id: 7c75a2

Pilna diagnostyka w Klinice w Monachium

Pilna diagnostyka w Klinice w Monachium

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
85 257 zł 
z 100 000 zł
85%
zakończona 30.11.2021r
811 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

„Każdy kogo spotykasz toczy walkę, o której nie masz pojęcia. Bądź życzliwy. Zawsze.” 

Robin Williams 


Choroba ? 

Ma gdzieś to ile masz tytułów naukowych i jakie obecnie stanowisko. Ma gdzieś Twoją nową fryzurę, paznokcie i sukienkę. Nie zajrzy w Twój grafik, rozpiskę na najbliższy rok. Nie spyta czy masz siły by to udźwignąć. Nie spyta czy masz pieniądze by pokryć koszty leczenia. Rozgaszcza się w życiu z właściwą sobie bezczelnością zupełnie bez słowa. 

 

Pozwól, że opowiem Ci moją historię... 

 

Od 16. roku życia choruję. Zdiagnozowano u mnie rzadką chorobę, której nazwa niewiele mówi zwykłym zjadaczom chleba, a nawet wielu lekarzom. Z roku na rok moja sytuacja zdrowotna się komplikuje, dochodzą kolejne, trudne do jednoznacznej diagnozy objawy. Walczę o zapewnienie sobie środków na konieczną rehabilitację i leki.

 

Październik 2020 roku  

 • Kilka razy dziennie doświadczam utraty przytomności wraz ze spastycznością mięśni
 • Badania neurologiczne wykazały wzmożone napięcie mięśni wraz z obniżoną siłą mięśniową, niedowład czterokończynowy z zaburzeniami czucia powierzchownego, miejscowe zaniki mięśni. 
 • To, co wiem to ciągle czekająca na potwierdzenie miopatia, uogólniona bolesność mięśni nasilająca się podczas ruchu, zajęte mięśnie gładkie przewodu pokarmowego oraz oddechowe. 
 • Zaburzenia rytmu serca i bardzo silne osłabienie.
 • W związku z pandemią karetka nie przyjechała do mnie parę razy do stanu zagrożenia życia. Mojego życia. Stan ciężki. Pomimo konieczności hospitalizacji ratowaliśmy co się da w warunkach domowych. 

 

Bardzo nie chciałabym do tego czasu wracać, ale był jednym z rozdziałów w moim życiu, o którym muszę opowiedzieć. Nie do wymazania z pamięci choćbym bardzo chciała. Czas bardzo trudny, ale wiele mnie nauczył. Trudny dla mnie, rodziny, przyjaciół, znajomych i lekarzy. Lawinowo wychodziły kolejne znaki zapytania i kolejne komplikacje. 

 

Październik 2021 roku - mam 29 lat. 

 • Jestem leczona paliatywnie/objawowo. Zwał jak zwał. 
 • Leczenie ogranicza się do bardzo silnych leków przeciwbólowych, rehabilitacji i innych środków, które na bieżąco stabilizują moją sytuację. 
 • Mam za sobą kilka epizodów depresji oddechowej, z po prostu "depresją" niewiele ma wspólnego. Jej wystąpienie może zakończyć się śmiercią
 • W ostatnich miesiącach byłam zmuszona zaopatrzyć się w sprzęt, który w razie takiej sytuacji wspomaga oddychanie. 
 • Wisienką na torcie jest świeże uszkodzenie więzadeł, ścięgien, naderwany mięsień czworogłowy, obrzęki nerwów – to wszystko w wyniku nadmiernego napięcia mięśni.

 

Każdego dnia uczę się jak sobie radzić i odnaleźć w nowej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. Przywykłam do tego, że to ja pomagam i jest mi z tym dobrze, ale sama prosić nie potrafię.


Potrzebuję pilnej diagnostyki mięśni, a w Polsce lekarze rozłożyli ręce. Zaczęłam szukać pomocy za granicą. Jest jedna klinika w Niemczech w Monachium, która zgodziła się podjąć diagnostyki. Załączyłam rachunek jako potwierdzenie zbiórki.

