Rock Live Zielonka IX walczymy z mukowiscydozą i porażeniem dziecięcym Zakończona 06.10.2018r ID: a2ekax

Rock Live Zielonka IX walczymy z mukowiscydozą i porażeniem dziecięcym

Zebrano 1 511 zł
z kwoty 20 000 zł

7 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

290
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


6 października zakończymy akcję charytatywnym koncertem a rock będzie z nami.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Gabrysia i Zuzia chorują na mukowiscydozę.

Dla wielu z Was może być to szok.
Powiecie, a po co nam to? Przecież Wiki wie wszystko.
Otóż nie wie tego, co przynosi codzienność z życia chorych na MUKOWISCYDOZĘ. Nie powie Wam jak żyć z osobami chorymi. Jak się zachować. Nie wytłumaczy nikomu jak ZROZUMIEĆ.
MUKOWISCYDOZA NIE JEST ZARAŹLIWA DLA INNYCH!!!!
To choroba genetyczna, a nie weneryczna! Istnieje tylko 25% szansy że gen odziedziczy się po rodzicach. Przecież nikt normalny nie idzie zawczasu zrobić wysokokosztowych, nierefundowanych badań zanim kogoś pokocha. I naturalne jest, że JEST 75% nadziei, że dziecko urodzi się bez muko. Kto kocha, ten rozumie. Dawać życie, to przecież najwyższa wartość człowieczeństwa!
Wstrząs kiedy dowiadujecie się, że dziecko jest chore. Że w naszych warunkach będzie z Wami może do 30 roku życia... Szok, niedowierzanie, zwątpienie... pogodzenie się z diagnozą i...WALKA! O cząstkę siebie. Wasze dziecko. Godne jego życie.
Dzieci chore są niezwykle inteligentne. Ponadprzeciętnie mądre i dojrzałe. Ból i choroba to czynią. Jakby ktoś chciał wynagrodzić światu jego zbyt krótki pobyt między nami.
Uff....
Uszkodzony gen powoduje, że organizm źle przyswaja elektrolity. Sód i potas - pierwiastki życia. Trzeba ich poziom nieustannie kontrolować i bez przerwy dostarczać. Słone dzieci.....
Trzustka nie wydziela potrzebnych do trawienia enzymów. Insulinę jeszcze tak, ale innych, które pomagają w trawieniu już NIE. Nie tak dawno w naszym kraju weszły do sprzedaży NIEREFUNDOWANE enzymy, które podane pomagają uśnieżyć dolegliwości trawienne.
Z powodu niewłaściwej gospodarki elektrolitowej chore osoby mają zagęszczony, zalegający w płucach, jelitach śluz. Niemal co chwilę są chore na zapalenie oskrzeli lub płuc. Nosa, zatok, spojówek, jamy ustnej.... od góry do samego dołu... Ogranicza to ich kontakt np. z osobami zainfekowanymi. Ciągłe kasłanie to obrona ich organizmu.
Sterydy, gimnastyka oddechowa, obostrzona higiena, specjalistyczna dieta - to na razie jedyne metody, by dzieci cieszyły się swoim życiem. A niebawem, miejmy nadzieję przeszczep płuc. By część nas była z nami jak najdłużej!!!!!
Kochani. Nie oceniajmy nikogo po zewnętrzności... Ludzie potrzebują siebie nawzajem. Kontaktu, wymiany zdań, śmiechu.... wspólnych przeżyć. Nikt z nas nie ma prawa ograniczać kontaktów między ludźmi. Bo to NIELUDZKIE by było!

piątek, 21 września 2018 o 15:24

Dostaliśmy taką informację. Moja córka Julia chodzi na zajęcia z ceramiki do Pani Marzenki w dawnym gimnazjum obecnie szkoła podstawowa nr4. W związku z tym, mamy dużo prac z ceramiki robione ręcznie przez dziecko. Możemy przekazać te dzieła na rzecz koncertu/grania dla Zuzi, Marcina....Może ktoś kupi i w ten sposób licytacja zdobędzie większą sumę pieniędzy.

piątek, 21 września 2018 o 15:19

Na prawdziwych przyjaciołach można zawsze polegać. Baaaardzo dziękujemy w imieniu dzieciaków firmie Pracownia Wnętrz BOHO DOM z Zielonki za dar serca! Oto co Właścicielka napisała: "Pomaganie to nie obowiązek, to dar serca i chociaż ostanie doświadczenia nie były dobre, wręcz zniechęcające (może kiedyś o tym napiszę) zapraszam Was do tej pomocy. Jeśli nie chcecie wpłacać na konto, zapraszam do BOHODOM - mam kilka pięknych przedmiotów do wnętrza, w tym poduchy i tapety, przeznaczone na pomoc tej akcji. Całość kwoty ze sprzedaży, przekażę koordynatorce akcji Pani Marcie Marta Zubowicz. Proszę pytajcie o akcję pomocy Rock Live Zielonka i bądźcie hojni :-) Zapraszam do BOHODOM, podwarszawska Zielonka, Kolejowa 78". I czujemy, że razem brzmimy szerze i donośnie!

sobota, 9 czerwca 2018 o 11:06

zapraszam Was na stronę wydarzenia na Facebook, gdzie poznacie naszych podopiecznych i zrozumiecie, dlaczego pomoc im jest tak ważna.

