Pomóż Teatrowi Czarnego Tła i Pracowni Działań Twórczych przetrwać wirusa.. ID: 7s8edu

Pomóż Teatrowi Czarnego Tła i Pracowni Działań Twórczych przetrwać wirusa.. ID: 7s8edu

4 009 zł z 6 000 zł

66%

4 009 zł

4 009 zł

z 6 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2020r

62

62

wspierających
66%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 10

 • Szanowni wspierający. Serdecznie dziękujemy za tak pozytywny odzew. Każda wpłacona złotówka pozwoliła trzymać nam się przy życiu. Ten trudny czas jeszcze się nie skończył, ale wierzymy, że mamy wokół wielu dobrych aniołów, którzy są z nami. Teraz czas odbudowywania, a także tworzenia zamówionych portretów zwierzaków i innych wymyślonych obrazków.

  A jeżeli ktoś chciałby nas jeszcze wesprzeć, to zapraszamy.

  Czytaj więcej
 • Powoli próbujemy wracać do rzeczywistości. Jest to chyba najtrudniejsze wyzwanie z jakim się do tej pory mierzyliśmy.

  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i cały czas prosimy o jeszcze. Jeszcze sporo czasu i funduszy potrzeba, żeby móc jakoś stanąć na nogach, nie mówiąc o staniu pewnym.

  Ale w tej chwili bardzo, bardzo bardzo dziękujemy.

  Czytaj więcej
 • Na półmetku zbiórki i na półmetku czasu .... bardzo gorąco dziękujemy wszystkim za wsparcie w każdej postaci...

  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy za wspieranie naszej działalności. Bardzo dużo to dla nas znaczy i jest wielką pomocą w tym trudnym czasie.

  Czytaj więcej
 • W ramach akcji 'zostań w domu, polecamy naszą nową nagrodę - kolorowanki. Potem czekamy na przysłane efekty zabawy :)

  Czytaj więcej
 • Dziekujemy za wybór nagrody "portret zwierzaka w szkle". Zapraszamy do wysyłania fo nas opisow i zdjęć.

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy. Nowe nagrody, dostępne. Zapraszamy.
  Czytaj więcej
 • Uwaga. Dodajemy nagrody :)
  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty. Od razu łatwiej nam się planuje kolejne działania.
  Czytaj więcej
 • Pierwsze wpłaty .... bardzo dziękujemy :)
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Szanowni Państwo.

Przedstawiamy dwa artystyczne miejsca, które mają siedzibę w Chorzowie: Teatr Czarnego Tła oraz Pracownia Działań Twórczych.

Nigdy nie myśleliśmy, że zostaniemy postawieni w tak trudnej i niewiadomej sytuacji, że będziemy szukać sposobów na przetrwanie.

Pięć lat temu, po latach gnieżdżenia się w Domu Kultury, postanowiliśmy rzucić się na głęboką wodę i przenieść się do swojej własnej siedziby, gdzie przez ostatnie lata tworzyliśmy miejsce pełne pasji i twórczości.

Nie zawsze było łatwo, bo taka działalność nie jest tzw. pierwszej potrzeby, ale udało nam się wypracować grono fanów, uczestników zajęć oraz warsztatów, widzów i dobrych dusz przychodzących na nasze imprezy. Wiele osób, przede wszystkim dorosłych, uczestniczyło w warsztatach rękodzieła, rozwijając twórczość, wyobraźnie i przyjaźnie. Grupy dzieci miały okazję doświadczyć magicznego czarnego teatru i stać się aktorami bawiąc się przy tym i śmiejąc. Dzieci i młodzież mogły też uczyć się cierpliwości, skupienia i rozwijać swoje talenty.


