Zrzutka.pl - najciekawsze projekty, część 1. Wystawa obrazów w USA.

Napisano 8 maja, 2018

Zrzutka.pl to nie tylko zbiórki prywatne (wyjazdy, urodziny), czy akcje charytatywne. To również ciekawe projekty, których na zrzutka.pl z sukcesem zakończyło się już bardzo wiele! Biorąc to pod uwagę, rozpoczynamy serię artykułów prezentujących najciekawsze zbiórki, które się u nas odbyły. Pierwszą zbiórką jest .. 

Pierwszą zbiórką jest zrzutka na wystawę obrazów w USA, zorganizowana przez Michała Rejnera. Jak pisze Dziennik Związkowy:

"Wysyłka 25 obrazów dużego formatu za ocean okazała się niełatwym przedsięwzięciem. Niektóre z dzieł mają nawet półtora na półtora metra. Do tego koszty zabezpieczenia, zapakowania ich, oprawy i promocji wystawy na miejscu. Potrzebne były pieniądze i to niemałe, bo sama wysyłka oszacowana została na sześć tysięcy złotych. Trzeba było wyjść z piwnicy dziadka do ludzi – sprzedać swój pomysł i prosić o pomoc finansową. Część pieniędzy Michał zarobił sam, malując ściany w mieszkaniach, z resztą pomogli internauci. Jeden obraz udało się sprzedać w Polsce za 3400 dol. – cenę oszacowaną przez zaaranżowanego przez galerię Blanc amerykańskiego rzeczoznawcę. Młodemu artyście trudno odmówić uporu i determinacji. Za wsparcie pieniężne ufundował atrakcyjne nagrody. Za ofiarowane ponad 1000 zł można było „wygrać” kolację z artystą na warszawskiej starówce, wybrany obraz i podziękowanie na wystawie, za mniejsze datki – kubek, puzzle lub pocztówkę z USA.

Rodacy stanęli na wysokości zadania. Michał uzbierał 11 tysięcy złotych i w połowie listopada ponownie znalazł się w Chicago."

Zrzutkę Michała, na której uzbierał potrzebną kwotę możecie zobaczyć tutaj

Już niedługo podzielimy się z Wami kolejnymi ciekawymi akcjami ze zrzutki!

Zespół zrzutka.pl


Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.