id: 6vceep

Walczymy o życie Agatki- na walkę z guzem pnia mózgu oraz kosztami okołooperacyjnymi

Walczymy o życie Agatki- na walkę z guzem pnia mózgu oraz kosztami okołooperacyjnymi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
355 540 zł z 350 000 zł
101%
11 dni do końca
1882 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Kochani, zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc finansową dla Agatki Skąpskiej, która mając zaledwie 6 lat zmuszona została do walki o swoje życie z guzem pnia mózgu.

Podczas wizyty koleżanki i beztroskiej zabawy z nią, mama Agatki zauważyła że oczko córeczki zaczęło zezować. Rodzice podjęli szybką decyzje o wizycie u okulisty, który skierował ich na oddział okulistyczny do szpitala z którego następnie zostali skierowani do kolejnego szpitala na wizytę u neurologa. Neurolog zlecił badanie głowy tomografem ,który ku ich rozpaczy wykazał zmiany w obrębie pnia mózgu. Agatka została przyjęta na oddział w celu wykonania rezonansu magnetycznego, który miał dokładnie pokazać jaka to zmiana. Diagnoza była najgorsza z możliwych – nieoperacyjny guz pnia mózgu. Niestety umiejscowienie guza nie pozwalało na wykonanie biopsji, która pozwoliłaby na określenie stopnia jego złośliwości. Biopsja zdaniem polskich lekarzy niosła za sobą zbyt wielkie ryzyko dla zdrowia dziecka. Zaproponowano im chemioterapię, którą w Polsce leczą każdy rodzaj guza, a nie konkretnie przypadek Agatki. Po dwóch miesiącach walki o życie córki, walki która nie przynosiła rezultatów postanowili szukać  pomocy za granicą. Rodzice niestety nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów, a jedynie ich część. Fundacja SIEPOMAGA pomoże nam zebrać fundusze na leczenie Agatki. To jednak nie wystarczy, ponieważ, koszty okołooperacyjne, takie jak wyjazdy za granicę, dojazdy do szpitali czy nocleg- również są kolosalne. Dlatego tak bardzo prosimy o waszą pomoc. Bez tego odzyskanie normalnego dzieciństwa przez Agatkę jest tak bardzo odległe.


Agatka za trzy miesiące zostanie starszą siostrą, którą zawsze tak bardzo pragnęła być. Prosimy Was, pomóżcie Agatce wrócić do zdrowia. Pomóżcie odzyskać jej radosne życie, które choroba chce jej zabrać w tak okropny sposób.

Agatka tak bardzo chce znów bawić się, śmiać się, wygłupiać... znów chce być zdrowa ...

Będziemy wdzięczni za każdy grosz, każdy gest.Wpłacający 1882

Zbiórka w Opatowie i Szalonce zorganizowana przez Radę Rodziców SP w Opatowie
13 744,75 zł
BM
Basia Mariusz Poprawa
10 000 zł
FM
Fabryka Mebli WERSAL Kaczorowscy sp.j.
10 000 zł
M
Mieszkańcy Parafii w Łęce Opatowskiej
10 000 zł
PI
Paweł i Oktawia Michalak
10 000 zł
M
Mieszkańcy parafii Opatów
9 276,40 zł
A2
Ankon 24
5 000 zł
MT
Mieszkańcy Trzebienia wraz z OSP
4 700 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
4 200 zł
W
Wojciech Kmita i Kazimierz Roszkowski
4 100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 133

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

624 042 zrzutki

i zebrali

375 033 995 zł

A ty na co dziś zbierasz?