Niestety, aktualna sytuacja postawiła nas pod ścianą z szeroko otwartymi oczami i mimo,że mamy wielkie pokłady kreatywności, to ciężko nam się w tym odnaleźć. Działamy na zasadzie firmy, a więc utrzymujemy się z tego co wypracujemy, bez dotacji i wsparcia zewnętrznego i teraz kiedy nasza działalność zamarła, my zamarliśmy również.

Odwołane zostały wszystkie teatralne warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych, odwołane zajęcia rękodzieła na wyjeździe, odwołane spektakle i pod znakiem zapytania stoi nasza działalność wakacyjna.

Zostały stałe grupy rękodzieła, ale na razie muszą czekać na dalsze informacje, bo wszystkie tego typu zajęcia zostały odwołane.

Jeszcze nie siedzimy i nie płaczemy, ale staramy się działać i przypominać o sobie, bo nie wszystko da się przenieść do sfery on line. Taka twórcza działalność wymaga bezpośredniego kontaktu uczestników, instruktorów, widzów i aktorów.

Patrzymy na to nasze twórcze miejsce na ziemi i bardzo się boimy, żeby z jej powierzchni nie zniknęło.

Dlatego postanowiliśmy poprosić Was o pomoc, żeby wspólnie przetrwać tego wirusa.

Bez Waszej pomocy może nie udać się utrzymać miejsca do czasu, kiedy znowu ruszy pełną parą. Płatności i zobowiązania są nieubłagane i tak skutecznie spędzają nam sen z powiek, że nawet nie myślimy już o remontach, zmianach i nowościach, które były zaplanowane na ten rok


A więc nisko się kłaniamy z wielką prośbą o wsparcie i szansę na przetrwanie tego trudnego etapu. Mamy nadzieję, że za parę miesięcy,spoglądając na Teatr i Pracownię, będziemy ciepło wspominać ten czas, uratowany przez Państwa dobre serca.


Kilka słów o Teatrze i Pracowni.

Teatr Czarnego Tła - nietypowa, kameralna, stacjonarna scena na której wystawiane są spektakle stworzone w technice czarnego teatru.Polega ona na tym, że wszystko odbywa się na czarnej scenie w świetle uv, które sprawia, że widać tylko to co jest tym światłem rozświetlone.Nie ma słów, jest ruch, taniec, rekwizyty i mnóstwo lalek. Jest to bardzo kreatywna forma dla twórców, widzów i uczestników zajęć

Pracownia Działań Twórczych - miejsce, w którym prowadzone są różne , przede wszystkim, stałe warsztaty rękodzieła. Wiemy, że że nauka rękodzieła potrzebuje czasu, a więc prowadzimy stałe, systematyczne zajęcia, na których uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności.Zapraszamy głównie osoby dorosłe, dla których nie ma wiele takich miejsc, a potrzebują przestrzeni do odreagowywania i twórczości. Jest to miejsce gdzie można się oderwać od rzeczywistości i odstresować. Staramy się też żeby proponowane przez nas sceny były przystępne dla każdego.


Jesteśmy dla wszystkich twórczych, kreatywnych i otwartych na świat ludzi, a więc z przyjemnością ugościmy Was, gdy wszystko się już unormuje.

Wpłacający62

A
akajewski
500 zł
AP
Aleksandra Paździor
250 zł
JI
Jano i Wito
250 zł
A
Agnieszka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MS
Magdalena Siejka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AJ
Anna Jasiołek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 18 zł i więcej

Mały ebook o warsztatach czarnego teatru

Mały ebook o warsztatach czarnego teatru

Działalność Teatru Czarnego Tła opiera się też o edukację i prowadzenie warsztatów czarnego teatru. Pokazujemy, głównie dzieciom i młodzieży, ale nie tylko, nasz teatr i działania . Uczestnicy mogą stać się nietypowymi aktorami, rozwijają kreatywność i i świetnie się przy tym bawią.

Niektórzy już u nas byli, ale jest jeszcze wiele grup, które na pewno czekają na możliwość odwiedzin.

Przygotowaliśmy więc, takiego niewielkiego ebooka, żeby sobie przypomnieć co się działo, albo poczytać jak to wszystko u nas wygląda.

Zakup pomoże nam utrzymać scenę w czasie oczekiwania na nowe grupy.

Zapraszamy

wybrano 1 raz

Wpłać 20 zł i więcej

Teatralne kolorowanki

Teatralne kolorowanki

Zapraszamy do wybrania nagrody, która może być atrakcyjna dla dzieci, chociaż dorośli w wolnym czasie też lubią kolorować. Przygotowaliśmy komplet czterech autorskich kolorowanek związanych z naszymi spektaklami oraz kurczakami - naszymi głównymi gwiazdami.

Jeżeli chcesz w ten sposób wesprzeć nasz teatr - wybierz tę nagrodę, wyślij do nas informację z adresem mailowym, a my wyślemy kolorowanki. w oryginalnym formacie A4


wybrano 2 razy

Wpłać 29 zł i więcej

Pierwsze kropkowane warsztaty online - technika dotpainting.

Pierwsze kropkowane warsztaty online - technika dotpainting.

Już jakiś czas temu zaczęłyśmy przygotowywać warsztaty twórcze skierowane do animatorów, nauczycieli wychowawców. Chcemy zaproponować sposoby aranżowania wolnego czasu dzieci, żeby był on spędzany w sposób kreatywny i ciekawy. Na początek zapraszamy na pierwsze warsztaty online, w czasie których zaprezentujemy technikę dotpaining.

Dotpaining -technika pochodząca od australijskich Aborygenow i polegająca na zdobieniu kolorowymi kropkami różnych powierzchni.

W czasie pracy ćwiczy się skupienie, cierpliwość, dokładność, a jednocześnie można zatopić się w twórczości i oderwać od problemów dnia codziennego.

Można się również odstresować, a to jest nam teraz najbardziej potrzebne.

Ponad to jest to technika bardzo użytkowa i można zdobić elementy codziennego użytkowania i przerabiać na bardzo ciekawe obiekty.


Warsztaty online będą zawierały film pokazujący proces przygotowania i zdobienia oraz ebook z opisem tworzenia, potrzebnymi materiałami, narzędziami i inspiracjami.

wybrano 3 razy

Wpłać 35 zł i więcej

Autorskie naklejki Teatru Czarnego Tła

Autorskie naklejki Teatru Czarnego Tła

Autorskie, oryginalne i tylko nasze naklejki związane z teatrem.

Zapraszamy do wybrania tej nagrody, a może się ona stać ciekawą pamiątką i elementem zabawy dla dzieci. Gdy już będzie można do nas przyjść, będzie można zobaczyć te wszystkie elementy "na żywo".

Jeżeli chcesz w ten sposób wesprzeć nasz teatr - wybierz tę nagrodę, wyślij do nas informację z adresem mailowym, a my wyślemy resztę informacji. Komplet składa się z czterech różnych naklejek.

Naklejki będą wysyłane przy pomocy paczkomatu.


wybrano 3 razy (pozostało 12 z 15)

Wpłać 50 zł i więcej

Portret ukochanego zwierzaka w szkle

Portret ukochanego zwierzaka w szkle

Jeżeli masz ukochanego zwierzaka, to możemy stworzyć jego witrażowy lub mozaikowy portret.

Może to być wisior lub broszka, mała zawieszka, średnia zawieszka, witraż w różnych rozmiarach.

Ceny też byłyby różne :od ok 50 zł za wisior i małą zawieszkę przez 100-200 zł za średnie rzeczy po.... wszystko zależy od wielkości i stopnia skomplikowania.

Do każdej pracy podejdziemy indywidualnie.

