Rock Live Zielonka IX walczymy z mukowiscydozą i porażeniem dziecięcym ID: a2ekax

1 511 zł z 20 000 zł

7%

1 511 zł

z 20 000 zł

zakończona

06.10.2018r

29

wspierających
7%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

6 października zakończymy akcję charytatywnym koncertem a rock będzie z nami.

Gabrysia i Zuzia chorują na mukowiscydozę.

Dla wielu z Was może być to szok. Powiecie, a po co nam to? Przecież Wiki wie wszystko. Otóż nie wie tego, co przynosi codzienność z życia chorych na MUKOWISCYDOZĘ. Nie powie Wam jak żyć z osobami chorymi. Jak się zachować. Nie wytłumaczy nikomu jak ZROZUMIEĆ. MUKOWISCYDOZA NIE JEST ZARAŹLIWA DLA INNYCH!!!! To choroba genetyczna, a nie weneryczna! Istnieje tylko 25% szansy że gen odziedziczy się po rodzicach. Przecież nikt normalny nie idzie zawczasu zrobić wysokokosztowych, nierefundowanych badań zanim kogoś pokocha. I naturalne jest, że JEST 75% nadziei, że dziecko urodzi się bez muko. Kto kocha, ten rozumie. Dawać życie, to przecież najwyższa wartość człowieczeństwa! Wstrząs kiedy dowiadujecie się, że dziecko jest chore. Że w naszych warunkach będzie z Wami może do 30 roku życia... Szok, niedowierzanie, zwątpienie... pogodzenie się z diagnozą i...WALKA! O cząstkę siebie. Wasze dziecko. Godne jego życie. Dzieci chore są niezwykle inteligentne. Ponadprzeciętnie mądre i dojrzałe. Ból i choroba to czynią. Jakby ktoś chciał wynagrodzić światu jego zbyt krótki pobyt między nami. Uff.... Uszkodzony gen powoduje, że organizm źle przyswaja elektrolity. Sód i potas - pierwiastki życia. Trzeba ich poziom nieustannie kontrolować i bez przerwy dostarczać. Słone dzieci..... Trzustka nie wydziela potrzebnych do trawienia enzymów. Insulinę jeszcze tak, ale innych, które pomagają w trawieniu już NIE. Nie tak dawno w naszym kraju weszły do sprzedaży NIEREFUNDOWANE enzymy, które podane pomagają uśnieżyć dolegliwości trawienne. Z powodu niewłaściwej gospodarki elektrolitowej chore osoby mają zagęszczony, zalegający w płucach, jelitach śluz. Niemal co chwilę są chore na zapalenie oskrzeli lub płuc. Nosa, zatok, spojówek, jamy ustnej.... od góry do samego dołu... Ogranicza to ich kontakt np. z osobami zainfekowanymi. Ciągłe kasłanie to obrona ich organizmu. Sterydy, gimnastyka oddechowa, obostrzona higiena, specjalistyczna dieta - to na razie jedyne metody, by dzieci cieszyły się swoim życiem. A niebawem, miejmy nadzieję przeszczep płuc. By część nas była z nami jak najdłużej!!!!! Kochani. Nie oceniajmy nikogo po zewnętrzności... Ludzie potrzebują siebie nawzajem. Kontaktu, wymiany zdań, śmiechu.... wspólnych przeżyć. Nikt z nas nie ma prawa ograniczać kontaktów między ludźmi. Bo to NIELUDZKIE by było!

Aktualności6

  • Dostaliśmy taką informację. Moja córka Julia chodzi na zajęcia z ceramiki do Pani Marzenki w dawnym gimnazjum obecnie szkoła podstawowa nr4. W związku z tym, mamy dużo prac z ceramiki robione ręcznie przez dziecko. Możemy przekazać te dzieła na rzecz koncertu/grania dla Zuzi, Marcina....Może ktoś kupi i w ten sposób licytacja zdobędzie większą sumę pieniędzy.

  • Na prawdziwych przyjaciołach można zawsze polegać. Baaaardzo dziękujemy w imieniu dzieciaków firmie Pracownia Wnętrz BOHO DOM z Zielonki za dar serca! Oto co Właścicielka napisała: "Pomaganie to nie obowiązek, to dar serca i chociaż ostanie doświadczenia nie były dobre, wręcz zniechęcające (może kiedyś o tym napiszę) zapraszam Was do tej pomocy. Jeśli nie chcecie wpłacać na konto, zapraszam do BOHODOM - mam kilka pięknych przedmiotów do wnętrza, w tym poduchy i tapety, przeznaczone na pomoc tej akcji. Całość kwoty ze sprzedaży, przekażę koordynatorce akcji Pani Marcie Marta Zubowicz. Proszę pytajcie o akcję pomocy Rock Live Zielonka i bądźcie hojni :-) Zapraszam do BOHODOM, podwarszawska Zielonka, Kolejowa 78". I czujemy, że razem brzmimy szerze i donośnie!

  • zapraszam Was na stronę wydarzenia na Facebook, gdzie poznacie naszych podopiecznych i zrozumiecie, dlaczego pomoc im jest tak ważna.

  • Zobacz więcej

Wpłacający29

 
Dane ukryte
300 zł
BM
Beata Maraszek
200 zł
AB
Agnieszka Berlińska
100 zł
AS
Aneta Stasina
100 zł
M
Martyna Kowalska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
J
jAKUB
50 zł
MS
Michał Stawinoga
50 zł
ZN
Zbigniew Nowak
50 zł
LW
Lidia Wieczorek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

434 617 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?