id: auaaag

Aplikacja ANIMAL HELPER - Na pomoc zwierzętom

Aplikacja ANIMAL HELPER - Na pomoc zwierzętom

Nasi użytkownicy założyli 1 155 096 zrzutek i zebrali 1 199 398 153 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności24

  • MAMY SIEDZIBĘ CENTRALI NASZEGO 112 DLA ZWIERZĄT!🥳🥳🥳

    Dziś Adam odebrał klucze do lokalu przy ul. Obrońców Westerplatte w Gdańsku, w którym niebawem mieścić się będzie siedziba Fundacji Psia Krew i centrali Animal Helper!🤩 Kilka miesięcy temu wzięliśmy udział w procedurze najmu lokali użytkowych w trybie bezprzetargowym skierowanej do organizacji pozarządowych i nasza oferta zwyciężyła, co utwierdza nas tylko w przekonaniu, że Miasto Gdańsk wspiera zwierzęta i prozwierzęce inicjatywy 🥰


    Lokal wymaga remontu i przystosowania do naszych planowanych działań, ale wierzcie nam, że z całej tej radości i ekscytacji dziś unosimy się jakiś metr nad ziemią! 🐾 Remont lokalu, zatrudnienie pracowników i ukończenie aplikacji to plan na najbliższe tygodnie i miesiące. Cieszymy się, że udało nam się wykonać kolejny krok w drodze do uruchomienia 112 dla zwierząt!


    Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami i wspierają nas w tej drodze!🙌

    Mec8mPBdRDxmMzNL.jpg

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbuduj z nami 112 dla zwierząt!


Szybkie działanie, profesjonalna pomoc i dostęp dla każdego - to podstawowe założenia aplikacji Animal Helper. Ma ona zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce, uprościć formę kontaktu i stworzyć system pomocy, którego w naszym kraju zwyczajnie brakuje.


Chcesz zgłosić przypadek niehumanitarnego traktowania zwierząt? Ale… Zaraz, zaraz. Kto w zasadzie się tym zajmuje? Gmina, policja, weterynarz, a może jakaś fundacja? Nie chcemy, byś tracił cenny czas na szukanie odpowiedzi. To czas, który może uratować życie zwierzęcia.


Chcemy, by odpowiedzią zawsze był ANIMAL HELPER.


By pomoc znalazła się zawsze. I to od razu. Chcemy ujednolicić, usystematyzować i uprościć formę kontaktu. Stworzyć jeden system obiegu informacji, by powiadomić odpowiednie, miejscowe organy ścigania i służby ratunkowe. Te możliwości stwarza powstająca właśnie aplikacja ANIMAL HELPER, która ma zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce.


Aplikacja ANIMAL HELPER to:


- prosty interfejs i intuicyjne menu - pozwolą szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy, aby zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy mogli posługiwać się nią bez utrudnień.


- aplikacja niekomercyjna - bezpłatna, dostępna na każdy smartfon z androidem i iOS, dzięki czemu każdy może ją pobrać, bez dodatkowo płatnych funkcji.


- szybkie działanie - podczas wypełniania formularza zgłoszenia, aplikacja bezpośrednio przekieruje użytkownika do funkcji aparatu lub galerii zdjęć. Zdjęcie lub film to najlepsze dowody w sprawie znęcania się, zaniedbywania lub potrącenia czy porzucenia zwierzęcia na pastwę losu.


- dokładna lokalizacja - aplikacja „na gorąco” przekaże dokładne miejsce zdarzenia przy użyciu modułu GPS. Dzięki temu powiadomione służby szybciej dotrą na miejsce zdarzenia.


- profesjonalna pomoc – wszystkie sprawy przyjmować będą specjalnie przeszkoleni pracownicy centrali, do których trafią zgłoszenia formularzowe.


- baza kontaktów – w przypadku zgłoszeń telefonicznych, aplikacja będzie podpowiadała – w zależności od regionu – szereg numerów lokalnych służb interwencyjnych.


- aplikacja bogata w porady - użytkownik znajdzie w niej wskazówki prawne, weterynaryjne, zoopsychologiczne oraz porady pierwszej pomocy, wsparte infografikami dla łatwiejszego przyswajania informacji.


ANIMAL HELPER to tak naprawdę każdy z nas. Każdy, któremu nie jest obojętny los bezbronnych i skrzywdzonych zwierząt. Każdy, kto szybko i skutecznie chce im pomóc.


Jak jest teraz?

W praktyce, w zależności od formy zgłoszenia, interwencje podejmują różne instytucje i żadna z nich nie spełnia wszystkich potrzeb w sferze ratowania naszych braci mniejszych.


Policja – jedyna służba funkcjonująca w każdym regionie kraju, w trybie całodobowym. ALE funkcjonariusze nie są szkoleni w ratownictwie zwierząt, nie posiadają kompetencji do oceny kondycji i warunków bytowych zwierząt, nie posiadają transportów, ani miejsc dla ewentualnie uratowanych zwierząt.


Straż Miejska – podobnie jak wyżej, plus brak możliwości ścigania przestępstw określonych w przepisach prawa.


Inspekcja Ochrony Środowiska – kompetencje ograniczone do zwierząt dzikich i egzotycznych, kompetencje nadzorcze, bez faktycznej możliwości udzielenia pomocy potrzebującym zwierzętom.


Inspekcja Weterynaryjna – służba posiadająca nadzór nad przestrzeganiem przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt. Teoretycznie mająca spełniać zadania dotyczące szeroko pojętej ochrony zwierząt, lecz w rzeczywistości tragicznie niedofinansowana i absolutnie niewydolna. Podstawowym zadaniem inspekcji, składającej się z coraz to mniejszej liczby faktycznych lekarzy weterynarii, jest kontrola produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego. Brak miejsc i transportów dla uratowanych zwierząt, brak możliwości natychmiastowej reakcji, brak uprzywilejowanych drogowo pojazdów, brak prawnej możliwości odbioru zwierząt w trybie natychmiastowym. Ponadto, inspektoraty weterynaryjne funkcjonują jedynie w wymiarze ośmiu godzin w dni powszednie.


Organizacje, których statutowym celem jest ratowanie zwierząt - w zdecydowanej większości składające się tylko, bądź głównie z wolontariuszy, co często ogranicza podjęcie natychmiastowej reakcji. Większość organizacji składa się z bardzo niewielkiej liczby członków, gdzie często zaangażowanie i chęci nie idą w parze z możliwościami technicznymi i finansowymi. Mimo to, w znacznym stopniu, towarzystwa wypełniają luki opisane przy powyżej wskazanych instytucjach.


Rezultatem powyższego, nagminnie zdarzają się sytuacje, w których zwierzęta nie otrzymują pomocy lub jest ona znacznie spóźniona. Między innymi, przez powszechnie stosowaną tzw. "spychologię", wśród służb odbierających zgłoszenia. Niehumanitarne traktowanie zwierząt najczęściej zgłaszane jest w formie maili, telefonów, a czasem nawet przez komunikatory społecznościowe. Pomyślcie do ilu zgłoszeń nie doszło, ponieważ świadek miał mętlik w głowie i nie wiedział, które służby powiadomić?


Teraz, razem mamy okazję to zmienić. Dołącz do zbiórki i razem z nami stwórz aplikację ANIMAL HELPER. 


Pomysłodawcami aplikacji są Paweł Gebert - biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt, oraz Adam Van Bendler - stand-uper oraz założyciel Fundacji Psia Krew. Razem z ekipą Macieja Wilka ze Stage Production, postanowili podjąć się wspólnie tego wyzwania.


Zbiórka trwa aż do skutku. Zbieramy na dokończenie aplikacji, jej aktualizowanie oraz operatorów centrali Animal Helper. Planujemy rozpocząć działania w drugim kwartale 2021 roku.


Edit - Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy Was poinformować o postępach związanych z powstawaniem aplikacji! Partnerami Technologicznymi, a więc Dostawcami Aplikacji zostali PORTA KMI Poland oraz BinarApps! Wielkie brawa dla nich, bo dzięki ich działaniom cel jest coraz bliżej!


Oznacza to mniej więcej tyle, że profesjonaliści zajmują się teraz budową aplikacji Animal Helper, a my, poza tym, że ocieramy łzy wzruszenia, pracujemy dalej nad zebraniem kwoty, która pozwoli nam wyszkolić i zatrudnić kilkuosobowy zespół, który będzie przyjmował zgłoszenia za pośrednictwem telefonów oraz formularzy. Zespół następnie będzie przekazywał je do odpowiednich służb oraz udzieli niezbędnych porad dotyczących ratowania zwierząt. Czekają nas jeszcze koszty konsultacji techniczno-administracyjnych związanych z funkcjonalnością aplikacji.


Trochę tego jest... Ale Kochani, walczymy dalej! 112 dla zwierząt jest coraz bliżej!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3410

preloader

Komentarze 145

preloader