Projekt Konstytucji RP po kaszubsku Zakończona 31.07.2018r ID: 9seaw2

Projekt Konstytucji RP po kaszubsku

Zebrano 251 zł
z kwoty 5 000 zł

5 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

79
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Tłumaczymy Konstytucję RP na język kaszubski:)

To bardzo duży i wymagający projekt, dlatego prosimy Was o wsparcie. Bez Was się nie uda (albo wyjdzie skromniej, niż byśmy chcieli), a wierzymy, że projekt ma kluczowe znaczenie nie tylko dla naszej społeczności, ale dla całej Polski.

Po pierwsze, dzięki tłumaczeniu Konstytucji RP na kaszubski będzie ona bardziej znana i bliższa obywatelom. Dzięki temu będziemy w stanie w pełni korzystać z konstytucyjnych praw, rozumieć, co oznacza demokratyczne państwo prawa, upowszechniać idee wolności, o które jako społeczeństwo walczyliśmy przez ostatnie kilka stuleci.

Nie mniej ważny jest też szacunek dla społeczność kaszubskiej - to po prostu wypada, by najważniejszy akt prawny był przetłumaczony na język mniejszości kaszubskiej.

Szczegóły odnośnie pierwszych działań promujących projekt możecie znaleźć pod linkiem http://otwartekaszuby.pl/projekt-konstytucji-po-kaszubsku/

Za wsparcie serdecznie dziękujemy i obiecujemy, ze mądrze skorzystamy z każdej wpłaconej złotówki.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Zbieramy na wkład własny do projektu, promocję oraz wydanie jak największej liczby egzemplarzy.

Otrzymaliśmy dofinansowanie Powiatu Kartuskiego, które pokrywa większość kosztu samego tłumaczenia oraz wydania pierwszego tysiąca egzemplarzy (zostaną one udostępnione darmowo w powiecie kartuskim szkołom, instytucjom, itp).

Konieczne jest jednak uzbieranie wkładu własnego do projektu, a także pokrycie m.in. kosztów wysyłki, promocji, itp. 100% pracy członków stowarzyszenia opiera się na wolontariacie (ani za ten, ani za żaden inny projekt nie pobieramy żadnych wynagrodzeń). Chcielibyśmy również wydać znacznie większą liczbę egzemplarzy Konstytucji RP po kaszubsku i udostępnić ją nie tylko na terenie powiatu kartuskiego, ale na całych Kaszubach. Jeśli przebijecie nasze najśmielsze oczekiwania i podzielicie się kwotą większą, niż założyliśmy w zbiórce, to skorzystamy z niej w celu realizacji kolejnych projektów stowarzyszenia, w najbliższej kolejności to: projekt "wózki" (przejechanie się z osobami z niepełnosprawnością ruchową po różnych miejscowościach na Kaszubach w celu uwrażliwiania na potrzeby społeczności z niepełnosprawnościami), projekt "Żywa Biblioteka" podczas Dni Powiatu Kartuskiego (zbijanie stereotypów poprzez spotkanie z żywym człowiekiem, który dany stereotyp reprezentuje) oraz inne projekty zgodne ze statutem stowarzyszenia transparentnie dostępnego na naszej stronie: www.otwartekaszuby.pl

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Damian Nawarecki

Powodzenia!

EK

Ewa Krawczyk-Dębiec

Powodzenia!

BK
100 zł
Barbara Kramp
60 zł
Kamil Łapiński
PP
20 zł
Piotr Pawłowski
EK
20 zł
Ewa Krawczyk-Dębiec

Pierwsza wpłata

60 zł
Kamil Łapiński

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

383 460 zrzutek

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

79
udostępnień

NAGRODY

20 zł i więcej

Egzemplarz Konstytucji RP po kaszubsku

wybrano 2 razy (pozostało 98 z 100)

przewidywana dostawa: 30 września, 2018

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.