id: bsa68u

🎈🎈🎈Great America's Challenge 2021-Never been second !!!🎈🎈🎈

🎈🎈🎈Great America's Challenge 2021-Never been second !!!🎈🎈🎈

Zrzutka została zablokowana przez serwis zrzutka.pl
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 691 zrzutek i zebrali 1 199 757 510 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

🎈🎈🎈Drodzy Kibice !!! 🎈🎈🎈a2e56436c7ab3704.jpeg



Pamiętacie ostatnie emocje towarzyszące naszemu udziałowi w 64 Pucharze Gordona Bennetta w Toruniu? Po emocjonującym wyścigu, gdzie przez dłuższy czas prowadziliśmy, pokonały nas problemy techniczne. W końcu wylądowaliśmy na czwartym miejscu, Wielu z Was nam mocno kibicowało, trzymało za nas kciuki, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Kurz opadł, kolejny puchar Gordona Bennetta dopiero za rok, tyle oczekiwania....


... NIE ...


Już za niecały miesiąc bo drugiego pazdziernika startuje Great America's Challenge!


🎈🎈🎈Great America's Challenge.sc24339f8f7688b4.jpeg


Od 1972 roku w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, USA odbywa się International Balloon Fiesta, największy tego typu festiwal na świecie, który gromadzi około 750 balonów na ogrzane powietrze - rekordowy był rok 2012 kiedy startowało 1050 balonów.


Od 1995 roku towarzyszy mu wielki amerykański wyścig balonów gazowych. Jest to swoista Formuła wśród baloniarstwa. Start w tych zwodach jest wielkim prestiżem, obecnie na świecie jest tylko 25 załóg balonów gazowych, rywalizujących w pucharze Gordona Bennetta lub America's Challenge.


Niestety udział w America's Challenge nie wiąże się z wymierną nagrodą – za to jest wielkim prestiżem dla pilotów i ich krajów.


Gdyby baloniarstwo gazowe było sportem wspieranym jak Formuła 1, tenis czy piłka nożna, to nikt nie wpadłby na pomysł zbiórek na zrzutka.pl. Niestety tak nie jest -  aby zapewnić kibicom emocje, a krajom dumę – żeby polski pilot Krzysztof Zapart mógł wziąc udział w takich zawodach jak America's Challenge  - trzeba prosić o każdy grosz.



Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby naprawić balon uszkodzony podczas pucharu Gordona Bennetta - tę historię już znacie - zaczął się nam ulatniać wodór i to pogrzebało szansę na wygraną.   Zbieramy także na: koszty wysłania balonu do USA (w dobie Covid19 koszty wysylki wzrosły o prawie 100 %), potrzebujemy doposażenia elektroniki, wsparcia w zakupie biletów lotniczych, pokrycia kosztów działania minimalnej ekipy naziemnej w USA podczas wyścigu oraz noclegów.


🎈🎈🎈Czy możemy Was prosić o wsparcie ?


Za to oferujemy emocje :) - jeśli chcecie i możecie być z nami podczas tego wielkiego wyścigu, kibicować nam, mieć kolejne nieprzespane noce !!!



Prosimy Was o wsparcie. Wiemy, że dla Was bycie z nami to frajda, Wasze opinie i komentarze są dla nas bardzo ważne - napędzają nas do dalszej pracy i osiągania sukcesów sportowych.



Dziękujemy Wam z góry !!!


przesyłamy balonowe pozdrowienia..


Blue skies !!!



🎈🎈🎈Cel sportowy :

z9d7a3c6df20aa53.jpegTeam Poland One – piloci - Krzysztof Zapart i Andy Cayton po raz kolejny stają do walki.


Polsko Amerykańska załoga bierze udział w tym prestiżowym wydarzeniu po raz czwarty .


Krzysztof i Andy,  to obrońcy tytułu - w 2019 roku wygrali America's Challenge, pokonując 2598 km w 58:20 h. W tym roku również mają spore szanse namieszać na amerykańskim niebie. ;)


y21473f4388c2f0c.jpeg🎈🎈🎈Czym są te zawody ?


America's Challenge Gas Ballon Race, to jeden z dwóch najważniejszych na świecie wyścigów balonów gazowych, to challenge dla pilotów, sprzętu, załogi naziemnej, to wielka mordercza walka...


Wyścig jest wzorowany na pucharze Gordona Bennetta, ale są także różnice. Regulamin pozwala na dopuszczenie do rywalizacji załóg ze wszystkich krajów bez ograniczeń do trzech z każdego kraju, możliwe są starty załóg mieszanych, dwóch pilotów z różnych krajów.


America's Challenge to taki drugi Puchar Gordona Bennetta - ustępuje Pucharowi jedynie historią i tradycją - to młodszy brat Gordona Bennetta.


