Projekt Konstytucji RP po kaszubsku ID: 9seaw2

Projekt Konstytucji RP po kaszubsku ID: 9seaw2

251 zł z 5 000 zł

5%

251 zł

251 zł

z 5 000 zł

zakończona

zakończona

31.07.2018r

6

6

wspierających
5%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Tłumaczymy Konstytucję RP na język kaszubski:) To bardzo duży i wymagający projekt, dlatego prosimy Was o wsparcie. Bez Was się nie uda (albo wyjdzie skromniej, niż byśmy chcieli), a wierzymy, że projekt ma kluczowe znaczenie nie tylko dla naszej społeczności, ale dla całej Polski. Po pierwsze, dzięki tłumaczeniu Konstytucji RP na kaszubski będzie ona bardziej znana i bliższa obywatelom. Dzięki temu będziemy w stanie w pełni korzystać z konstytucyjnych praw, rozumieć, co oznacza demokratyczne państwo prawa, upowszechniać idee wolności, o które jako społeczeństwo walczyliśmy przez ostatnie kilka stuleci. Nie mniej ważny jest też szacunek dla społeczność kaszubskiej - to po prostu wypada, by najważniejszy akt prawny był przetłumaczony na język mniejszości kaszubskiej. Szczegóły odnośnie pierwszych działań promujących projekt możecie znaleźć pod linkiem http://otwartekaszuby.pl/projekt-konstytucji-po-kaszubsku/ Za wsparcie serdecznie dziękujemy i obiecujemy, ze mądrze skorzystamy z każdej wpłaconej złotówki.

Zbieramy na wkład własny do projektu, promocję oraz wydanie jak największej liczby egzemplarzy.

Otrzymaliśmy dofinansowanie Powiatu Kartuskiego, które pokrywa większość kosztu samego tłumaczenia oraz wydania pierwszego tysiąca egzemplarzy (zostaną one udostępnione darmowo w powiecie kartuskim szkołom, instytucjom, itp).

Konieczne jest jednak uzbieranie wkładu własnego do projektu, a także pokrycie m.in. kosztów wysyłki, promocji, itp. 100% pracy członków stowarzyszenia opiera się na wolontariacie (ani za ten, ani za żaden inny projekt nie pobieramy żadnych wynagrodzeń). Chcielibyśmy również wydać znacznie większą liczbę egzemplarzy Konstytucji RP po kaszubsku i udostępnić ją nie tylko na terenie powiatu kartuskiego, ale na całych Kaszubach. Jeśli przebijecie nasze najśmielsze oczekiwania i podzielicie się kwotą większą, niż założyliśmy w zbiórce, to skorzystamy z niej w celu realizacji kolejnych projektów stowarzyszenia, w najbliższej kolejności to: projekt "wózki" (przejechanie się z osobami z niepełnosprawnością ruchową po różnych miejscowościach na Kaszubach w celu uwrażliwiania na potrzeby społeczności z niepełnosprawnościami), projekt "Żywa Biblioteka" podczas Dni Powiatu Kartuskiego (zbijanie stereotypów poprzez spotkanie z żywym człowiekiem, który dany stereotyp reprezentuje) oraz inne projekty zgodne ze statutem stowarzyszenia transparentnie dostępnego na naszej stronie: www.otwartekaszuby.pl

Wpłacający6

BK
Barbara Kramp
100 zł
Kamil Łapiński
60 zł
 
Damian Nawarecki
50 zł
PP
Piotr Pawłowski
20 zł
EK
Ewa Krawczyk-Dębiec
20 zł

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

Egzemplarz Konstytucji RP po kaszubsku

wybrano 2 razy (pozostało 98 z 100)

przewidywana dostawa: 30 września, 2018

Nasi użytkownicy założyli

560 638 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?