id: bfatba

Nowy wybieg dla Tygrysicy - Solaris !!! Zoo Łączna

Nowy wybieg dla Tygrysicy - Solaris !!! Zoo Łączna

Nasi użytkownicy założyli 956 656 zrzutek i zebrali 962 787 386 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasza Tygrysica Bengalska ( Panthera tigris tigris) o imieniu Solaris potrzebuje nowego wybiegu, tylko wspólnymi siłami możemy pomóc !!!


Kochani nasz ogród zoologiczny przeżywa w ostatnim czasie ciężkie chwile i samodzielnie nie jest w stanie zrealizować celów jakie sobie postawił.


Chcieliśmy jak najszybciej zbudować nowy wybieg dla naszej tygrysicy Solaris , jednakże wiemy iż bez waszej pomocy nie damy rady, i realizacja nowego wybiegu się opóźni !!!


Każdy kto chcę przyśpieszyć jego realizację , może dołożyć swoją cegiełkę , im szybciej zgromadzimy środki tym szybciej wybudujemy dla niej wybieg !!!


Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę nowego wybiegu !!!


Mieliśmy cel rozpoczęcia budowy z własnych środków w 2020 roku, jednakże pandemia pokrzyżowała nam plany, i stanęliśmy przed wyborem albo zapewniamy ciągłość finansową Zoo i dbamy o wszystkie gatunki albo budujemy wybieg dla tygrysicy Solaris .

Teraz jest 2021 i ciągle mamy problemy , związane z rokiem ubiegłym , no ale walczymy i się nie poddajemy !!!


Nie posiadamy finansowania zewnętrznego , a utrzymujemy się z biletów wstępów do naszego Zoo, bez żadnych dotacji od strony państwa !!! W czasie pandemii Covid19 2020/2021 nie otrzymaliśmy wsparcia finansowego od państwa ani żadnej jednostki samorządowej, również żadne fundacje chroniące zwierzęta nie interesowały się losem zwierząt w ogrodach zoologicznych na terenie całego kraju, pozostaliśmy skazani na własne siły oraz pomoc zwykłych ludzi dobrego serca.Posiadamy piękny teren pod przyszły wybieg o wymiarach 70 metrów długości na 45 metrów szerokości ( 3150 m2) na który potrzebne są ogromne środki około 450 000 zł , które w obecnych czasach ciężko zgromadzić.


W ramach wspólnej konsultacji z Panem Aleksandrem Niwelińskim członkiem Rady Dyrektorów Polskich Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, został wykonany projekt wizualizacyjny wybiegu dla naszej tygrysicy Solaris .


Docelowo stawka zwierząt w ekspozycji ma obejmować 2 osobniki dorosłe oraz ich młode , jednakże byśmy mogli o tym myśleć musimy stworzyć duży , piękny wybieg na którym nasza tygrysica , będzie czuła się komfortowo, i będzie namiastką naturalnego środowiska z naturalnym ujęciem wody.


Wszystkie tygrysy w naturalnym środowisku są zagrożone wyginięciem i tylko zamknięte ośrodki mogą je uratować przed zagładą , w tym przede wszystkim ogrody zoologiczne .


Zadaniem współczesnych ogrodów zoologicznych jest ochrona przyrody, by ocalić wspólny świat ludzi i zwierząt poprzez:


edukację przyrodniczą ,

uczestnictwo w programach ochrony różnych gatunków zwierząt,

prowadzenie ksiąg rodowodowych,

prowadzenie badań


Kochani, jeśli pomożecie nam w budowie wybiegu dla naszej Tygrysicy na pewno przyczynicie się do ochrony gatunków zagrożonych w tym przypadku Tygrysów i będziecie świadkami powstania ośrodka dla ich ochrony .


Warto wiedzieć :


Im więcej środków uda nam się zebrać tym szybciej stworzymy wspaniały wybieg dla naszej tygrysicy Solaris !!!!


Będziemy mogli w przyszłości utrzymywać tygrysy w ramach programu hodowlanego EEP , dając szansę na przetrwanie gatunku !!!


Pomagacie również udostępniając naszą zrzutkę wśród swoich znajomych oraz na dowolnej stronie internetowej .jb7a2d2140251301.jpeg

c45ed3867072dcdb.jpeg

a3ea2defd9a42461.jpegh373eea5c7f4fc9d.jpegZdjęcie terenu powyżej przedstawia gdzie powstanie wybieg dla naszej tygrysicy :)


Z całego serca dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie ❤❤❤


Wasze ZOO ŁĄCZNA

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 80

 
Dane ukryte
550 zł
Patrycja Łągiewka
300 zł
MK
Mirosław Krajewski
100 zł
AB
Agnieszka Borkowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AA
Andrzej Kaczmarek
100 zł
OK
Oliwia Kędzierewicz
100 zł
AJ
Agnieszka Jabłońska-Sobasik
100 zł
RG
100 zł
PP
Paulina
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków