50 tysiaków na busik dla dzieciaków! ID: 7ddwhs

1 355 zł z 50 000 zł

2%

1 355 zł

z 50 000 zł

42 dni

do końca

21

wspierających
2%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Chyba każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę lub osoby, które są wyjątkowe. Wyjątkowe pod względem wyglądu, charakteru, osobowości. Wyjątkowe dla nas oraz dla innych. My również jesteśmy tymi szczęśliwcami, którzy znają takie osoby i właśnie dla nich postanowiliśmy zorganizować zrzutkę by uzbierać na samochód, który pomieści całą rodzinę.

Poznajcie Monikę i Roberta – osoby zupełnie zwyczajne, ale robiące coś niezwykłego. Od 13 lat dzielą swoją miłość rodzicielską tworząc jedyny w Dąbrowie Górniczej Rodzinny Dom Dziecka. Na stałe opiekują się siedmiorgiem dzieci (Karolina, Amadeusz, Natalia, Wiktoria, Klaudia, Damian oraz zwariowane bliźniaczki Klaudia i Andżelika), ale ta liczba wzrasta gdy trafiają do nich dzieci z interwencji pogotowia opiekuńczego. Maksymalnie mogą przyjąć dwanaścioro podopiecznych - sami przyznacie, że jest to spora gromadka.

Monika i Robert wyznają zasadę, że „rodzina to najlepsze miejsce, gdzie powinny wychowywać się dzieci”. Niestety nie każde dziecko ma szansę wzrastać w swojej rodzinie, wśród kochających najbliższych. Wtedy rodzina zastępcza do której mają szczęście trafić, może dać im szczęśliwe dzieciństwo i lepszy start w dorosłe życie.

I tak jest właśnie w Rodzinnym Domu Dziecka Moniki i Roberta. Dzieci pozostające pod ich opieką nie tylko otrzymują podstawowe środki do codziennego życia, ale mają również poczucie, że są kochane i bezpieczne. Monika to osoba, która żyje tym co robi. Całe swoje życie poświęca dzieciom organizując im różnego rodzaju wyjazdy, wspólne wakacje, ferie, wyjścia na basen by mimo swoich niemiłych doświadczeń poczuły się jak w domu.

Oprócz opieki nad swoimi podopiecznymi Monika angażuje swoje siły również w pomoc dla rodzin zastępczych z terenu miasta Dąbrowy Górniczej organizując aukcje charytatywne, kiermasze oraz zbiórki, z których wszystkie zebrane środki przeznaczane są na potrzeby dzieci z tychże placówek.

Od pewnego czasu zauważyliśmy, że powraca temat konieczności zakupu samochodu, który będzie w stanie pomieścić całą rodzinę a jednocześnie będzie niezawodny i bezawaryjny co przy tak dużej rodzinie jest absolutną koniecznością.

Aktualny samochód, 13 letni Opel Zafira jest mocno wyeksploatowany i coraz częściej jest w warsztacie co komplikuje codzienne życie Rodziny. Co prawda jest jeszcze Daewoo Lanos, który pełni funkcję zastępczą, ale niestety ma już prawie 20 lat i nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa.

My, jako przyjaciele widzimy, że Monika i Robert borykają się z tym problemem choć nie chcą o nim mówić. Ale nie chcemy już dłużej pozostawać obojętni, dlatego postanowiliśmy utworzyć zbiórkę, która mamy nadzieję, spełni ich największe aktualnie marzenie.

Naszym celem jest uzbieranie 50000 złotych na 9 osobowego busa marki Renault Trafic. Zebrana kwota pozwoli nam znaleźć egzemplarz używany, ale w stanie, który pozwoli rodzinie normalnie funkcjonować. Jeżeli uda nam się uzbierać większą kwotę niż zakładamy postaramy się powalczyć wspólnymi siłami o nowy samochód prosto z salonu by służył dzieciom przez kolejne lata.

„Hojność polega nie tyle na tym, aby dawać dużo, co na tym, aby dawać w odpowiedniej chwili”.

Według nas ta chwila właśnie nadeszła. Wesprzyjmy tą cudowną Rodzinę, aby ich radość ze wspólnych podróży była jeszcze większa! :-)

Pozdrawiamy i dziękujemy!

Przyjaciele Rodziny!

Wpłacający21

LL
Ludmiła Lejżak
200 zł
IS
Iwona Smok
200 zł
MC
Monika Czekaj Bochen
200 zł
JP
Justyna Piekarska
100 zł
PC
Piotr Chmiela
100 zł
JM
Joanna Musiał
100 zł
 
Arkadiusz Brzęczek
100 zł
MW
Monika W.
50 zł
SG
Sabina Gałka
50 zł
MJ
Marta Jaśniewicz
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

385 617 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?