urządzenie C-eye, rehabilitacja i środki pielęgnacyjne koniec za 75 dni ID: 6rpxb7

urządzenie C-eye, rehabilitacja i środki pielęgnacyjne

Zebrano 635 zł
z kwoty 20 000 zł

3 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

34
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Pieniądze ze zrzutki zostaną przeznaczone na rehabilitacje, środki pielęgnacyjne i zakup C-EYE.

C-EYE jest to nowoczesny system, który śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia komunikację i rehabilitację osób po udarach, wybudzonych ze śpiączki i w innych, równie ciężkich stanach neurologicznych.

Jacek to 23-letni chłopak, Jacek od urodzenia choruje na miopatię miofibrillare. W wieku 16 lat miał operację kręgosłupa, która zakończyła się pozytywnie. Kręgosłup został skorygowany z 84° do 42 skrzywienia. 6 stycznia 2018 roku Jacek znalazł się na oddziale intensywnej terapii z powodu problemów z oddychaniem spowodowanych prawdopodobnie przez deformacje klatki piersiowej i słabą wydolność płucną. Podczas dwu miesięcznego pobytu w szpitalu przeżył zabieg tracheotomii, a lekarze zadecydowali o dokarmianiu wprost do żołądka przez tzw. "pega" oraz ciągle wspomaganie oddechu przez domowy respirator. Zabieg tracheotomijny, który wykonali z małymi problemami stał się początkiem nieszczęścia. Po powrocie ze szpitala, Jacek, będąc w domu przez miesiąc nabrał siły i chęci życia. Nadszedł dzień wymiany rurki tracheotomijnej (taką rurkę trzeba wymieniać co miesiąc z przyczyn higienicznych), w trakcie wymiany rurki doszło do komplikacji, Jacek nie otrzymywał tlenu przez ok. 10 do 15min doszło do NZK, natychmiast wzywaliśmy karetkę. lekarz, który wymieniał rurkę wykonywał masaż klatki piersiowej i dostarczał tlen przez ambu (pompa ręczna), pogotowie zabrało Jacka do szpitala słowa lekarza, które wypowiedział wstrząsnęły całą rodziną, cytuje: „ to może rokować złe- śmierć mózgowa". Aktualnie Jacek jest w domu leży na łóżku podłączony do pega oraz respiratora 24/7, Jacek jest bez kontaktu z otoczeniem.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte
225 zł
Dane ukryte
DB
200 zł
Damian Bodo
AB
200 zł
Adrian bombski
M
10 zł
Mac Pak

Pierwsza wpłata

AB
200 zł
Adrian bombski

Najwyższa wpłata

DB
200 zł
Damian Bodo
Nasi użytkownicy założyli

163 917 zrzutek

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

34
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.