id: 7djj6v

POMOC Podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

POMOC Podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

8 641 zł 
z 100 000 zł
8%
zakończona 02.06.2020r
13 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Na Wielki Finał wystawiamy koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego oryginalnym podpisem! Licytacja zakończy się 1 czerwca w Dzień Dziecka o godz. 18:00! Sprawmy Podopiecznym z Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" piękny prezent !

  Zapraszamy do LICYTACJI i dobrowolnych wpłat, które zostaną przeznaczone na wsparcie Podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci!

  Licytacja pod postem w wydarzeniu:

  https://www.facebook.com/events/2611595839061795/?active_tab=discussion

  p9ae04c0a5bc0cba.jpeg

  Czytaj więcej
 • Sylwia Nawrocka z Sylwia Nawrocka & Monika Sobolewska Photography – na co dzień wolontariuszka Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci", utalentowana obserwatorka emocji i zdarzeń, postanowiła przekazać na licytację PLENEROWĄ SESJĘ FOTOGRAFICZNĄ!

  Piękne 10 ujęć w indywidualnie dobranej scenerii i konwencji, w dogodnym dla wygranego terminie ????.

  Zdjęcia realizowane są na terenie Wrocławia, ale również w okolicy Zalewu Mietkowskiego, gdzie znajduje się zaprzyjaźniona z Sylwią stadnina koni (konie to jej druga po fotografii pasja ????).

  Cena wywoławcza sesji to 200 zł. Licytacja potrwa do czwartku, 28 maja, do godz. 18:00.

  Dorzuć się i TY!????

  Zapraszamy do licytacji w wydarzeniu pod postem 1f642.png

  w172d464c95ec2ca.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do kolejnej licytacji! Przedmiotem aukcji jest najnowszej generacji przenośny, wodoodporny głośnik Bluetooth JBL Flip 4! Zasilany akumulatorem litowo-jonowym 3000 mAh, zapewnia do 12 godzin nieprzerwanego odtwarzania wysokiej jakości dźwięku. Wyposażony dodatkowo w technologię tłumienia zakłóceń i echa zapewnia krystalicznie czyste rozmowy telefoniczne.

  Cena wywoławcza 100 zł! Przypominamy, że można przebijać o minimum 20 zł, kwotę proszę podawać w komentarzach pod tym postem. Licytacja potrwa do jutra, 26 maja 2020 r., do godziny 18:00. Zaczynamy!


  LICYTACJA odbywa się w wydarzeniu, pod postem tutaj: 

  https://www.facebook.com/events/2611595839061795/?active_tab=discussion

  b3e5dacc14543835.jpeg

  Czytaj więcej
 • Już dziś ruszamy z pierwszą licytacją 1f642.png:) zdjęcie wykonane przez Janusz Krzeszowski - Fotografia, przedstawiające Stary Ratusz we Wrocławiu. Fotografię przekazał na ten cel Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk za co ogromnie dziękujemy!


  LICYTACJA odbywa się w wydarzeniu, pod postem tutaj: https://www.facebook.com/events/2611595839061795/?active_tab=discussion

  q7c756503574e4b8.jpeg


  Zaczynamy od 150 zł, można przebijać o minimum 20 zł, kwotę proszę podawać w komentarzach pod tym postem. Licytacja potrwa do 22 maja 2020 r. do godziny 18:00. Wygrywa osoba, która zaproponuje najwyższą stawkę, a wygraną wpłaca do skarbonki: https://zrzutka.pl/z/inmednapomoc


  Pełny regulamin akcji znajduje się tutaj: https://bit.ly/2WG0yzv


  Zapraszamy!  1f642.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

COVID-19 nas nie powstrzyma!

Pomoc dla Podopiecznych z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

 

Z uwagi na to, że nasi Podopieczni są w grupie podwyższonego ryzyka procedury bezpieczeństwa przed zarażeniem wirusem COVID-19 wdrożyliśmy stosunkowo wcześnie, bo już na początku marca. Wymusiło to na nas wiele zmian organizacyjnych, które niwelowały ryzyko zakażeń. Zmienił się system pracy 120 osób naszego personelu. Ograniczenia związane z brakiem możliwości przeprowadzenia corocznych akcji dobroczynnych – Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego, kwest i zbiórek w ramach akcji Pola Nadziei – pozbawi nas 300 tys. zł dochodu co stanowi sporą część rocznego budżetu przeznaczanego na pomoc Podopiecznym. Podobna sytuacja jest z wpływami z 1%, które stanowią, aż 30% budżetu Hospicjum. Okres gospodarczej zapaści i kryzysu sprawi, że wpływy z niego będą znacząco uszczuplone. Dlatego już teraz należy przygotować się na to, co czeka nas w przyszłości, co będzie z pewnością długofalowym skutkiem pandemii z jaką borykamy się wszyscy od początku marca.