Dzięki powierzchni kontynentu amerykańskiego, pokonuje się tu większe odległości niż w Europie. Trajektorie lotów są bardziej zróżnicowane, na drodze staja wielkie góry, jeziora, a pogoda niejednokrotnie potrafi spłatać figla. W Ameryce mogą przytrafić się tornada, huragany, wielkie burze - rozciągające się na pół kontynentu.


🎈🎈🎈Zwycięzcy :


Zwycięzcą zostaje zespół, który pokona najdłuższą odległość mierzoną w linii prosrtej od miejsca startu do lądowania, bez względu na trajektorię lotu. Załogi stratują z tego samego miejsca, w podobnym czasie i z taką samą ilością gazu - 1000 m3.


Kosz balonowy to przestrzeń 1,2 m x 1,05 m w której piloci spędzają ze sobą 3-4 dni i noce, a nad głowami mają bańkę balonu wypełnioną wodorem. Ich zmagania można obserwować online.


q6e0b814ca068d14.jpeg.


🎈🎈🎈Osiągnięcia :

Załoga Poland-USA Team startowała z sukcesami, w tym wyścigu w 2015, 2017 oraz 2019 roku roku.


Krzysztof trzykrotnie z różnymi co-pilotami zajmował drugie miejsca, Andy Cayton zwyciężał wcześniej dwukrotnie.


Połączenie tych dwóch pilotów zaowocowało wspaniałymi wynikami:


2017 - pokonali dystans 3526 km, pokonując aktualny rekord świata wynoszący 3400 km, zajmując drugie miejsce ustępujac tylko załodze szwajcarskiej. jest to obecnie drugi wynik długości lotu na świecie.


2019 - zwycięstwo w 23 edycji Great America's Challenge, pokonując 2598 km, własne słabości oraz wielkie francuskie załogi, w tym ośmiokrotnych mistrzów świata, z Vincentem Leys na czele. 

Po wylądowaniu 10 października około 13:30 UTC, piloci znależli się w Kanadyjskiej Tundrze, około 150 km od rezerwatu niedzwiedzi polarnych, 200 km od kopalni diamentów, w odległości 600 km od najbliższej drogi czy najbliższego miasta, licząc na południe. Teren w jakim wylądowała polsko-amerykańska załoga był ekstremalnie trudny, byla to kanadyjska tundra, z podmokłym, zapadającym się terenem.


Wygrali !!!


Zaraz po ich lądowaniu wszczęto akcję ratunkową, wiedząc że niedźwiedzie polarne są w stanie wyczuć pożywienie na kilkaset kilometrów, a w ciągu najbliższych kilkunastu godzin dotarłyby do miejsca ich lądowania. Rząd kanadyjski wysłał Rangers'ów z pobliskiej bazy wojskowej na rozpoznanie. Wielki transportowy C-130 nadleciał wprawdzie po 1,5 godzinie ale pomachał skrzydłami i odleciał... Po kolejnej godzinie usłyszeli łoskot śmiglowca, który zbliżał się w ich kierunku. Byli uratowani !!


Wysłano po nich śmigłowiec z kopalni diamentów położonej około 200 km na SE od miejsca ich lądowania. Podjęto pilotów, najpotrzebniejszy sprzęt , mówiąc że po balon wrócą później. Później to nie nastąpiło - była to wymówka ratowników aby ich ratować, pilotów nie sprzęt.


Cudem uratowani przez rząd kanadyjski musieli pozostawić balon w niedostępnym terenie, balon i wyposażenie. Po zorganizowaniu wypraw ratunkowych w listopadzie 2019 oraz kwietniu 2020 roku, poniesieniu ogromnych kosztów (50 tyś pln) wydobycia balonu z niedostępnego terenu, okazało się że pozostawione resztki jedzenia zwabiły niedźwiedzie polarne, które rozszarpały balon oraz zniszczyły kosz i ekwipunek. Balon przywieziony do fabryki w Niemczech okazał się eksponatem muzealnym, ponieważ koszty jego naprawy przekraczają polowę wartości nowego... może kiedyś go naprawimy? Zobaczymy.



Żeby wystartować w Pucharze Gordona Bennetta w Toruniu Team Poland One musiał kupić nowy balon i część wyposażenia - ponosząc ogromne koszty. Wystartowali, zdobyli  IV miejsce. 



Teraz wyruszą ponownie do Ameryki na kolejny Great America's Challenge, koszty jakie muszą ponieść aby wystartować to 20-25 tyś pln. Pomoc zbierają w  instytucjach, firmach oraz proszą Was kibiców - osoby prywatne o wsparcie.p0eb1f75d92cc080.png



🎈🎈🎈O nas :



🎈Krzysztof Zapart pilot


Dobrze znany fanom sportu balonowego, założyciel Balloon Club Świdnica. Najważniejsze osiągnięcia to:


2014 r. - V miejsce Krzysztof Zapart/Mateusz Rękas 


Mistrzostwa Świata Vichy Francja, 1136,69 km, nowy rekord Polski, pierwszy start polskiego zespołu po kilkunastu latach w pucharze Gordona Bennetta


- II miejsce Krzysztof Zapart/Mateusz Rękas 


-Great America's Challenge – USA, 1514 km, nowy rekord Polski, pierwszy start polskiej drużyny w Albuquerque


2015 r. - V miejsce Krzysztof Zapart/Bazyli Dawidziuk 


Mistrzostwa Świata Pau Francja, 1971,43 km oraz 69:12 h – nowe rekordy Polski


2016 r. - II miejsce Krzysztof Zapart/Bazyli Dawidziuk


Great America's Challenge USA


2017 r. - II miejsce Krzysztof Zapart/Andy Cayton 


Great America's Challenge – USA, 3526 km (nowy rekord Polski, USA oraz wicerekord świata (poprzedni rekord 3400 km z 2005 roku), wyrównanie rekordu Polski w czasie lotu, 69:12 h


2018 r. - IV miejsce Krzysztof Zapart/Krzysztof Borkowski


Puchar Gordona Bennetta, Berno, Szwajcaria


2019 r. - I miejsce Krzysztof Zapart/Andy Cayton


America's Challenge, 2598,61 km, 58:20 h


2020 r. - IV miejsce Krzysztof Zapart/Adam Ginalski Mistrzostwa Świata Toruń Polska, 950 km



Krzysztof to pasjonat balonowych podróży, który magią latania zaszczepił żonę i dzieci, a swoją pasją dzieli się z przyjaciółmi, pokazując świat z kosza balonu.




🎈Andy Cayton pilot


Amerykański pilot balonowy, rekordzista świata balonem na ogrzane powietrze. Najważniejsze osiągnięcia to:


2006 r. - I miejsce Andy Cayton/Kevin Knapp, Great America's Challenge – USA, 2380 km


2007 r. - I miejsce Andy Cayton/Stuart Enloe, Great America's Challenge – USA, 1698 km


2019 r. - I miejsce Andy Cayton/Ben Waren Puchar Gordona Bennetta, Berno, Szwajcaria


2019 r. - I miejsce Krzysztof Zapart/Andy Cayton America's Challenge, 2598,61 km, 58:20 h


Andy to pilot balonowy oraz emerytowany pilot śmigłowcowy US Army

u30e0307b439144b.jpeg



🎈🎈🎈Hybrydowa ekipa naziemna – wirtualna i fizyczna: ;)


Zespół meteorologów, kontroler lotu, osoby wspierające całe przedsięwzięcie z ziemi, 2 kierowców, kibice:


🎈Marcin Nowak - komunikacja, trajektoria i koordynacja "comand center".


🎈Bartosz Oberski - ochrona meteo, strategia i cenne wskazówki


🎈Michał Brennek - meteo i strategia.


🎈Anna Nowakowska – social media.


🎈Ania Kmiecik i Jacek Partyka , "Chase Crew", przygotowanie balonu


🎈Piotr Zapart - załoga naziemna


Z uwagi na maksymalne cięcie kosztów - tylko Krzysztof, Ania, Jacek i Piotr pojadą do USA – reszta dyżuruje zdalnie i


niezależnie od różnicy czasu i przestrzeni wspiera działania zespołu startującego w America's Challenge.


Koszty przelotu nasze kochane Magnesiki – Ania i Jacek - finansują sami – ale nie myślcie, że jadą tam na wycieczkę pod


palmami. Oni będą tam ciężko tyrać na sukces Teamu – z miłości można wiele, ale reszta to koszty, których nie da się uniknąć.


Cargo z miłości za free balonu nie przewiezie. Oszczędzamy jak możemy, ale na wszystkim się nie da.


svg%3e




Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, tatuaż i w budynku


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
🎈🎈🎈Kartka poczty balonowej Great America's Challenge 2021
Kartka Poczty Balonowej !!!Pierwsza poczta balonowa w Europie została wysłana 7 stycznia 1785 roku z Dover do Calais. W Stanach Zjednoczonych pioniere...
50 zł

Kupione 1 z 100

Zakończona
Inne
🎈🎈🎈Kubek kibica Team Poland One 2021
Kubek porcelanowy kibica Team Poland One!!!Okolicznościowy kubek porcelanowy team Poland One - wykonany z okazji zajęcia IV miejsca w zawodach o Puc...
89 zł
Zakończona
Inne
Koszulka kibica Team Poland One 2021
Koszulka sportowa, edycja limitowana, wyprodukowana przez Clo&Flo tkanina syntetyczna rozmiary S,M,L,XL,XXL
249 zł
Zakończona
Inne
🎈🎈🎈WielkaNagroda - lot balonem gazowym !!!
VOUCHER na lot balonem gazowym z Krzysztofem Zapart, miejscae startów Gladbeck- Niemcy, przewidywany termin, wiosna 2022 r. Niepowtarzalna okazja na n...
1999 zł
Zakończona

Wpłaty 4

MD
Michael & Maria Drzazga
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
13 zł
 
Dane ukryte
13 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!