id: b4bcps

Pomóż nam przywrócić Dawida do życia!

Pomóż nam przywrócić Dawida do życia!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
203 561 zł z 200 000 zł
101%

Aktualności6

 • Drodzy Darczyńcy,

  ...odrobina aktualności...

  Przesyłam Wam jedno ze świeższych zdjęć Dawida, siedzącego na wózku. 😊

  Dawid przebywa cały czas w ZOL "Fundacji Światło" w Toruniu. ❤

  Na dzień dzisiejszy stan zdrowia nie poprawił się na tyle, by rokował dobrze na przyszłość i dodawał nadziei do powrotu do normalności.

  Są delikatne postępy... Dawid zrobił się o wiele spokojniejszy, mniej obronnie reaguje na każdy dotyk, dobrze przyswaja jedzenie. W trakcie pobytu miewał infekcje i był poddawany antybiotykoterapii. Na szczęście od dłuższego czasu nie gorączkuje i ma się całkiem dobrze. Jak każdy pacjent, w stanie Dawida, miewa gorsze i lepsze momenty w ciągu dnia. Udaje się coraz częściej nawiązać minimalny kontakt z Dawidem- logicznie skupia wzrok, podąża wzrokiem, rozgląda się i próbuje komunikować się oczami. Niestety nadal trudno ocenić na ile Dawid odzyskuje świadomość. Jeżeli tak to prawdopodobnie poznaje siebie i otaczający go świat na nowo, uczy się życia w obecnym stanie, którym się znajduje.

  Wznowiono odwiedziny a więc na kilku minut możemy się z nim zobaczyć. Cenne chwile!😊

  Cały personel ZOL Światło robi wszystko by pomóc Dawidowi wrócić do życia! Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni!❤


  PS: Z całego serca jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za wsparcie i wiarę w Dawida oraz każdą wpłaconą "złotówkę"!.❤💙💚🤍🧡💜

  

  a22e81a218af544c.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy,


  kilka najświeższych informacji...


  Dnia 09 kwietnia przetransportowaliśmy Dawida do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Fundacji Światło w Toruniu.

  Wierzymy, że jest w dobrych rękach. <3


  Dawid przez 3 miesiące przebywał w prywatnej klinice C.M. Epimigren Krzysztofa Nicponia w Osielsku. Z całego serca dziękujemy za fachową opiekę. Jesteśmy przekonani, że zrobiliście wszystko co tylko było możliwe, jak najlepiej. <3


  Stan Dawida jest stabilny. Miewa infekcje i poddawany jest antybiotykoterapii. Niestety znaczącej poprawy nie ma, jakiej by się oczekiwało. Zmniejszyła się trochę spastyka mięśni. Dawid miewa lepsze i gorsze dni. Zdarza się, że fiksuje i skupia wzrok na osobie mówionej, słucha co się do niego mówi, próbuje w jakikolwiek sposób pokazać, że jest z nami. Niestety zachowania te nie są powtarzalne. Cały czas jest w stanie wegetatywnym- przytomny bez świadomości, w pułapce własnego ciała.


  Cały czas wierzymy, że Dawid wszystkich zaskoczy. Kwestia czasu, aż wróci do nas! Walczy dzielnie!

  Niestety musimy być przygotowani na każdy scenariusz....


  Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę, wiarę w powrót Dawida do zdrowia, modlitwę i każde słowo wsparcia.


  Serdecznie pozdrawiamy


  Żona z córeczką Liwią i rodzina  Czytaj więcej
 • Kochani, dzięki Wam, udało się uzbierać całą minimalną kwotę na roczne leczenie Dawida! 💪

  W imieniu całej rodziny z całego serducha dziękujemy! 🙏🏻

  Jesteście cudowni!!! Macie wielkie serca!!! ❤️❤️❤️


  Pozostajemy na ZRZUTCE. Może jeszcze ktoś będzie chciał i mógł wpłacić pieniążki na Dawida. 🤍🤍🤍


  Dawid cały czas niesamowicie walczy o powrót do zdrowia! Stan zdrowia na dzień dzisiejszy stabilny. Minimalnie poprawia się porażenie 4 kończynowe/ spastyka. Wykupiliśmy dla niego dodatkowe pakiety rehabilitacyjne i zabiegi neurologopedyczne, sadzany jest na wózek inwalidzki. Miewa lepsze dni/ momenty próbując odzyskać pełną świadomość.


