1 909 zł z 10 000 zł

19%

1 909 zł

z 10 000 zł

zakończona

31.12.2019r

53

wspierających
19%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wraz z narzeczonym chcemy wspomóc pszczelarza Mariana Rapackiego z Wysokiej nieopodal Wadowic (MAŁOPOLSKA), który utracił niemal połowę swoich uli w bardzo smutnych okolicznościach ;(.

"Niektórzy nazywają to katastrofą ekologiczną i ciężko nie przyznać im racji. W niedzielę (7.07) w godzinach wieczornych w w pasiecie w miejscowości Wysoka koło Wadowic ktoś wytruł 50 rodzin pszczelich. W bestialski sposób zabito około 3,5 miliona tych pożytecznych owadów! Właściciel pasieki wycenił straty na około 80 tysięcy złotych."

Jesteśmy stałymi klientami pana Mariana dlatego tragedia ta uderzyła nas tym bardziej i prosimy wszystkich o wszelkie wsparcie finansowe! Wspólnymi siłami możemy odbudować rodziny pszczele i dalej cieszyć się ich pracą !

PRZYPOMNIENIE:

Pszczoły to owady społeczne, dzięki którym mamy miód, wosk, pierzgę czy mleczko pszczele. Najważniejszą ich rolą w środowisku jest zapylanie - od kwiatów polnych po rośliny uprawne i drzewa owocowe. To właśnie to zadanie przynosi im często śmierć w związku ze stosowaniem pestycydów w ogrodnictwie, sadownictwie i rolnictwie. Opryskane chemikaliami uprawy są toksyczne dla pszczół, które nawet jeżeli nie giną od razu to są stale podtruwane. Co gorsza dla nas, pestycydy wraz z nektarem i pyłkiem trafiają do ula, a ich pozostałości znajdowane są w miodzie i pierzdze, czyli naszym pożywieniu.

Jeśli jesteśmy w stanie POMAGAJMY!!!

Wpłacający53

PH
Piotr Hajnosz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
GS
Gergő Szabó
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JS
Joanna Sieklucka
100 zł
JP
Joanna Piekarska
100 zł
 
Ewa Urbańska
50 zł
AJ
Anna J
50 zł
KN
KATARZYNA NAWROCKA-ODYJAS
50 zł
PP
Piotr Pasierbek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
 • PH
  Piotr Hajnosz

  Oczywiście, że wspieram! Odbudujmy wspólnie pszczele domy!

  100 zł
 • SJ
  Szczepan Jagielski

  Proszę się nie załamywać. Życzę jak najszybszego odbudowania rojów :)

 • SM
  Sebastian Mlak

  Jestem z Wami! Wspólnie pomożemy Panu Marianowi!

  50 zł
 • GP
  Grzegorz Piekiełko

  Pozdrawiam. Mam nadzieję że sprawca zostanie sowicie ukarany!

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Szanowni Państwo bardzo potępiam to co jakiś złośliwiec uczynił. W rejonie wielkopolski gdzie mieszkam obserwuję bardzo mało pszczół ale też i os, wiele roślin w tym truskawki, borówki nie zawiązały owoców. Należy obowiązkowo upublicznić wyniki badań z Instytutu Weterynarii z Puław i dokonane ustalenia prowadzonego śledztwa wskazując imiennie sprawców.

  20 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

422 252 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?