Na wsparcie gorzowskich lekarzy i pielęgniarek w walce z koronawirusem ID: bde2gj

3 647 zł z 100 000 zł

3%

3 647 zł

z 100 000 zł

zakończona

30.03.2020r

24

wspierających
3%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

W całej Polsce organizowane są zbiórki na szpitale, na zakup środków chroniących przed koronawirusem. Nie wiemy jednak czy zebrane w nich pieniądze i zakupiony sprzęt trafi również do gorzowskich placówek służy zdrowia. Nikt nie zorganizował takiej zbiórki dla naszego gorzowskiego szpitala, a wiemy jedno - jeżeli sami nie zadbamy o naszych lekarzy i gorzowskie pielęgniarki, nie wesprzemy ich w wykonywaniu niebezpiecznej pracy, może przyjść czas, w którym nie będzie miał kto nam pomóc w chorobie. Środki zebrane w tej zbiórce przeznaczymy na sprzęt i materiały chroniące gorzowskich lekarzy i pielęgniarki z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przed koronawirusem podczas ich pracy.


Każdy może wesprzeć naszych lekarzy i pielęgniarki. Pokażmy wspólnie, że Gorzów Pomaga! #gorzowpomaga.pl


geab53ae55c0388e.jpeg

Dlaczego postanowiłem zorganizować tę zbiórkę?


Nie wyobrażam sobie pracować w tych trudnych czasach epidemii w szpitalu, czy w ośrodku zdrowia. Często boimy się wejść do sklepu, gdy słyszymy o nowych ograniczeniach i zakazach związanych z kwarantanną. Mamy się izolować dla naszego bezpieczeństwa, a w naszych placówkach leczniczych lekarze, pielęgniarki i obsługa codziennie narażają się by nam pomagać. Mówi się o misji, mówi się o powołaniu. Ja też od wielu lat mam powołanie, by działać w sferze społecznej, jednak nie odważyłem się stać wolontariuszem robiącym zakupy dla osób starszych. Mam już ponad 50 lat, nadwagę, nadciśnienie i po prostu się boję. Jednocześnie grupa ludzi codziennie ubiera się w białe fartuchy i pracuje by nam pomagać. Narażają siebie i swoje rodziny. Jest to dla mnie przejaw dużej odwagi i odpowiedzialności. Tym bardziej, gdy słyszę, że nie jesteśmy w stanie jako państwo, jako społeczeństwo, zapewnić im bezpiecznej pracy, gdy brakuje podstawowych środków, które w jakiś minimalny sposób zmniejszyłyby ryzyko ich zachorowania.


Boję się, że czekając biernie, przyglądając się tej sytuacji i licząc na to, że ktoś za nas rozwiąże nasze lokalne problemy, możemy jedynie doczekać sytuacji, w której nie będzie miał kto nam pomóc, gdy to my będziemy tej pomocy potrzebować. Dlatego właśnie chcę coś w tej sytuacji zrobić i stąd ta zbiórka dla naszych lokalnych bohaterów – gorzowskich lekarzy i pielęgniarek. Wy też możecie coś zrobić wspierając ją dowolną kwotą. Każda złotówka ma w tej sytuacji ogromne znaczenie.


(Jarek Marciniak – Prezes Gorzów dla Seniorów)


Pamiętajcie – w tej zbiórce nie tyle chodzi o pieniądze, ale o to byśmy pokazali naszą solidarność z gorzowskimi pracownikami służby zdrowia i pokazali, że doceniamy naszych lekarzy i pielęgniarki za ich walkę o nasze zdrowie.


Więcej informacji znajdziecie na www.gorzowpomaga.pl
Wpłacający24

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

460 977 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?