id: 6u5jef

NA ROZWÓJ KOLEKTYWU CHEMIA

NA ROZWÓJ KOLEKTYWU CHEMIA

2 800 zł 
z 5 000
56%
97 dni do końca
46 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Co tydzień zgłasza się do Nas średnio 10 osób z całej Polski, w momencie kryzysu.Cześć,

jesteśmy Kolektyw Chemia.

Szerzymy świadomość, edukujemy dookoła tzw. pigułki gwałtu oraz przedstawiamy Wasze historie. Dodatkowo jesteśmy grupą, która działa podczas interwencji, pomaga w momencie kryzysu. Działamy lokalnie, z pomysłami na skale światową.


Naszą działalność rozpoczęłyśmy, 24 sierpnia 2021 roku, zdobywając pomoc finansową w ramach Pogotowia z Funduszu Feministycznego. Wszystkie pieniądze z FemFund'u przeznaczyłyśmy na produkcję plakatów informacyjnych (które możecie już zobaczyć w ponad 15 polskich miastach) oraz naklejek z logo kolektywu i kodami QR. Jesteśmy oddolną, niezależną grupą, która zrzesza ponad 45 (liczba cały czas rośnie) wolontariuszy z całej Polski - między innymi z Warszawy, Poznania, Krakowa, Trójmiasta, Szczecina, Lublina, Katowic, Łodzi, Cieszyna, Szczecina, Opola, Rybnika, Torunia, Kostrzyna nad Odrą, czy Sochaczewa.

p2ccf81a67131c1e.jpeg

Plakat informacyjny, wyprodukowany w 1000 sztukach w ramach pomocy Pogotowia Funduszu Feministycznego.


o74523b162e30ff4.png

Plakat informacyjny, powieszony w łazience Restauracji The Cool Cat w Warszawie.*

u2d31ec5bdfa077a.png

Plakat informacyjny powieszony w restauracji Queso, w Lublinie.*


W tym momencie nie jesteśmy w stanie kontynuować naszych działań bez Waszej pomocy.


Nie mamy pieniędzy na:

  • wysyłanie plakatów do różnych miast polski, dla Naszych wolontariuszy: tuby wysyłkowe, opłacenie wysyłek Inpost/Poczty Polskiej, nożyczki oraz taśma klejąca dwustronna
  • produkcję oraz wydruk broszur informacyjnych, w których znajdowałaby się wiedza w "pigułce", z tym co robić w momencie otrucia, jakie objawy występują przy zatruciu, gdzie się zgłosić po pomoc. Broszura byłaby w szczególności dla kelnerów, barmanów/barmanek, pracowników miejsc gdzie alkohol jest sprzedawany* (*alkohol potęguje działanie zatrucia substancją)
  • przeprowadzenie warsztatów z pracownikami knajp, restauracji, barów, miejsc gdzie alkohol jest sprzedawany
  • produkcję materiałów dydaktycznych zaprojektowanych specjalnie dla uczniów szkół licealnych, które towarzyszyłyby przy prowadzeniu warsztatów w szkołach
  • produkcję plakatów informacyjnych w języku angielskim oraz ukraińskim
  • zakup sprzętu pozwalający do nagrywania podcastu Safe Girl Summer
  • kontynuację pracy nad naszym profilem na Instagramie: systematyczne tworzenie treści edukacyjnych, tworzenie grafik, tworzenie info-grafik, szerzenie świadomości


o86222e30ab6961c.jpeg

Wstępny projekt plakatu informacyjnego w języku angielskim


PODCAST SAFE GIRL SUMMER

l936ee2bc1b16bd3.jpeg

Podcast Safe Girl Summer jest poszerzeniem działania Kolektywu Chemia, który jako pierwszy w Polsce kompleksowo zajmuje się edukacją oraz szerzeniem świadomości dookoła tzw. Pigułki Gwałtu. Safe Girl Summer to Patrycja i Matiś – którzy zapraszają Was do wspólnej rozmowy, z osobami ze świata medycyny, prawa, kultury, edukacji, psychologii, oddolnej pomocy, feminizmu — których będą gościć. Platforma daje nam możliwość do zapraszania ekspertów i ekspertek w swoich dziedzinach, do poznania i zrozumienia tematu. tzw. pigułki gwałtu, od każdej możliwej strony. 


Audycję prowadzą:

Matiś – osoba niebinarna (zaimki – on/jego lub ona/jej), studentka farmacji (za rok magistra!), aktywna uczestniczka kultury ballroom, wiedźma i tarocistka, a dla przyjaciół – matka grupy

Patrycja — Z przekonania feministka, z wyboru aktywistka KC, z zawodu ogarniaczka, a z miłości-mama buldożki. Od 3 lat mieszka w Warszawie, w której zakochała się od pierwszego wejrzenia, ale w środku wciąż jest ślońską dziołchą z Katowic, dla której nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać, a najlepiej – przegadać. W wolnych chwilach dużo czyta z przerwami na dobre jedzenie. W przyszłości chce założyć fundację, która będzie wspierać rozwój i edukację dziewczynek z niezamożnych rodzin.


