id: 8jvnz4

Na budowę osady w największym w Europie skansenie Słowiańskim

Na budowę osady w największym w Europie skansenie Słowiańskim

Nasi użytkownicy założyli 912 221 zrzutek i zebrali 874 118 890 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Slava!


Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą pasjonatów naszej rodzimej kultury słowiańskiej. Interesuje nas historia wczesnego średniowiecza, zwyczaje i obyczaje, życie i codzienność Słowian, a także wszelkiego rodzaju rzemiosło, którym się trudnili. Nasza aktywność pasjonatów-rekonstruktorów zaowocowała powstaniem w 2012 roku, grodu słowiańskiego w Stobiernej k. Dębicy, gdzie rocznie odwiedzało nad 10 tysięcy dzieci z nauczycielami i rodzicami. Trzy lata później postanowiliśmy pójśc dalej i założyliśmy Stowarzyszenie Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera.


g4c44814896c2a46.jpeg

Głównym celem Stowarzyszenia jest dostarczanie społeczeństwu w sposób entuzjastyczny i rzetelny wiedzy i doświadczeń pozwalających zrozumieć życie, mentalność i tło historyczne naszych Wielkich Słowiańskich Przodków. Nasze żywe lekcje historii to doskonała okazja by cofnąć się w historii do czasów pierwszych Piastów. Dzieci i dorośli mają okazję ''dotknąć'' historii- usłyszeć i zobaczyć ją na żywo. Mają bezpośredni kontakt ze sposobem życia naszych przodków oraz z replikami używanych przez nich przedmiotów codziennego użytku. 


gf26db2dff568c45.jpeg

Dziękujemy!

Dziękujemy Wam za zimową zrzutkę, w której wspaniale pomogliście nam zebrać środki na zakup materiałów do budowy nowej osady słowiańskiej w Strzegocicach koło Pilzna. Za pieniądze te kupiliśmy znacznie więcej drewna niż początkowo planowaliśmy, a dzięki dobrym ludziom, udało nam się kupić drzewo znacznie taniej niż zakładaliśmy!

q2d23b130d6e55b9.jpegCo więcej, przy okazji udało się pozyskać wiele kubików drewna zupełnie za darmo od wielu darczyńców. Za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze kupiliśmy strzechę na pokrycie 2 dachów.

q62d59912ef00f07.jpeg

Dalszy rozwój.

Teraz prosimy Was o dalsze wsparcie budowy naszej osady! Wiemy, że nie każdy z Was może nas wesprzeć na placu budowy, ale prawie każdy, może dorzucić swoje "5 groszy" na ten wspaniały cel.


ledd7a13ccd468f4.jpeg

ha831fced230ba98.jpegnc2af1588aff2e7e.jpeg


Podoba Ci się działalność naszego Stowarzyszenia Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera? Wesprzyj nas!

Możesz zrobić bardzo wiele, za co jesteśmy wdzięczni!


1. Zasubskrybuj nasz kanał Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCBynVt3PJOFyH7DCnhD3xbQ


2. Udostępnij ten materiał innym.


3. Polub nas na FB:

https://www.facebook.com/PalanaGera


4. Zapisz nam 1% swojego podatku, KRS: 0000579095


x7a8988f253f5c2a.jpeg

Lokalizacja

Strzegocice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 2 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Darczyńca

Publikacja Słowiańska Dolina Wisłoki - wędrując śladami Przodków.Książka pokazuje Czytelnikowi bogatą i bardzo ciekawą historię Doliny Wisłoki z czasów kluczowy...

od 105 zł

Kupione 10

Zakończona
Dobrodziej

Publikacja Słowiańska Dolina Wisłoki - wędrując śladami Przodków, oraz słowiański spływ kajakiem doliną Wisłoki.Podziękowanie, voucher na spływ oraz książka zos...

od 435 zł
Zakończona

Wpłaty 20

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • KG
    Krzysztof Gierszewski

    Super, że są tacy pasjonaci jak Wy!
    Trzymam kciuki za sprawną budowę i rozwój osady!

    200 zł