id: 6u5jef

NA ROZWÓJ KOLEKTYWU CHEMIA

NA ROZWÓJ KOLEKTYWU CHEMIA

2 240 zł 
z 5 000 zł
44%
225 dni do końca
37 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Co tydzień zgłasza się do Nas średnio 6 osób z całej Polski, w momencie kryzysu.Cześć,

jesteśmy Kolektyw Chemia.

Szerzymy świadomość, edukujemy dookoła tzw. pigułki gwałtu oraz przedstawiamy Wasze historie. Dodatkowo jesteśmy miejscem/dwoma dziewczynami, które działają podczas interwencji, pomagają w momencie kryzysu. Działamy lokalnie, z pomysłami na skale światową.


Naszą działalność rozpoczęłyśmy w tym roku, 24 sierpnia, zdobywając pomoc finansową w ramach Pogotowia z Funduszu Feministycznego. Wszystkie pieniądze z FemFund'u przeznaczyłyśmy na produkcję plakatów informacyjnych (które możecie już zobaczyć w ponad 10 miastach, a do końca tego roku mamy nadzieje że już w ponad 20) oraz naklejek z logo kolektywu. Jesteśmy oddolną, niezależną grupą, która zrzesza ponad 40 (liczba cały czas rośnie) wolontariuszy z całej Polski - Warszawy, Poznania, Krakowa, Trójmiasta, Szczecina, Lublina, Katowic, Łodzi, Cieszyna, Szczecina, Opola, Kostrzyna nad Odrą, oraz Sochaczewa.

p2ccf81a67131c1e.jpeg

Plakat informacyjny, wyprodukowany w 1000 sztukach w ramach pomocy Pogotowia Funduszu Feministycznego.


o74523b162e30ff4.png

Plakat informacyjny, powieszony w łazience Restauracji The Cool Cat w Warszawie.*

u2d31ec5bdfa077a.png

Plakat informacyjny powieszony w restauracji Queso, w Lublinie.*


Pod tym linkiem -> https://www.google.com/maps/@/data=!3m1!4b1!4m3!11m2!2sdkQ3BLIglQ83DRNvGLHear1Qp3MHdQ!3e3?shorturl=1możecie odkryć wszystkie miejsca/listę Kolektywu Chemia, które mają już powieszone nasze plakaty informacyjne.


W tym momencie nie jesteśmy w stanie kontynuować naszych działań bez Waszej pomocy.


Nie mamy pieniędzy na:

  • wysyłanie plakatów do różnych miast polski, dla Naszych wolontariuszy: tuby wysyłkowe, opłacenie wysyłek Inpost/Poczty Polskiej, nożyczki oraz taśma klejąca dwustronna
  • produkcję oraz wydruk broszur informacyjnych, w których znajdowałaby się wiedza w "pigułce", z tym co robić w momencie otrucia, jakie objawy występują przy zatruciu, gdzie się zgłosić po pomoc. Broszura byłaby w szczególności dla kelnerów, barmanów/barmanek, pracowników miejsc gdzie alkohol jest sprzedawany* (*alkohol potęguje działanie zatrucia substancją)
  • przeprowadzenie warsztatów z pracownikami knajp, restauracji, barów, miejsc gdzie alkohol jest sprzedawany
  • produkcję materiałów dydaktycznych zaprojektowanych specjalnie dla uczniów szkół licealnych, które towarzyszyłyby przy prowadzeniu warsztatów w szkołach
  • produkcję plakatów informacyjnych w języku angielskim oraz rosyjskim
  • produkcję naklejek z kodem QR, które po zeskanowaniu będą przedstawiać plakaty informacyjne (w zależności od języka) grafikę na telefonie/urządzeniu elektrycznym
  • kontynuację pracy nad naszym profilem na Instagramie: systematyczne tworzenie treści edukacyjnych, tworzenie grafik, tworzenie info-grafik, szerzenie świadomości


o86222e30ab6961c.jpeg

Wstępny projekt plakatu informacyjnego w języku angielskimKolektyw Chemia rozrasta się w bardzo szybkim tempie.

Jesteśmy wdzięczne za czas oraz zaangażowanie Naszych wolontariuszy, jednak nie jesteśmy w stanie finansowo podołać z tak wielkim zainteresowaniem naszą działalnością. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc.


Dla tych który nie mieli jeszcze okazji, zachęcamy do zapoznania się z naszymi ostatnimi publikacjami oraz audycją w radio Tokfm!Od 24 sierpnia odpowiedziałyśmy na około 200 wiadomości, 148 e-maili, wyprodukowałyśmy 1000 sztuk plakatów informacyjnych, 1000 sztuk naklejek, wysłałyśmy w Polskę ponad 600 plakatów, przeprowadziłyśmy 3 wywiady edukujące i szerzące świadomość, jesteśmy w kontakcie z 7 liceami z całej Polski, zrzeszamy ponad 40 wolontariuszy.

A to dopiero początek! <3


Uściski,

Maria i MagdaPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 37

 
Dane ukryte
50 zł
MT
Marek Trojak
20 zł
T
Tomi
10 zł
KP
Kuba Piaskowskx
5 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MK
Justin Trudeau wannabe
500 zł
 
Dane ukryte
20 zł
T
Tomasz
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 402 384 zł

A ty na co dziś zbierasz?