id: 94rcar

Na rzecz obywateli UKRAINY przebywających w Poznaniu i Wielkopolsce

Na rzecz obywateli UKRAINY przebywających w Poznaniu i Wielkopolsce

910 zł 
z 2 000 zł
45%
294 dni do końca
30 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W Poznaniu i Wielkopolsce, wraz z wieloma zaangażowanymi osobami, szczególnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie, pomagamy tym, którzy bezpośrednio tej pomocy potrzebuję.


Podczas pierwszej zbiórki prowadzonej do 6 marca, uzbieraliśmy ponad 23 tysiące złotych, które przekazaliśmy Polskiej Misji Medycznej - organizacji pomagającej bezpośrednio poszkodowanym na terenie Ukrainy - zebrane wówczas pieniądze umożliwiły organizację i wyposażenie kilku szpitali polowych oraz pomoc medyczną na miejscu konfliktu (zbiórka zgłoszona do MSWiA pod numerem 2022/635/OR).


Obecnie prowadzimy zbiórkę publiczną na potrzeby obywateli Ukrainy, którzy przybywają do Poznania i Wielkopolski o numerze 2022/715/OR

Za zebrane w ten sposób pieniądze:

  • zakupimy leki nierecepturowe - przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwgrypowe,
  • wyposażymy punkty noclegowe w materiały higieniczne (bardzo potrzebne podpaski, plastry, bandaże),
  • zakupimy po cenach hurtowych kawę, herbatę, cukier, mleko doposażając punkty noclegowe (to pierwsza potrzeba przyjeżdżających)
  • zorganizujemy przy pomocy wolontariuszy zajęcia edukacyjne dla dzieci pod nazwą" DZIECI - DZIECIOM", które już cieszą się dużym zainteresowaniem; podczas tych zajęć dzieci ukraińsko- i rosyjskojęzyczne przebywające od jakiegoś czasu w Polsce spotkają się z tymi, którzy przyjechali do nas niedawno,
  • zadbamy o dobrostan psychiczny wolontariuszy pracujących na rzecz pomocy Ukrainie - to dla nich bardzo ważne, by odpocząć i nabrać sił do dalszej, wyczerpującej pracy.


Będziemy też na bieżąco monitorować potrzeby działań. Jesteśmy w stałym kontakcie z większością organizacji pomocowych w Poznaniu i Wielkopolsce.


Zbieramy środki w gotówce ....

Ale... w związku z licznymi pytaniami o możliwość wpłaty online, uruchamiamy i tę zbiórkę.

Każda złotówka zostanie przeznaczona na akcję pomocową, zarówno gotówka zebrana w niedzielę na biegu, jak i wpłaty tutaj, zasilą pomoc niesioną bezpośrednio ofiarom wojny przez Polską Misję Medyczną.

Organizacja ta ma już zdiagnozowany wachlarz potrzeb (woda i leki, w tym opatrunki) obywateli Ukrainy i spieszy tam z pomocą wysyłając medyków do bezpośredniej pracy z poszkodowanymi.

Jako Organizator - Fundacja AITWAR - nie pobieramy ze zbiórki żadnych opłat operacyjnych. Ze środków własnych sfinansujemy wszelkie potrzebne do zbiórki materiały.

Bądźcie z nami! TAM GINĄ LUDZIE! Rodziny tych, których znamy, których prezeska Fundacji uczy w szkole! Których zna! Dla których zrobi WSZYSTKO, by im pomóc!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 30

 
Dane ukryte
ukryta
MS
Maciej
10 zł
AS
Agata Steinke
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
PN
Piotr Nowak
20 zł
M
Marta
10 zł
JJ
Jula
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
SO
SYLWIA
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 402 214 zł

A ty na co dziś zbierasz?