Budowa torów curlingowych w Krakowie Zakończona 06.02.2019r ID: 6xpc94

Budowa torów curlingowych w Krakowie

Zebrano 74 zł
z kwoty 200 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Każdy pomysł pozostanie tylko ideą, bez zaangażowania ludzi którzy przekują go w rzeczywistość.

Nasz Klub to obecnie kilkadziesiąt osób, mamy mnóstwo energii do dalszego działania i rozwoju Curlingu w naszym regionie. Mamy doświadczenie, potrzebne umiejętności i sprzęt, brakuje nam tylko odpowiedniego miejsca aby Curling – olimpijski sport na dobre rozwinął swoje skrzydła w Krakowie.
Dołącz do nas i stań się częścią curlingowej rodziny. Pomóż nam budować przyszłość curlingu w Krakowie. Sportu dla wszystkich!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)


Dołacz do gry!

Zapraszamy do współpracy mieszkańców Krakowa i Małopolski, entuzjastów curlingu z całego świata, pozytywnych ludzi dobrej woli oraz wszystkie firmy, organizacje i instytucje chcące stać się częścią jednego z najciekawszych olimpijskich sportów zimowych.

Cel projektu

Naszym celem jest budowa w Krakowie sezonowych torów lodowych do gry w curling, aby umożliwić dalszy rozkwit tej wspaniałej zimowej dyscypliny olimpijskiej. Jest to jednocześnie jedyna możliwość dalszego rozwoju Krakowskiego Klubu Curlingowego – jednego z najstarszych i największych klubów curlingowych w Polsce.

hala_m_wide

Dlaczego potrzebujemy dedykowanych torów?

Tylko na takim obiekcie możliwa jest gra na najwyższym poziomie


Curling to „sport precyzyjny” rozgrywany na specjalnych torach lodowych, na których wymagana jest odpowiednia jakość tafli lodowej, aby puszczane po torze kamienie nie zachowywały się przypadkowo. Potrzebne jest dobre wypoziomowanie lodu oraz brak jakichkolwiek uszkodzeń czy nierówności. Nie jest to osiągalne na lodowisku, gdzie odbywają się zajęcia z hokeja oraz łyżwiarstwa, a przerwy pomiędzy nimi ograniczane są do minimum. Aby rozegrać mecz curlingowy na takim lodowisku wymagane byłoby przygotowanie lodu trwające ok 3-4 dni.

Trening curlingu na zwykłym lodowisku to jakby próbować rozegrać grę w bilarda/snookera na nierównej desce lub mecz piłki nożnej na boisku pełnym „kretowisk”.

Dlaczego teraz?

To jedyna szansa na rozwój curlingu w Krakowie


Obecnie korzystamy z ogólnodostępnego lodowiska MKS Cracovia, gdzie dla nas dostępne są tylko 2 godziny w tygodniu. Pomimo chęci, posiadanego sprzętu i umiejętności technicznych, nie możemy przygotować lodu nadającego się do zajęć curlingowych, ze względu na zbyt małą ilość czasu i nie dostosowaną do naszych potrzeb jakość lodu.

Doszliśmy do momentu w którym jedyną możliwością podnoszenia swoich umiejętności sportowych są wyjazdy na treningi poza Kraków, często za granicę do Czech i na Słowację. Poza Krakowem musimy także organizować wiele naszych imprez jak Liga KKC, której mecze odbywają się w Pawłowicach na Śląsku.

Co roku spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem. Nasze treningi otwarte odwiedzało jednorazowo blisko 150 osób. Niestety wiele z nich nie kontynuują dalszej przygody z curlingiem z powodu braku dostępnych godzin na lodowisku oraz niskiej jakości lodu.
Budowa dedykowanych torów do curlingu to jedyna szansa aby „wejść na kolejny poziom” rozwoju organizacyjnego i sportowego.

Dlaczego warto wesprzeć ten projekt?

Curling to sport dla wszystkich - od 4 do 104 lat, kobiet mężczyzn, drużyn mieszanych oraz osób z niepełnosprawnością


Curling jest zimowym sportem olimpijskim, który może być uprawiany w mieście, przez co jest szeroko dostępny dla wielu grup społecznych. Na lodowiskach curlingowych możemy spotkać zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorów oraz osoby z niepęłnosprawnością. Łącząc ze sobą takie elementy jak wysiłek fizyczny, praca drużynowa, planowanie strategiczne, precyzja zagrań oraz etyka gry, curling jest idealną formą rozwoju sportowego jak i rekreacji.

Dzięki szeroko rozwiniętej ofercie rozgrywek – towarzyskich (lokalnych i międzynarodowych), turniejów rangi mistrzowskiej (Polski, Europy, Świata, Igrzyska Olimpijskie) oraz szeregu innych aktywności, pozwala zaangażować się w sposób dostosowany do potrzeb i chęci danej osoby. Curling uczy wielu pozytywnych cech, ale przede wszystkim pozwala poczuć się częścią środowiska, dla którego sport to walka fair play, wspólna zabawa i jedna wielka curlingowa rodzina. W wielu towarzyskich turniejach, bezpośrednia rywalizacja jest tylko elementem
zabawy w gronie wspaniałych ludzi.