  Cały czas nie tracimy nadziei i jesteśmy przekonani, że Dawid do nas wróci!!!💪💪💪

  Czytaj więcej
 • b7084665b4efaed2.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy- Przyjaciele ❤️

  dzięki Waszej pomocy mogliśmy opłacić kolejny miesiąc pobytu Dawida w prywatnej klinice Epimigren w Osielsku, jak i inne koszta związane z leczeniem. Z całego serca dziękujemy! 🤍🤍🤍

  Stan Dawida minimalnie się poprawia. Lekarze określają go jako stabilny, stan pomiędzy stanem wegetatywnym a minimalnej świadomości. Bardziej skłaniają się ku bycia w minimalnym stanie świadomości. Dawid coraz częściej fiksuje wzrokiem za osobą mówioną, reaguje na bodźce czuciowe i słuchowe. Silna spastyka mięśni, w niektórych częściach ciała ustępuje. Dawid jest już po malutku przygotowywany do siedzenia na specjalistycznym wózku inwalidzkim, pionizowany. Przed nim jeszcze długa droga...mamy nadzieję, że małymi krokami do celu. Walczy dzielnie i się nie poddaje!💪


  PS: Dwa tygodnie temu tatuś z córeczką mogli się zobaczyć i pobyć troszkę razem po prawie 7 miesiącach rozłąki.🥰

  b740baeba7149527.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani, na dzień dzisiejszy, w miesiąc czasu, zebraliśmy, aż 157 337 zł. Kwota ta przerosła nasze oczekiwania. Za każdą 1 zł z całego serca dziękujemy. <3 W związku z tym, że nie udało się uzyskać całej kwoty 200 000 zł ( minimalna kwota rocznego pobytu w klinikach i rehabilitacji Dawida ) przedłużamy możliwość wpłat o kolejny miesiąc.

  Od 07.01.2021 Dawid przebywa w prywatnej Klinice Neurorehabilitacji Centrum Medycznego " Epimigren" w Osielsku i jest pod opieką zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą m.in. lekarze neurolodzy, lekarze rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci i neurologopeda. Mamy ogromną nadzieję, że stan Dawida z dnia na dzień będzie się poprawiał, a co najważniejsze wróci do nas, wybudzi się ze śpiączki. Trzymajcie mocno za niego kciuki! =) <3


  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dawid ma 35 lat, jest cudownym ojcem rocznej Liwii i kochającym mężem Magdaleny. Nikt nie mógł przypuszczać, że choroba dosięgnie akurat jego. Nigdy nie opuszczała Go pogoda ducha, wszędzie było Go pełno. Zawsze był bardzo mocno związany ze sportem. Kiedyś jako piłkarz bydgoskich klubów m.in. Polonii i Gwiazdy, dziś już z licencją trenera piłki nożnej UEFA B jako trener dzieci i młodzieży w klubie Wisełka motywował nas wszystkich do zdrowego trybu życia i ruchu. Swoich wychowanków uczył nie tylko tego, jak dobrze grać w piłkę, ale również tego jak być dobrym i uczciwym człowiekiem. Rodzina, miłość, wiara to wartości dla Niego najważniejsze.

12 lipca 2020 roku Dawid przeszedł rozległy zawał serca z zatrzymaniem krążenia, równolegle doszło najprawdopodobniej do uduszenia przez zadławienie. Mózg Dawida pomimo natychmiastowej reanimacji długo odcięty był od dopływu tlenu, co doprowadziło do ciężkiego uszkodzenia niedotleniowo-niedokrwiennego i zmian w mózgu. Dawid zapadł w śpiączkę i jest w stanie wegetatywnym. Jest przytomny, lecz bez kontaktu. Sporadycznie jest w stanie skupić wzrok na osobie, która do Niego mówi, podąża wzrokiem za dźwiękiem, skupia wzrok na tablecie, dlatego mocno wierzymy w to, że nas słyszy i rozumie. Obecnie zbieramy środki na przeniesienie Dawida z państwowego szpitala do prywatnej kliniki oraz intensywną rehabilitację, których koszty szacujemy na około 18-25 tysięcy złotych miesięcznie. Do sfinansowania rocznej terapii brakuje jeszcze 200 tysięcy złotych. Koszt jest duży ze względu na to, że Dawid nie będzie najłatwiejszym pacjentem: ma założone stomię, cewnik i sondę do żołądka, jest karmiony dojelitowo, przeszedł zabieg koronografii i tracheotomii, dwa wstrząsy septyczne, liczne zakażenia i infekcje, operację zatok oraz kilka operacji przewodu pokarmowego, również z uwagi na to, że przy zakładaniu PEG zostało przebite jelito. Spastyka mięśni postępuje niestety każdego dnia, dlatego właśnie Dawid wymaga intensywnej rehabilitacji. Już trzykrotnie otarł się o śmierć, walczy, bo ma dla kogo. W domu czekają na niego ukochane córeczka i żona.

Pomóż nam przywrócić Dawida do życia!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2286

 
Dane ukryte
5 000 zł
M-
OPONEO - koleżanki i koledzy
2 500 zł
DM
Chemik Bydgoszcz - trenerzy, zarząd, przyjaciele
1 949 zł
L
LIVERPOOL
1 888 zł
PF
Pracownicy Firmy Kramel Oddział Piotrków i Płock
1 520 zł
 
Dane ukryte
1 400 zł
 
Dane ukryte
1 300 zł
ZG
ZZZ
1 250 zł
MZ
Maciek Zagłoba-Zygler
1 200 zł
MK
mariusz klawiter
1 100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 106

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

740 697 zrzutek

i zebrali

524 427 265 zł

A ty na co dziś zbierasz?