Wymiana samochodu gaśniczego w OSP Marzęcice Zakończona 30.04.2018r ID: 9pt9kw

Wymiana samochodu gaśniczego w OSP Marzęcice

Zebrano 30 zł
z kwoty 30 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

106
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Celem zrzutki jest zebranie dodatkowych środków na wymianę wysłużonego wozu strażackiego OSP Marzęcice.
- O nowym samochodzie możemy tylko pomarzyć, ale każde dodatkowo zebrane pieniądze pozwolą nam na zakup "wozu" mniej leciwego i awaryjnego.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Jednostka OSP Marzęcice to organizacja społeczna z tradycjami, ambicjami i marzeniami, ale również jak to w życiu bywa z problemami. Największym z nich jest wysłużony samochód gaśniczy Star 660 z 1972 roku.

Przez wiele lat, nasze auto było chlubą miejscowości Marzęcice, brało udział w akacjach na terenie całego Powiatu Pajęczańskiego, dzięki swoim cechą terenowym było w stanie dotrzeć wszędzie tam gdzie zagrożone było życie lub mienie ludzkie. Wraz z początkiem XXI wieku, zaczęło ona przysparzać coraz to większych problemów. Każdy wyjazd do akcji kończył się awarią. Przez 15 lat ze wszystkich sił, staraliśmy się utrzymać auto sprawne, lecz z roku na rok trudniej było o części zamienne.

Przez 10 kolejnych lat, na walnych zebraniach sprawozdawczo wyborczych apelowaliśmy do władz gminy o przeznaczenie funduszy na wymianę samochodu, jednak nie dostawaliśmy nic prócz obietnic.

W ubiegłym roku, do zarządu OSP Marzęcice dołączyło wielu młodych, ambitnych chłopaków, którzy wymianę samochodu postawili sobie na pierwszym miejscu. Zmieniły się również władze gminne. Skutkiem tych zmian było porozumienie między Zarządem OSP Marzęcice, Radą Sołecką a zarządem Gminy Strzelce Wielkie, w sprawie przekazania 17 tyś. funduszu sołeckiego na wymianę wozu gaśniczego.

Ten mały krok rozbudził nadzieję i chęć działania w naszych druhach. Każdy z osobna szuka pomysłu jak pozyskać dodatkowe środki, tak aby "nowy" samochód był jak najmłodszy i służył następnemu pokoleniu. Wysyłamy liczne pisma do urzędów które mogły by nas wspomóc, rozmawiamy z lokalnymi firmami i w końcu postanowiliśmy założyć zrzutkę.
Dlaczego warto nam pomóc ? Wiele jednostek OSP zaczęło pełnić jedynie funkcje reprezentacyjne w swoich gminach. Młodzi ludzie wyjechali a starsi druhowie nie mają przeszkolenia do brania udziału w akcjach. W naszej jednostce, dzięki współpracy z KP PSP Pajęczno do bezpośredniego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych uprawnionych jest 16 druhów.

W latach 2009-2017 nasza jednostka pięciokrotnie brała udział w zawodach Sportowo Pożarniczych na szczeblu powiatowym.

W roku 2015, nasi druhowie wzięli udział w IV Międzywojewódzkich Mistrzostwach OSP w Paintball-u Matyldów 2015. Jednostka z małej miejscowości Marzęcice o której nikt wcześniej nie słyszał zdobyła trzecie miejsce zdobywając cenne doświadczenie oraz nagrody pieniężne za które zakupiono między innymi: deskę ortopedyczną, motopompę szlamową, ubrania specjalne.

Matyldów 2015

Rok później sami staliśmy się organizatorem I Regionalnego Festynu Strażackiego który przyciągną uwagę mieszkańców całego powiatu.

I Regionalny Festyn Strażacki

Każdego roku, oprócz udziału w akcjach, podtrzymujemy tradycje związane z świętami Religijnymi i Państwowymi organizując uroczyste zbiórki czy biorąc udział w uroczystościach kościelnych.

Lata 2015-2017 stały się okresem silnego rozwoju naszej jednostki. W tym okresie wystartowała nasza strona na Facebook-u. która na dzień dzisiejszy liczy ponad 500 fanów.

FunPage OSP Marzęcie

Tym samym zastąpiła ona starą witrynę która mimo tego dalej jest odwiedzana. Znajdą tam państwo ciekawy rys historyczny naszej jednostki

Historia OSP Marzęcice


Mam nadzieję, że choć jeden argument przekonał Cię aby zostawić coś po sobie na tej zrzutce i pomóc nam w realizacji marzenia.Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Powodzenia :)

Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
13 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Nasi użytkownicy założyli

280 070 zrzutek

Pomóż zebrać 30 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

106
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.