na koflator dla Magdy chorej na SMA Zakończona 29.09.2017r ID: 94hwm5

na koflator dla Magdy chorej na SMA

Zebrano 397 zł
z kwoty 22 000 zł

1 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Magda ma 17 lat i od 6 miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni ( SMA I). Jest to choroba neurologiczna, postępująca, która charakteryzuje wiotkość, niedowład i zanik mięśni.
Leczenie polega na codziennej, systematycznej rehabilitacji. Magda wytrwale ponosi trudy mozolnych ćwiczeń z rehabilitantem, często korzysta z różnych form specjalistycznych zajęć na turnusach rehabilitacyjnych. Jednak mimo tak ogromnej pracy i wysiłku choroba postępuje i mięśnie ciągle słabną. Konsekwencją są przykurcze i bardzo duże skrzywienie kręgosłupa. Magdzie coraz trudniej jest utrzymać pozycję siedzącą. Dlatego musiała zrezygnować z uczęszczania do szkoły i od 4 lat naukę kontynuuje w domu.
Od 7 lat korzysta też z pomocy respiratora, gdyż największym zagrożeniem dla niej jest pogłębiające się osłabienie mięśni oddechowych. Magda ma nie tylko trudności w oddychaniu, ale również w odksztuszaniu. Jest to duży problem, szczególnie w czasie infekcji, gdyż nie potrafi sama odkrztusić zalegającej wydzieliny. Wtedy nawet najmniejsze przeziębienie przechodzi szybko w zapalenie oskrzeli i w zapalenie płuc. Z tego też powodu Magda przebywała kilkukrotnie w szpitalu.
W takich sytuacjach, w walce z kaszlem niezwykle pomocne , a wręcz ratujące życie, jest urządzenie tzw. KOFLATOR ( Cough machine). Jest to sprzęt niedostępny w szpitalach i nie jest refundowany przez NFZ. Jego cena to ponad 20 tysięcy złotych.
W przypadku naszej córki, na tym etapie choroby, KOFLATOR jest niezbędny nie tylko w czasie infekcji, ale przy zwykłym zaksztuszeniu się śliną czy jedzeniem, co zdarza się coraz częściej. Dlatego tak istotne jest by mieć go przy sobie na co dzień.
Niestety jego zakup przekracza nasz możliwości finansowe, gdyż stale ponosimy wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją córki ( wizyty u lekarzy różnych specjalizacji, turnusy rehabilitacyjne, konsultacje , zakup drogiego sprzętu rehabilitacyjnego- tylko w niewielkiej części refundowanego przez NFZ, itp.).
Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie, dzięki któremu będzie możliwy zakup bardzo ważnego dla Magdy urządzenia i dzięki któremu będzie mogła bezpiecznie i zdrowo oddychać.
Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

1 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 22 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

145
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.