id: 88wefn

Mała Maja kontra duży guz

Mała Maja kontra duży guz

57 471 zł 
z 200 000
28%
91 dni do końca
561 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Dwunastoletnia Maja, jej mama Kamila i tata Darek tworzą na pozór typową polską rodzinę. Niczym nie odbiegają od modelu rodziny, w którym mama i tata pracują starając się zapewnić swojej córce jak najlepszą przyszłość oraz chronić ją przed złem otaczającego świata.

Maja od zawsze była wzorową, pomocną i pełną pogody ducha uczennicą. Każdy problem rodzinny był rozwiązywany przez jej rodziców po cichu, tak żeby Maja mogła jak najdłużej wieść bezproblemowe życie i rozwijać się w spokoju. Niestety, życie zweryfikowało plany rodziców.

2.08 Maja nagle trafiła do szpitala, co zapoczątkowało tragedię 12-letniej dziewczynki i od tego momentu zaczyna się walka z czasem o uratowanie życia Mai.

Diagnoza wrocławskich lekarzy brzmi jak wyrok - guz mózgu o wielkości 3x2,3x3,5 i natychmiastowa decyzja o transporcie chorej do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach.

Po kilku dniach i kolejnych badaniach guz urósł do rozmiarów 3,5x3,5x4 i zaczął naciskać na nerwy wzrokowe. Maja nie tylko przestała widzieć, ale również straciła przytomność.

Lekarze widząc jak szybko guz sieje spustoszenie w ciele małej dziewczynki zadecydowali o natychmiastowej operacji. Częściowe usunięcie guza miało przywrócić dziewczynce wzrok, ale nie rozwiązało problemu do końca.

Maja jest dopiero na początku drogi do szczęśliwego życia. Czeka ją jeszcze jedna operacja mózgu... po niej chemioterapia i radioterapia. 

Rodzice chcąc przywrócić swoją córkę do pełnej sprawności starają się zapewnić Mai jak najszybszy powrót do zdrowia poprzez najlepsze możliwe leczenie oraz rehabilitacje.

Celem zbiórki jest nie tylko pomoc Mai by mogła być z powrotem tą pogodną i pełną energii dziewczynką, ale też umożliwienie rodzicom dalszej ochrony jej przed złą stroną otaczającego nas świata.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 561

preloader

Komentarze 41

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 459 zrzutek

i zebrali

836 294 536 zł

A ty na co dziś zbierasz?