalidzki do końca życia. Do tej pory opiekowała się nią mama – Pani Mariola, która obecnie sama wymaga opieki 24h na dobę. Pani Mariola żyła z tykającą bombą w głowie – tętniakiem. W czerwcu tego roku tętniak pękł i doprowadził do kolejnej niepełnosprawności w rodzinie. Lekarze nie dawali szans, na powrót do jakiejkolwiek sprawności, ale dzięki rehabilitacji i ogromnej determinacji, Pani Mariola rusza jedną ręką i z pomocą innych wstaje na nogi. Niestety nie mówi i nie może samodzielnie przełykać, jest karmiona poprzez sondę dożołądkową. Pani Mariola ostatnie 3,5 miesiąca spędziła w szpitalu i w ośrodku rehabilitacyjnym, a 1 października wraca do domu. Do domu, w którym nie ma łazienki, brakuje centralnego ogrzewania, a przeciekający dach wymaga natychmiastowej wymiany, ponieważ są duże obawy, że może nie wytrzymać kolejnej zimy.

Cała rodzina jest mocno dotknięta przez los. Niepełnosprawność córki, nieustanna walka o poprawę warunków finansowych, depresja, a na końcu tętniak który tak niespodziewanie pękł sprawiają, że człowiek traci nadzieję, że kiedykolwiek może być lepiej. Z Waszą pomocą i wsparciem możemy pomóc przywrócić tę nadzieję, a przede wszystkim ułatwić Paulinie opiekę nad niepełnosprawną mamą i siostrą. Ta niezwykle odważna i odpowiedzialna dziewczyna zmieniła swoje dotychczasowe życie i zawiesiła studia by móc wrócić do domu i opiekować się rodziną.

Pomóżmy jej poprawić i dostosować warunki w domu.

Każda kwota jest na wagę złota w obecnej sytuacji!

Wpłacający190

S
sekretariat
1 070 zł
TO
Tadeusz Orzeszyna
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
550 zł
A
Agata Ignasiak
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
S
sekretariat
313 zł
DW
Darek W.
300 zł
RA
Rafał Adamczyk
300 zł
MB
Mateusz Bajak
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
 • EG
  Ewelina Gorzelak

  Gorzelak Ukleja

  150 zł
 • AL
  Anita Lesik

  Zycze mojej kuzynce powrotu do zdrowia

  100 zł
 • MD
  Mariola Dytman-Rzepka

  Jesteście WIELCY !!!

  50 zł
 • JB
  Jadwiga Bujak

  Czy potrzebna jest również pomoc w odmalowania domu oraz założenia co? Mogłabym zorganizować pomoc

  100 zł
  • Na chwilę obecną musimy założyć centralne ogrzewanie i zrobić wylewkę by wyrównać poziom. Malowanie będzie kolejnym etapem. Każda pomoc się przyda. Proszę napisać wiadomość na profilu Stowarzyszenia Janko Muzkant podając nr telefonu, skontaktujemy się z Panią. Pozdrawiamy serdecznie

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Bądźcie dzielne dziewczyny. Nie jesteście same.
  Ściskam i deklaruję pomoc!

  100 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

559 740 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?