środa, 30 maja 2018 o 23:40

pracujemy. zbiórka kończy się w dniu finałowego koncertu, na którym wystąpią artyści o wielkich sercach. bądźcie z nami. warto pomagać. teraz pora na Ciebie.

piątek, 25 maja 2018 o 12:04

Zaczęło się w 2010 r. od silnej chęci pomysłodawcy, by po ponad 30 latach ciszy przywrócić żywą muzykę rockową ludziom w Zielonce. Pomysł był prosty – połączenie koncertu doskonałych muzyków z celem charytatywnym. Podstawą było przedstawienie na żywo sztuki, która zawsze będzie trwać i budzić w nowych fanach chęć do wspólnego jej przeżywania i uczestnictwa w autentycznym klimacie. Wyjątkowość tej imprezy polega chyba na tym, że jest organizowana przez grono społeczników we współpracy z zespołami i wszystkimi, którzy wierzą, że prawdziwa sztuka jest najlepsza. Gramy dla twórczego spędzenia czasu ze sobą, pokazania, że można zrobić wielką wspólną sprawę włączając w nią wszystkich ludzi najszczerszych serc. Bo łączy nas zawsze Prawdziwa Muzyka i naturalna, ludzka chęć wspierania innych. Przez osiem odsłon Rock Live Zielonka doczekał się występów ponad 30 zespołów. Gwiazd polskiej sceny wraz z charyzmatycznymi amatorami, których umiejętności i oryginalność zasługują na zakwalifikowanie ich do pierwszej ligi muzycznego świata. Tomek Lipiński z zespołem, Killing Silence, M.O.R.O.N., Paweł Penksa z Kubą Szostakiem, Asspirine, ICON, ATERRA, Portland Rum Riot, Poligon nr.4, Crimson Rockets, Swear the Empress, Yoga Terror, Trickster …wymieniać można długo. Sprawni, wykształceni muzycznie, doświadczeni i twórczy artyści. Już po raz dziewiąty 6 października 2018 roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce zagramy dla potrzebujących niepełnosprawnych Gabrysi, Zuzi chorych na mukowiscydozę oraz cierpiącego na okołoporodowe porażenie mózgowe Marcina i ich rodzin. Dla wszystkich, którzy doceniają nasz wspólny styl bycia razem. Dla polepszenia bytu niepełnosprawnych, dla pokazania, że jesteśmy razem, dla żywej Muzyki, dla wartości wspólnej człowieczeństwa! Zagramy jak zawsze najgłośniej, najlepiej, by nie było nikogo, kto za swoje otwarte serca i głowy nie otrzyma należnej dawki pozytywnej, artystycznej energii. Zagrają dla Was core’owy M.O.R.O.N., który w tym roku wystąpi w największym festiwalu w Polsce – Pol’And’Rock (dawniej Woodstock) , prog rockowy finalista Emergenza i Stage4You – Dispelled Reality, metalowy Blody Mess oraz super grupa Funky Tank. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie FB: https://www.facebook.com/rocklivezielonka/ oraz w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/602816680090489/ Wejście dla publiczności jest jak zawsze u nas darmowe, ale nasze specjalnie oznakowane puszki ze zbiórką publiczną nr 2018/2295/KS czekają na Wasze serca już od 25 maja 2018 r. Zapraszamy firmy Przyjazne Ludziom, sponsorów, patronów, wszelkie organizacje i stowarzyszenia do przyłączenia się do naszej twórczej akcji. Działamy, by razem docierać do ludzkich serc! Radomir Osiński – twórca i dyr. artystyczny Rock Live Zielonka. Współorganizatorzy: Marta Zubowicz, Inicjatywa Dla Zielonki

środa, 23 maja 2018 o 21:42

Kochani, niebawem zaczynamy. Nie obejdzie się bez Was. Dlatego mam ogromną prośbę. Nawet, jeśli sami nie może Cię pomóc, udostępniajcie wydarzenie i mówcie o nas wszystkim. Tylko tak fama pójdzie w świat. Trzech dzielnych wojowników bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Przed nami kilka miesięcy intensywnych działań, które mają na celu zapewnienie im pieniędzy na niezbędne leki. Przeniesiemy góry i dokonamy wszystkiego, co do tego potrzebne. Nie ma większej radości, niż ta, kiedy pomagamy innym. Pomożecie?

Aby dodać komentarz lub

Marta Zubowicz

"Rock Live Zielonka edycja IX dla Gabrysi, Zuzi i Marcina. Gabrysia i Zuzia chorują na mukowiscydozę. Marcin zmaga się z okołoporodowo nabytym porażeniem dziecięcym."

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Pozdrowienia dla Gabrysi, Zuzi, Marcina!

Marta Zubowicz

dziękujemy, przekażemy <3

Marta Zubowicz

dzięki ❤

BM

Beata Maraszek

Marta jestem pełna uznania dla Twojej pracy i oddania. Dobrze, że jesteś.

Marta Zubowicz

Beata, dziękuję. to dla mnie wiele znaczy

Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
BM
200 zł
Beata Maraszek
AB
100 zł
Agnieszka Berlińska
AS
100 zł
Aneta Stasina
M
100 zł
Martyna Kowalska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
J
50 zł
jAKUB
MS
50 zł
Michał Stawinoga
ZN
50 zł
Zbigniew Nowak
LW
50 zł
Lidia Wieczorek
KL
50 zł
Krzysztof Leśniewski
DB
50 zł
Dorota Bienias
E
50 zł
EWA
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MW
25 zł
Michał Wodzisławski
MS
25 zł
Marta Skowrońska
PP
25 zł
Paweł Parol
Aga i Monia
25 zł
Aga i Monia
MK
25 zł
Marta Kuźmińska
A
20 zł
Anna
B
20 zł
Bożena
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
S
10 zł
Sylwia
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
MK
5 zł
Maciej K.

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

374 275 zrzutek

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

290
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.