id: 6v6sh5

Impuls na START

Impuls na START

6 950 zł 
z 10 000
69%
zakończona 14.09.2022r
71 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Fundacja Impuls opiera się na wartościach, jedną z nich jest transparentność naszych działań, dlatego już dziś deklarujemy, że po zakończeniu zbiórki przedstawimy szczegółowy budżet wydatków. ✌️

  Wesprzyj nas oraz śledź nasze działania

  https://linktr.ee/Impuls_

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej • Jesteśmy gotowe. Jesteśmy gotowi.  Nadszedł Impuls! 
  Po wielu miesiącach planowania chcemy podzielić się naszą energią, empatią i gotowością do budowania trwałej zmiany. Od młodych dla młodych! To dla nas szczególny dzień.

  Nam też, podobnie jak wam, coś nie gra w tej Polsce. Dzisiaj wspólnie musimy walczyć o naszą przyszłość z problemami, które mogą okazać się egzystencjalne. Chcemy wziąć odpowiedzialność za naszą planetę. Nie możemy odnaleźć się w świecie rosnących nierówności. Potrzebujemy edukacji dostosowanej do wyzwań XXI wieku.
  Mimo tego kiedy chcemy, żeby nas posłuchano, starsze pokolenia ograniczają nas i blokują w najróżniejszych dziedzinach. Nie chcemy już być ciekawostką w programie w telewizji, czy nosić tabliczek za plecami znanych polityków.
  Obserwowaliśmy Waszą sprawczość i inspirującą odwagę. Wiemy jaka siła w Was drzemie. Wierzymy w Was. Chcemy stworzyć przestrzeń na którą zasługujecie.
  Chcemy dać Wam impuls do działania! ❤
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czym jest Impuls?


Impuls jest projektem stworzonym przez młodych, dla młodych. Wynikiem rozmów dotyczących ogromnej bariery w rozwoju dla młodego pokolenia.


Młodzież jest bardziej sprawcza niż kiedykolwiek, a dzięki obecności w świecie nowych mediów, zauważa coraz więcej problemów z którymi chce walczyć. Jest jednak zbyt często niedoceniana przez starszych liderów. Jej głos rzadko pojawia się telewizji czy prasie, a w organizacjach często redukowana jest do roli wolontariatu. Nie dostaje finansowania na własne projekty i odbiera się jej możliwość przetarcia nowych szlaków. Wchłaniana jest w „stary ład”, będąc uczona przestarzałych wzorców. Zgromadziliśmy młode osoby z ogromnym potencjałem, żeby to zmienić. Osoby pełne wielkich marzeń, ale jednocześnie dążące do swoich celów.


Chcemy dołożyć swoją cegiełkę w zmianie społecznej perspektywy. Pragniemy Polski empatycznej, demokratycznej i wspólnotowej. Tworzymy nie tylko zespół, ale i rodzinę! 


Młode Polki i młodzi Polacy zasługują na Impuls.Obszary naszej działalności:


Pierwszym z nich jest filar medialny. 

W ramach niego będziemy tworzyć platformy dla młodych osób w obszarze nowych mediów. Dzięki nim, pragniemy wspierać świeże głosy w świecie aktywizmu oraz polityki, a także dostarczać atrakcyjne, wartościowe i merytoryczne treści z głównych obszarów tematycznych - klimatu i ekologii, edukacji oraz równości oraz innych, istotnych dla młodego pokolenia. Działalność opierać się będzie nie tylko o tekst pisany, ale także o materiały audiowizualne (podcasty, seriale, filmy, wywiady etc.). Dodatkowo będziemy ułatwiać komunikację między mediami głównego nurtu a młodzieżą, aby zwiększać jej reprezentację w czołowych programach telewizyjnych czy portalach internetowych.


Drugi nazywany jest filarem liderskim. 

Naszym celem jest docieranie do progresywnej młodzieży z całej Polski, aby wzmacniać ją o wiedzę oraz dać przestrzeń do ćwiczenia swoich umiejętności w praktyce. Chcemy, aby nasze projekty szkoleniowe takie jak szkoła liderów, przekazywały najbardziej aktualne treści w oparciu o nowoczesne metody nauczania. Będziemy także zapraszać znane autorytety z życia publicznego, aby stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz wzajemnego inspirowania się.


Trzecim filarem jest filar projektowy.

Mamy mnóstwo pomysłów i energii, aby małymi, ale potrzebnymi społecznie projektami codziennie zmieniać rzeczywistość wokół nas. Ta część naszej działalności jest ściśle powiązana z dwoma poprzednimi filarami. To młode liderki i młodzi liderzy, którzy wcześniej poznali nas dzięki „szkole” będą korzystać z naszego doświadczenia oraz finansowania, aby tworzyć nowe, ważne i misyjne inicjatywy. Dzięki naszym mediom, pomożemy im w dotarciu do grup docelowych, aby inspirować i wpływać na świat. Nowe aplikacje, panele dyskusyjne czy kampanie społeczne - czas rozszerzać możliwości i dać się ponieść wyobraźni!

deadd2fe60b6d80e.png

Na jakie cele zbieramy fundusze? 


 • stypendia dla absolwentów
 • zaplecze techniczne
 • materiały dydaktyczne
 • zjazd absolwencki
 • honorarium dziennikarzy
 • utrzymanie redakcji
 • wsparcie graficzne
 • rozwój platformy impuls.press
 • rozwój projektów fundacji
 • zaplecze techniczne
 • utrzymanie biura
 • stworzenie studia audio i video

g147afc10d2cb20a.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 71

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 693 zrzutki

i zebrali

834 698 438 zł

A ty na co dziś zbierasz?