Zakończona 18.02.2018r ID: 8rz6p8

Zbieramy na ratunek koniom ze Skaryszewa

Zebrano 27 zł
z kwoty 5 000 zł

0 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


W lutym (19-20) wybieramy się na targi do Skaryszewa. Prosimy was o pomoc liczy się każda złotówka. To dla nas bardzo ważne :)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Na targu Koń jest traktowany tylko jako towar. Nie ma żadnek kultury wobec zwierząt i ludzi. Chaos, rżenie koni, pijackie awantury, kopanie, bicie i patologia. Zwierzęta są przetrzymywane w niehumanitarnych warunkach, sprzedawane na kilogramy i wywożone, nierzadko setki kilometrów, stłoczone, bez wody, w koszmarnych warunkach, a swoją udrękę kończą w rzeźni.

W poprzednich latach aktywistom udawało się doprowadzić do poprawienia warunków na targach - montażu wiat, likwidacji stoisk z alkoholem i obecności lekarzy weterynarii i funkcjonariuszy policji. Lokalna telewizjainformuje , że w tym roku jarmark odbywa się pod nadzorem służb weterynaryjnych, które "kontrolują przestrzegania dobrostanu zwierząt, czyli traktowania i przetrzymywania koni w czasie trwania imprezy". Jednocześnie inspekcja weterynaryjna przyznaje, że sprawuje nadzór tylko na terenie wyznaczonym przez organizatora i nie patroluje całego miasta. Mimo wielu pozytywnych zmian, warunki są nadal dalekie od humanitarnych.

Liczy się każda złotówka.

Jest to nie do opisania. Poniżej przesyłam film jak to wygląda naprawde.

https://www.youtube.com/watch?v=-83shXKIi_w

https://www.youtube.com/watch?v=x0B3-jkBkoQ

sobota, 6 stycznia 2018 o 15:30

Pojedzie do rzeźni i nikt go nie wspomni, nikt po nim nie zapłacze, może poza towarzyszami niedoli. Nie wiemy czy miał jakiś przyjaciół, czy było mu dane dorastać pod okiem matki. Nie znamy jego historii. Poza datą jego urodzin i wyrokiem, który ma zostać wykonany, nie wiemy nic. Możemy sobie jedynie wyobrażać najgorsze scenariusze. Trafił do skupu koni rzeźnych i bardzo się boi. Chcielibyśmy dać mu szansę, poznać coś innego niż strach. Chcielibyśmy, aby mógł się dowiedzieć, jak cudowne może być końskie dzieciństwo i całe końskie życie. Chcemy, aby poznał człowieka z dobrej strony i dowiedział się czym jest miłość. Z całego serca Was prosimy, pomóżcie nam w tym! Ocalcie go razem z nami, dajcie mu szansę! On ma tylko nas. Nikt inny się nim nie zainteresuje… nikt go nawet nie wspomni, nie zapłacze. Uratujmy go od zapomnienia i dajmy mu żyć!

czwartek, 4 stycznia 2018 o 09:51

Polska, kraj ułanów i ułańskich tradycji, wysyła rocznie 100.000 koni na rzeź. Są to konie rekreacyjne, konie przyjaciele, konie '' odpady'' hodowlane, Konie po karierze sportowej, konie prywatne i państwowe. Jadą w jednym kierunku. 19-20 lutego Jedziemy do Skaryszewa podarować życie koniom, które przyjechały tam z całej Polski tylko po własną śmierć. Bądźcie z nami, wesprzyjcie zbiórkę.

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Magdalena Franczak

Magdalena Franczak

20 zł
Alelsandra Buczyńska

Alelsandra Buczyńska

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

33
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.