Zapraszamy.

wybrano 8 razy

Wpłać 70 zł i więcej

Zapraszamy na warsztaty rękodzieła

Zapraszamy na warsztaty rękodzieła

Normalna praca Pracowni opiera się o warsztaty rękodzieła. Mamy przygotowane miejsce, gdzie ludzie mogą spokojnie poznawać różne techniki rękodzieła, maja dostęp do narzędzi, materiałów, i instruktorów. Mogą się spotykać, motywować, inspirować, uczyć i bezkarnie śmiecić.

W tym trudnym czasie pracownia świeci pustkami, ale mamy nadzieję, że szybko się to zmieni. Zapraszamy więc do skorzystania z tej nagrody i będzie można wybrać sobie udział w warsztatach aż do końca roku. Nasze warsztaty opisane są na stronie, można się zapoznać i coś wybrać. W ramach tej nagrody będą również prowadzone warsztaty indywidualne, niezależne od grupy.

Wybierzesz nagrodę - pozwolisz miejscu przetrwać. Zapraszamy.

wybrano 3 razy

Wpłać 120 zł i więcej

Udział w naszej próbie

Udział w naszej próbie

Wyjątkowa sytuacja, a więc wyjątkowe działania.

Próba w teatrze to specyficzny czas, kiedy pracujemy, ćwiczymy, rozmawiamy, wymyślamy, poprawiamy, a więc mocno się odkrywamy. Jeżeli chcesz zobaczyć jak to jest, zajrzeć w nasz tajemniczy świat, zobaczyć, dotknąć, doświadczyć, to zapraszamy do skorzystania z tej nagrody.

Próby mamy w piątki wieczorem, więc na pewno uda się umówić, gdy już to wszystko się uspokoi...

Wpłać 500 zł i więcej

Magiczne, nietypowe i bardzo zabawne warsztat czarnego teatru dla Twojej klasy, firmy, grupy.

Magiczne, nietypowe i bardzo zabawne warsztat czarnego teatru dla Twojej klasy, firmy, grupy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej normalnej oferty, czyli organizacji warsztatów w naszej siedzibie. Robimy to od dłuższego czasu i mamy na koncie mnóstwo zadowolonych dzieci i dorosłych.

Gdyby nie ta trudna sytuacja, oferta byłaby realizowana w normalnym trybie.

Ale tym razem, tutaj, zapraszamy do skorzystania z naszego zaproszenia.

Jesteśmy otwarci na grupy znajomych, klasy szkolne, studentów oraz firmy. Możemy być elementem imprezy integracyjnej, spotkania, które będzie odstresowywało, gdy już przejdziemy aktualny trudny czas.

Do ok 25 osób. Terminy do ustalenia indywidualnie.

Wpłać 1000 zł i więcej

Warsztaty czarnego teatru - wyjazdowe

Warsztaty czarnego teatru - wyjazdowe

Czarny teatr wymaga specyficznych warunków, ale często na wyjazdach udaje nam się stworzyć zbliżoną przestrzeń i wtedy organizujemy warsztaty. Uczestnicy poznają nasze lalki i mają okazję spróbować animacji i poczuć się jak na naszej scenie.

Robimy to od dłuższego czasu i mamy na koncie mnóstwo zadowolonych dzieci i dorosłych.

Gdyby nie ta trudna sytuacja, oferta byłaby realizowana w normalnym trybie.

Ale tym razem, tutaj, zapraszamy do skorzystania z naszego zaproszenia.

Jesteśmy otwarci na grupy znajomych, klasy szkolne, studentów oraz firmy. Możemy być elementem imprezy integracyjnej, spotkania, które będzie odstresowywało, gdy już przejdziemy aktualny trudny czas.

Terminy, forma i liczba uczestników do ustalenia indywidualnie.Ta nagroda, w tej cenie będzie realizowana na terenie województwa śląskiego. Przy wyjeździe dalej, musimy dodać koszty dojazdu

Nasi użytkownicy założyli

589 291 zrzutek

i zebrali

332 379 333 zł


A ty na co dziś zbierasz?