Aktualności 1

  • Kili wypatruje swoimi pięknymi oczami wirtualnych opiekunów...    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Kili jest w schronisku od 2014 roku. W pierwszym kontakcie jest nieufny, potrzebuje chwili, żeby przełamać pierwsze lody, a na jego zaufanie trzeba sobie zapracować (najlepiej smaczkami;). Po bliższym poznaniu Kili okazuje się być cudownym miziakiem, który na powitanie wtula się w człowieka i z chęcią rozdaje buziaki (w międzyczasie delikatnie sprawdzając, gdzie człowiek ma schowane smaczki;). Osobom zaufanym psiak bez problemu pozwala na założenie kagańca czy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Widząc znajomego człowieka przed swoim kojcem często domaga się smaczków, a gdy ich nie dostaje szczeka oburzony, po czym odchodzi niezadowolony. 


Zdecydowanie należy do psiaków energicznych, uwielbiających ruch na świeżym powietrzu. Pozwala ubrać sobie szeleczki, jednak muszą one być dobrze dopasowane, ponieważ Kili jest bardzo wygimnastykowany i potrafi się z nich wysmyknąć. Niewybiegany potrafi porządnie ciągnąć na smyczy, jednak dzięki regularnym spacerom psiak zachowuje się coraz grzeczniej. Różnie reaguje na inne psiaki, niektóre go denerwują i obszczekuje je, zaś z innymi chce się przywitać i pobawić. Z suczkami w kojcu dogaduje się raczej ładnie. Nie przepada za nachalnością i przekraczaniem granic przez nowe osoby, może wtedy postraszyć ząbkami. Kili nie jest psem agresywnym, to tak na prawdę psiak lękliwy, którego przeraża wiele rzeczy i w sytuacjach niekomfortowych i stresowych obiera taktykę odstraszenia ząbkami. W sytuacji stresowej przy zaufanym człowieku, w którym ma wsparcie, zachowuje się bardzo grzecznie, wtula się w nogę i czeka na pokrzepiające pogłaskanie. 


Kili jest wspaniałym, przepięknym i charakternym psiakiem, który nie od razu pokocha nową osobę, ale jak już ktoś skradnie jego serce, to psiak pójdzie za nim w ogień. Niestety do tej pory żadna wyrozumiała i nastawiona na pracę z psiakiem osoba nie pojawiła się, dlatego chcemy wesprzeć go chociaż mokrą karmą, której zjada za około 190 zł miesięcznie.  


Chcesz pomóc inaczej? Masz pytania? Napisz na [email protected]to.org

Wpłacający 8

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ZK
Zosia K.
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
90 zł
L
lenapachuc
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.