Kogo najbardziej może dotknąć kryzys?

Ponad 60 naszych Podopiecznych czyli dzieci nieuleczalnie i przewlekle chore, które zostają odesłane ze szpitala do domu bez możliwości medycznych na ich wyleczenie. Muszą być pod stałą opieką specjalistów aby móc funkcjonować bez bólu i cierpienia. Każde dziecko pod opieką Hospicjum ma zapewnioną wizytę pielęgniarską, lekarską, wsparcie psychologa, rehabilitację, neurologopedę oraz w miarę możliwości projektu „Per Aspera ad Astra” opiekę wytchnieniową. Niestety cały ten pakiet wsparcia został w obecnej sytuacji ograniczony do minimum.

Dla nas, okres izolacji w domach jest trudnym doświadczeniem, ale wiemy, że kiedyś wrócimy do normalności. Rodziny pod opieką Hospicjum funkcjonują tak przez cały czas, bez szansy na powrót do „zwykłego” życia. Możemy sobie wyobrazić co naprawdę znaczy być zamkniętym w domu, ograniczonym, przywiązanym do tego miejsca, tak jak chore dzieci i opiekujący się nimi Rodzice. Mamy szansę przekonać się, jak wiele trudności trzeba pokonać, czego wymaga zorganizowanie życia w sytuacji choroby, która na stałe zmienia sposób funkcjonowania całej rodziny.

 

Co jest potrzebne?

To co jest potrzebne naszym Pacjentom to sprzęt oraz leki, które podnoszą jakość ich życia i są niezbędne w jakże trudnej codzienności. Miesięczne koszty leków to kwoty rzędu nawet 1000 zł na jedno dziecko, rehabilitacji – 750 zł, nie wspominając już o sprzęcie medycznym czy opiece specjalistów i lekarzy.

Zestawienie przykładowych kosztów sprzętu medycznego oraz środków medycznych, jakie ponosimy w związku z opieką nad małymi pacjentami, dziećmi terminalnie, nieuleczalnie i przewlekle chorymi.

Koncentrator tlenu stacjonarny – 2400 zł

Koncentrator tlenu przenośny – 2400-4000 zł

Inhalator – 250 zł

Pulsoksymetr – 200-300 zł mały na palcowy,

Ssak – 1800-3000 zł

Materac przeciwodleżynowy – 350-2000 zł

Rurka tracheostomijna – 100-350 zł

Monitor Oddechu – 300-500 zł

Pompa Infuzyjna – 2000-4000 zł


Jak można pomóc?

Oprócz wpłat na prowadzoną przez nas zbiórkę zachęcamy także do wzięcia udziału w licytacjach prowadzonych przez firmę INMED-Karczewscy, pomysłodawcę i współorganizatora akcji. Licytacje odbędą się w dniach 20 maja - 01 czerwca poprzez profil firmy na Facebooku. Wylicytowaną kwotę Wygrywający licytację wpłaca do skarbonki zrzutki. Do wpłat na konto zbiórki zachęcamy także osoby, które wzięły udział w licytacji, chociaż ich propozycje zostały przelicytowane. 


Co będzie można wylicytować?

Licytacja rozpocznie się 20 maja i potrwa 3 dni. Na początek licytowana będzie fotografia wrocławskiego Ratusza wykonana przez Janusza Krzeszowskiego - słynnego z pięknych zdjęć Wrocławia, którą przekazał w darze Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Licytacja potrwa od 20 do 22 maja 2020 roku. W następnej kolejności będzie można wylicytować bezprzewodowy głośnik JBL Flip 4 (25-27 maja), a na Wielki Finał - koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego oryginalnym podpisem. Licytacja koszulki rozpocznie się 28 maja a zakończy 1 czerwca w Dzień Dziecka!Zapraszamy także do przekazywania fantów na rzecz licytacji -  jeśli masz coś cennego co chciałbyś przekazać wyślij maila na adres [email protected]

Pamiętaj, każdy grosz się liczy!

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 882 zrzutki

i zebrali

811 655 227 zł

A ty na co dziś zbierasz?