id: 8jvnz4

Na budowę osady w największym w Europie skansenie Słowiańskim

Na budowę osady w największym w Europie skansenie Słowiańskim

Nasi użytkownicy założyli 957 439 zrzutek i zebrali 964 058 311 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Slava!


Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą pasjonatów naszej rodzimej kultury słowiańskiej. Interesuje nas historia wczesnego średniowiecza, zwyczaje i obyczaje, życie i codzienność Słowian, a także wszelkiego rodzaju rzemiosło, którym się trudnili. Nasza aktywność pasjonatów-rekonstruktorów zaowocowała powstaniem w 2012 roku, grodu słowiańskiego w Stobiernej k. Dębicy, gdzie rocznie odwiedzało nad 10 tysięcy dzieci z nauczycielami i rodzicami. Trzy lata później postanowiliśmy pójśc dalej i założyliśmy Stowarzyszenie Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera.


g4c44814896c2a46.jpeg

Głównym celem Stowarzyszenia jest dostarczanie społeczeństwu w sposób entuzjastyczny i rzetelny wiedzy i doświadczeń pozwalających zrozumieć życie, mentalność i tło historyczne naszych Wielkich Słowiańskich Przodków. Nasze żywe lekcje historii to doskonała okazja by cofnąć się w historii do czasów pierwszych Piastów. Dzieci i dorośli mają okazję ''dotknąć'' historii- usłyszeć i zobaczyć ją na żywo. Mają bezpośredni kontakt ze sposobem życia naszych przodków oraz z replikami używanych przez nich przedmiotów codziennego użytku. 


gf26db2dff568c45.jpeg

Dziękujemy!

Dziękujemy Wam za zimową zrzutkę, w której wspaniale pomogliście nam zebrać środki na zakup materiałów do budowy nowej osady słowiańskiej w Strzegocicach koło Pilzna. Za pieniądze te kupiliśmy znacznie więcej drewna niż początkowo planowaliśmy, a dzięki dobrym ludziom, udało nam się kupić drzewo znacznie taniej niż zakładaliśmy!

q2d23b130d6e55b9.jpegCo więcej, przy okazji udało się pozyskać wiele kubików drewna zupełnie za darmo od wielu darczyńców. Za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze kupiliśmy strzechę na pokrycie 2 dachów.

q62d59912ef00f07.jpeg

Dalszy rozwój.

Teraz prosimy Was o dalsze wsparcie budowy naszej osady! Wiemy, że nie każdy z Was może nas wesprzeć na placu budowy, ale prawie każdy, może dorzucić swoje "5 groszy" na ten wspaniały cel.


ledd7a13ccd468f4.jpeg

ha831fced230ba98.jpegnc2af1588aff2e7e.jpeg


Podoba Ci się działalność naszego Stowarzyszenia Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera? Wesprzyj nas!

Możesz zrobić bardzo wiele, za co jesteśmy wdzięczni!


1. Zasubskrybuj nasz kanał Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCBynVt3PJOFyH7DCnhD3xbQ


2. Udostępnij ten materiał innym.


3. Polub nas na FB:

https://www.facebook.com/PalanaGera


4. Zapisz nam 1% swojego podatku, KRS: 0000579095


x7a8988f253f5c2a.jpeg

Lokalizacja

Strzegocice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 2 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Darczyńca
Publikacja Słowiańska Dolina Wisłoki - wędrując śladami Przodków.Książka pokazuje Czytelnikowi bogatą i bardzo ciekawą historię Doliny Wisłoki z czasów kluczowych dla jej dzisiejszych dziejów, czasów, gdy osiedlali się tutaj jej obecni mieszkańcy, kiedy powoli krystalizowało się ich społeczeństwo i wreszcie kiedy obszar ten dołączył do państwa polskiego. Szczególnie chcemy uświadomić Mu ciągłość historyczną - to, że ta historia trwa dalej. Najłatwiej chyba refleksja taka przychodzi, kiedy stoi się u podnóża do dzisiaj potężnego wału pozostałego po dawnym grodzie...Przewodnik ten powstał z myślą o wszystkich tych, którzy czerpią przyjemność ze zgłębiania historii naszych słowiańskich Przodków lub też są dopiero w przededniu odkrycia w sobie tej pasji. Jest to także pozycja dla miłośników podróży i odkrywania miejsc znajdujących się daleko poza głównym nurtem turystycznych wycieczek. Dla takich, którzy z kompasem i mapą (bądź GPSem) w ręku eksplorują świat w poszukiwaniu miejsc, gdzie ilość odwiedzających liczona jest w dziesiątkach, a nie dziesiątkach tysięcy.Podziękowanie oraz książka zostaną wysłane pocztą na wskazany adres.
105 zł

Kupione 10

Zakończona
Inne
Dobrodziej
Publikacja Słowiańska Dolina Wisłoki - wędrując śladami Przodków, oraz słowiański spływ kajakiem doliną Wisłoki.Podziękowanie, voucher na spływ oraz książka zostaną wysłane pocztą na wskazany adres.
435 zł
Zakończona

Wpłaty 21

ŁR
Łukasz Repucha
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JS
Jakub Suszka
15 zł
MW
Maja i Gerard
60 zł
KG
Krzysztof Gierszewski
200 zł
PB
Paweł Bielecki
25 zł
AW
Agnieszka Wiater
ukryta
IG
Irek Gotter
200 zł
KM
Krzysztof Borowiec
105 zł
BJ
Bartłomiej Jakubczyk
105 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • ŁR
  Łukasz Repucha

  Wytrwałości w tych niełatwych czasach. ;)

  200 zł
 • KG
  Krzysztof Gierszewski

  Super, że są tacy pasjonaci jak Wy!
  Trzymam kciuki za sprawną budowę i rozwój osady!

  200 zł