Pierwszy odcinek podcastu Safe Girl Summerhttps://open.spotify.com/episode/1IRWdIiljcZYoaRVQttCSN?si=0fMBeetXQCq8cpWtV50BtA

Drugi odcinek podcastu Safe Girl Summerhttps://open.spotify.com/episode/57y7GrjKpwE3ot5bJTQKnz?si=4a9df3c6257f483a


o2b492a6fbc8447b.jpeg

Okładka drugiego odcinka Safe Girl Summer, którego gościem był Dr. hab. Marek Wirgowski, toksykolog sądowy.


NAKLEJKI Z KODEM QR

y349b567a254ccfa.pngNasze nowe naklejki dostępne w barach, restauracjach, na ulicach! Po zeskanowaniu kodu QR widzimy plakat informacyjny w języku polskim oraz angielskim.


Link kodu QR: https://qrty.mobi/preview/6lNQP5


AKCJA INFORMACYJNA Z PLATFORMĄ more by JETLINE


Czy wiesz jak wygląda kwas GHB (tzw. pigułka gwałtu)?

Czy wiesz jakie objawy występują przy zatruciu kwasem GHB (tzw. pigułką gwałtu)?


Wakacje się zaczęły, a my dla Was przygotowaliśmy serię animacji informacyjnych.

Zobaczycie nas na 300 ekranach outdoorowych, w całej Polsce, do końca sierpnia! 🌈


Za animacje, które widzicie na ekranach MORE odpowiedzialna jest wspaniała grupa:

🦋Director: Dominika Rutkowska @rutkowskadominika

🦋Graphic design: Bartosz Majcher @bartosz_majcher_

🦋Production: Grupa Vidoq @grupavidoq


u5b78891216808c0.png

Zdjęcie animacji informacyjnej, wyświetlanej na ulicy w Warszawie

y206929da1813c63.png


NAGRODA W KATEGORII AKTYWIZM


Kolektyw Chemia otrzymał swoją pierwszą nagrodę w kategorii aktywizm w konkursie organizowanym przez magazyn

K Mag. Znaleźć się w tak zacnym gronie osób nominowanych było i jest dla Nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem!

Gratulujemy wszystkim wspaniałym osobom aktywistycznym 💖

y131f589149c47ad.jpeg

Zdjęcie z rozdania nagród Mosqit'y, podczas 13 urodzin magazynu K MAG.


Kolektyw Chemia rozrasta się w bardzo szybkim tempie.

Jesteśmy wdzięczne za czas oraz zaangażowanie Naszych wolontariuszy, jednak nie jesteśmy w stanie finansowo podołać z tak wielkim zainteresowaniem naszą działalnością. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc.


OBECNOŚĆ W MEDIACHs158918a1804bffc.png

"Zdjęcie - pamiątka z panelu dyskusyjnego, w którym miałyśmy i mieliśmy przyjemność gościć @spicynutz , reprezentującą @kolektyw_chemia . Spotkanie odbyło się w przestrzeni @swietyspokoj_ , którym bardzo dziękujemy za zaufanie i możliwość przeprowadzenia rozmowy pod szyldem cyklu „Święte Zdrowie”.


Opowiadając nam o swojej misji, Maria przybliżyła nam kontekst tego, czym jest tzw. pigułka gwałtu, w jakich formach występuje, jak należy się zachować w momencie zatrucia nią (zarówno jako ofiara, jak i osoba konfrontująca się z ofiarą). Poza informacjami związanymi bezpośrednio z tzw. pigułką gwałtu, osoby obecne mogły także zapoznać się z problemami o podłożu kulturowym bądź systemowo-prawnym, przez które ofiary zamiast opieki, bardzo często skazane są na powszechny victim blaming.


Osobą odpowiedzialną za aranżację przebiegu rozmowy był @nldnr, któremu również bardzo dziękujemy za wzorowe wywiązanie się z powierzonej prośby."


Od 24 sierpnia odpowiedziałyśmy na około 300 wiadomości, 148 e-maili, wyprodukowałyśmy 1000 sztuk plakatów informacyjnych, 1000 sztuk naklejek, wysłałyśmy w Polskę ponad 600 plakatów, przeprowadziłyśmy wywiady edukujące i szerzące świadomość, jesteśmy w kontakcie z liceami z całej Polski, zrzeszamy ponad 40 wolontariuszy, prowadzimy autorski podcast Safe Girl Summer, jesteśmy dla WAS! A to dopiero początek! <3


Uściski,

Maria, Hela, Patrycja, Matiś & co.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 716 zrzutek

i zebrali

832 392 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?