Dla mnie to niezwykle ważne, ponieważ zrobiło się skrajnie niebezpiecznie. Staram się nie myśleć w tych kategoriach, ale zarówno mięśnie oddechowe jak i serce to wciąż mięśnie. Mięśnie, które właśnie odmawiają współpracy. Boję się, że zabraknie czasu, a jest jeszcze sporo do zrobienia ...


 • Chcę poznać odpowiedzi i diagnozę! 
 • Jednoznaczną, niepodważalną, właściwą diagnozę. 
 • Mam dość dylematów. Wykańczają mnie i wprawiają w poczucie bezsilności. 
 • Chcę wiedzieć z czym przyszło mi się mierzyć i walczyć każdego dnia. 
 • Póki co czuję jakbyśmy rozprawiali się z przeciwnikiem i nie wiedzieli kim jest. 
 • Nie wyobrażam sobie dalszego życia w ciągłym bólu. 
 • Chcę wiedzieć czy jest jakakolwiek szansa na wyleczenie. 
 • Chcę mieć pewność czy faktycznie nie możemy nic zrobić.... 


Potrzebne badania wyceniono na ok. 75 000 zł ( ok. 16 000 euro)

+ koszty transportu medycznego i leczenie do końca roku

czas na wpłatę i wysłanie potwierdzenia do 31.10.2021Mam niesamowite wsparcie ze strony lekarzy i przyjaciół, ale w zderzeniu z taką sumą czujemy, że powoli kończą Nam się możliwości. 


Dzięki Twojej pomocy będę mogła poznać odpowiedzi na najważniejsze dla mnie pytania. 


Będę wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą pomoc.  Jeśli chcesz mnie lepiej poznać – zerknij na to co piszą o mnie moi bliscy przyjaciele:


„(...)Bo takich ludzi nie ma. Po prostu się nie zdarzają … Pomagając Kamili pomagacie wszystkim, którzy będą mieli to szczęście znalezienia się w obszarze jej ciepła i działania (...)”


„Wytrwałość, nie poddawanie się, kreatywność, dociekliwość (szukanie sposobów, rozwiązań), otwartość, chęć pomocy innym...uśmiech, pozytywne nastawienie do świata… Szukanie plusów i nadziei nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Optymizm, siła, wytrwałość, otwartość i pogoda ducha…”


„Znajomość z Tobą pomogła mi zrozumieć że lepsza jest pomoc przemyślana niż jakakolwiek pomoc. Utwierdziło mnie w przekonaniu że od doradzania lepsza jest rozmowa. Inspirujesz tym że pomimo tego że nie jest różowo, nie tyle trzymasz się na powierzchni, co starasz się płynąć w obranym przez siebie kierunku, budując do tego nowe okręty. No i chcesz zmieniać świat. Ja z tego wyrosłem a Ty wprowadzasz to w życie - szacunek”


"...Czy można mieć większe serce i więcej empatii niż Kamila ? Nie sądzę. Znamy się od lat i jest dla mnie niezwykłą inspiracją. Charyzma, wrażliwość, wdzięczność, pracowitość, upór w dążeniu do celu, zawsze uśmiechnięta z poczuciem humoru i chętna do pomocy bez względu w jakim potrzasku sama się znalazła. Rzadko kiedy mówi o sobie i nie narzeka, bo to nie w jej naturze. 

Problemy nazywa wyzwaniami i szuka do momentu aż nie znajdzie rozwiązania. 

Dzięki Kamili przewartościowałam już dawno swoje życie, za co jestem niezwykle wdzięczna..."


„Jesteś najsilniejszą osobą jaką znam i pomimo kłód rzucanych pod nogi dajesz radę!”
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 811

Fundacja Virtual Dream
7 777 zł
 
Dane ukryte
5 000 zł
NI
Natura i Sztuka
2 500 zł
@
@blomspl
2 000 zł
@
@sfmeble.pl
2 000 zł
P
Przytulja
2 000 zł
NZ
nKrak Zarządzanie Nieruchomościami Kraków [email protected]
2 000 zł
L
la.la.bow
2 000 zł
AR
bistro.cafe.tapas Krotoszyn szef Carlos Contreras
2 000 zł
NS
Nicole
2 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 30

 
2500 znaków

Lokalizacja

Pawia 3, 31-154

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

776 477 zrzutek

i zebrali

577 605 131 zł

A ty na co dziś zbierasz?