id: 7kx9ej

"Rowerami pędzimy hipoterapię dzieciom z Bogumiłka rozkręcimy"

"Rowerami pędzimy hipoterapię dzieciom z Bogumiłka rozkręcimy"

Nasi użytkownicy założyli 1 189 253 zrzutki i zebrali 1 252 917 312 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"Rowerami pędzimy hipoterapię dzieciom z Bogumiłka rozkręcimy".

Co robimy w Bogumiłku?

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Bogumiłku (organ prowadzący Powiat Częstochowski) uczą się w Szkole Podstawowej i w Szkole Przysposabiającej do Pracy oraz mieszkają w internacie dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębszym -umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi: autyzm, niepełnosprawność ruchowa, niedosłuch a także z Zespołem Downa, Stwardnieniem guzowatym, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Co się stało w 2021 r. ?

14 lipca 2021 r. przeszedł przez Gminę Lelów i Gminę Koniecpol, w tym przez nasz Ośrodek ogromny huragan, który powalił na terenie naszej placówki kilkadziesiąt drzew, w tym w zabytkowym parku i zniszczył dwa budynki: stary budynek internatu oraz jeden z budynków gospodarczych, który pełnił funkcję całorocznej krytej ujeżdżalni do terapii koniem naszych wychowanków.

Dlaczego hipoterapia?

Hipoterapia jest bowiem formą wieloprofilowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych, która swoją specyfikę zawdzięcza obecności konia w roli współterapeuty oraz wykorzystaniu jego wielopłaszczyznowego oddziaływania na dziecko czy osobę dorosłą.

Co już zrobiliśmy?

Od 2021 r. zbieramy środki finansowe na zakup całorocznego krytego lonżownika do prowadzenia terapii przy użyciu naszych koni, czyli hipoterapii. Koszt zakupu i montażu krytego lonżownika

to kwota 170 000,00 zł – zebraliśmy już 100 000,00 zł, organizując kiermasze prac naszych uczniów, pozyskując dodatkowe środki finansowe z 1% lub 1,5% od podatku, z darowizn od naszych Przyjaciół: Sponsorów, Rodziców, Pracowników Ośrodka.

Włączysz się w ostatni etap zbiórki?

A teraz do naszej Akcji włączyli się pracownicy Starostwa Powiatowego w Częstochowie, którzy całkowicie charytatywnie, w okresie swojego urlopu chcą przejechać rowerami z Bogumiłka nad Morze Bałtyckie w dniach 26 – 29.06.2023 r. aby zebrać brakującą kwotę 70 000,00 zł.

Podczas przygotowań do wyprawy oraz w czasie jej trwania prowadzona będzie zbiórka środków finansowych na ww. cel, która trwać będzie do 30 sierpnia 2023 r.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 297

preloader

Komentarze 15

 
2500 znaków