Jesteśmy przekonani, że pozyskane fundusze pozwolą nam jeszcze lepiej wykorzystać potencjał drzemiący tym sporcie i zaprosić do naszej curlingowej rodziny dużo więcej zainteresowanych.Dlaczego my?

Jesteśmy jednym z najaktywniejszych klubów w Polsce


Krakowski Klub Curlingowy powstał w 2002 roku. Determinacja i wiara w to, że „wszystko jest możliwe” pozwoliło nam realizować kolejne kroki w rozwoju klubu i środowiska curlingowego. Udało nam się pozyskać potrzebny sprzęt w postaci kompletów kamieni, szczotek czy odpowiedniego obuwia. Dzięki czemu mogliśmy organizować pierwsze imprezy i treningu curlingu.

Dzisiaj nasz klub liczy już ponad 50 osób. Dzięki rozwiniętej strukturze organizacyjnej tworzymy takie wydarzenia jak: Ferie z curlingiem, Liga Krakowskiego Klubu Curlingowego, treningi otwarte oraz jedno z największych imprez curlingowych w Polsce – Curling pod Tatrami
(cykl szkoleń i turniejów w Czarnym Dunajcu).

Wytrwałość i determinacja członków owocuje wieloma sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, jednak aby wskoczyć do czołówki drużyn potrzebujemy możliwości regularnych treningów na dobrym lodzie. Mamy doświadczenie, kompetencje i zaangażowanych członków. Wszystko co trzeba aby nowy obiekt wykorzystać w stu procentach.

Na co wydamy zebrane fundusze?

Zakup sprzętu niezbędnego do budowy sezonowych torów curlingowych


Naszym celem jest zebranie kwoty 200 000 PLN w ciągu dwóch kolejnych sezonów. To kwota minimum, pozwalająca myśleć o stworzeniu tzw. sezonowych torów do curlingu, działających w okresie jesienno- zimowym. Budżet ten wykorzystamy w następujący sposób:

· 80 000 PLN – zakup używanego agregatu chłodniczego – chillera (2-3 letniego) wraz niezbędnym zestawem rurek z tworzywa, podłączeniem, napełnieniem układu substancją chłodzącą oraz wytworzenie pierwszej warstwy lodu.

· 100 000 PLN – wynajem lub zakup hali namiotowej o wymiarach 10/15 x 50 m lub najem/dzierżawa i przystosowanie istniejącego już budynku/hali do naszych celów.

· 20 000 PLN – elementy dodatkowe oraz rezerwa finansowa potrzebna do pokrycia kosztów energii elektrycznej.

· Nadwyżki finansowe zostaną przeznaczone na lepsze dostosowanie obiektu – szatnia, zaplecze sanitarne, bufet, itp.

Obiekt taki w kolejnych sezonach będzie samofinansował się poprzez organizację zajęć komercyjnych, regularnych rozgrywek, szkolenia dzieci i młodzieży oraz ewentualnego sponsoringu. Dodatkowym źródłem przychodów będzie realizacja projektów we współpracy z instytucjami takimi jak szkoły, uczelnie, Miasto Kraków oraz pobliskie gminy.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
DC
12 zł
Daniel Caputa
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

DC
12 zł
Daniel Caputa
Nasi użytkownicy założyli

335 989 zrzutek

Pomóż zebrać 200 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

NAGRODY

5 zł i więcej

Oficjalnie podziękujemy Ci na naszej stronie

10 zł i więcej

Oficjalnie podziękujemy Ci na naszej stronie i otrzymasz od nas pocztówkę curlingową

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

50 zł i więcej

Oficjalnie podziękujemy Ci na naszej stronie, otrzymasz od nas pocztówkę curlingową oraz specjalny pin/przypinkę KKC

(pozostało 400 z 400)

120 zł i więcej

Oficjalnie podziękujemy Ci na naszej stronie, otrzymasz od nas pocztówkę curlingową, dedykowaną koszulkę projektu

(pozostało 200 z 200)

200 zł i więcej

Oficjalnie podziękujemy Ci na naszej stronie, otrzymasz pin KKC i grę Table Curling

(pozostało 100 z 100)

500 zł i więcej

Oficjalnie podziękujemy Ci na naszej stronie, otrzymasz koszulkę KKC i voucher na 2 godzinny, dedykowany trening dla Ciebie

(pozostało 100 z 100)

1000 zł i więcej

Oficjalnie podziękujemy Ci na naszej stronie, podziękowanie w formie filmowej, koszulka, pin oraz voucher na 2 godzinny trening dla Ciebie, twoje Imię i Nazwisko znajdzie się na pamiątkowej tablicy

(pozostało 30 z 30)

2000 zł i więcej

Twoje imię i nazwisko wygrawerowane na jednej z rączek do kamieni curlingowych, Twoje imię i nazwisko na pamiątkowej tablicy, podziękowanie w formie filmowej, koszulka, pin i voucher na 2 godzinny trening dla Ciebie i 3 osób towarzyszących

(pozostało 32 z 32)

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.